PII "Sprīdītis"


„MEŽA MĀTES” GRUPAS LABIE DARBI RUDENĪ


14.11.2017.

 

 

5.grupas skolotājas Jolanta APSĪTE, Sanita APŠUSALA.


 

 

 


“Meža mātes” grupiņā 2017./2018. mācību gadā, kopā ar skolotājām Jolantu Apsīti, Sanitu Apšusalu, skolotāju palīgu Ivetu Tumševicu aktīvi darbojas  zinātkāri bērni.

Ļoti aktuāla šogad ir lasīt, rakstīt, rēķināt prasmes apguves nostiprināšana, apgūšana, lai bērni varētu turpināt aktīvi darboties, mācīties. Atbalstīsim bērnu vēlmi apgūt prasmes būt draudzīgiem, zinātkāriem, patstāvīgiem, radošiem, kā arī apgūt prasmi pieņemt patstāvīgus lēmumus, izteikt spriedumus, prast rīkoties dažādās dzīves situācijās.
1.septembrī – Zinību dienā pie mums ciemos atnāca Sprīdītis, Vēja māte un Ekoskolas Kāmītis, kas vēlēja jauku, ražīgu mācību gadu, dāvināja Jaukas Gaiļa darba burtnīcas. Kāmītis aicināja iesaistīties projektā „Ēdam atbildīgi!”.
4. septembrī jauno mācību gadu sagaidījām kopā ar multfilmu varoņiem Minjoniem. Rīta cēlienā spēlējām spēles, stāstījām vasaras notikumus, gatavojām Minjonu grāmatzīmes, noslēgumā bija gardums-Minjonu saldējums.
Tēvu dienai par godu ar prieku gatavojām apsveikumus. Bērni zīmēja apsveikumus-Tēta portrets, rakstīja mīļus vārdus. Paši cepām gardus cepumus. Salasījām ogu krūmā jāņogas, izpētījām produktus, lai tie būtu Latvijā ražoti un veselīgi.

Septembrī, izzinot tēmu ”Kas notiek rudenī mežā?” devāmies ekspedīcijā uz tuvējo mežu. Izpētījām, kādus augus un sēnes tur var atrast, kuri indīgi, kuri nē. Noskaidrojām kā jārīkojas un jāuzvedas mežā, lai saudzētu dabu. Noskaidrojām ar ko mežs atšķiras no parka.
Miķeļdienā uzņēmām ciemos Jaunalūksnes PII „Pūcīte” Knīpu un Knauķu grupas bērnus. Sadraudzējāmies un piedalījāmies Miķeļdienas jautrajās atrakcijās, kā arī mācījāmies ēst atbildīgi. Palīdzējām Pelēnam, Kāmim, Zaķim un Ruksīšiem novākt ražu, lai visi rudens darbi uz lauka būt padarīti. Cienājāmies ar ābolkūku, augļiem un norunājām, ka pavasarī ciemosimies Jaunalūksnes bērnudārzā.

Iesaistījāmies projektā ”ĒDAM ATBILDĪGI!”. Rudens sezonā mājturības nodarbībās noskaidrojām kur un, kā aug vietējie dārzeņi, kāda ir to nozīme, izmantošanas, uzglabāšanas iespējas, kā varētu samazināt atkritumus.
Visvairāk bērniem patīk gatavot pašiem, jo ar vecāku atbalstu Elvja māmiņa uzšuva skaistus priekšautiņus.
Noskaidrojām, ko varam paši darīt, lai saudzētu dabas resursus. Rudenī aktīvi grābām lapas, likām komposta kaudzē, lai pavasarī varētu iestādīt un audzēt ķirbju karali. Putras dienā turpinājām apgūt Kāmīša sniegtās zināšanas par auzām, cepām auzu cepumus. Pārtikas dienā gatavojām grāmatiņas ”Ēdam atbildīgi”, dažas lappuses bērni aizpildīja mājās, kopa ar vecākiem. Paši mājas darbus rīta apļos prezentēja.
Visaizraujošākais bija pētīt Kartupeļa ceļu no iestādīšanas līdz šķīvim. Rezultātā paši cepām kartupeļu pankūkas, kuras ar gardu muti apēdām. Ar šo nodarbību iesaistījāmies pasaules lielākajā mācību stundā.
Ekoskolu Rīcības dienās apmeklējām bibliotēku