PII "Sprīdītis"

NODARBĪBA „ROKAS LELLES STĀSTA ĀFRIKAS BĒRNU STĀSTUS“

28.11.2012.

Anta Apine
Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja vietnieks izglītības jomā


     14. novembrī sagatavošanas grupu bērnus uz zāli aicināja biedrības HUMANA PEOPLE TO PEOPLE IN LATVIA pārstāves, kurām tikšanos ar bērniem mūsu iestādē piedāvāja Alūksnes bibliotēka.

Meitenes ieinteresēja bērnus divas stundas garai nodarbībai:
      • Ievada daļā ar bērniem notika interaktīvi organizēta saruna par tēmu „Āfrika” – tās dabu, kultūras īpatnībām, cilvēkiem, bērnu ikdienas gaitām.
     • No grāmatiņas „Rokas lelles stāsta Āfrikas bērnu stāstus“ izvēlēti un nolasīti divi Āfrikas bērnu stāsti.
     • Rokas leļļu veidošana. Bērni varēja izvēlēties – veidot rokas lelles no auduma vai papīra. Lielākā daļa bērnu izvēlējās veidot lellītes no auduma, tapa sunīši, zirnekļi un zaķi. Te jāsaka liels paldies 5.grupas māmiņām, kuras piedalījās nodarbībā un palīdzēja bērniem darboties ar adatu un diegu.
     • Rokas leļļu teātra izrāžu izspēlēšana – izmantojot sagatavotās rokas lellītes, bērni izspēlēja nolasītās Āfrikas bērnu pasakas.

     Nodarbības laikā bērniem bija ne tikai iespēja ielūkoties Āfrikas kultūrā, bet arī attīstīt savas rokdarbu prasmes, veidojot lellītes, un radošo domāšanu, izspēlējot Āfrikas bērnu pasakas, kā arī saudzēt vidi, jo leļļu gatavošanai tikām aicināti izmantot auduma atgriezumus, vientuļās zeķes, cimdus, ikdienā nevajadzīgās pogas. Noslēgumā bērni tika arī uzcienāti ar sulu un kārumiem.

Esam priecīgi par uzdāvinātajām grāmatiņām vecāko grupu bērniem un skolotājām:
     • Vides izglītības materiālu „CimduDukša un ZeķuZaķa neparastais ceļojums“. Šajā materiālā ir apkopotas dažādas idejas kā izveidot dažādas rotaļlietas no lietām, kuras mēs katrs varam atrast savās mājās, bet vairs ikdienā neizmantojam.
     • Grāmatu “Rokas lelles stāsta Āfrikas bērnu stāstus“. Materiālā ir apkopotas Āfrikas bērnu pasakas no Kenijas, Mozambikas un Nigērijas, kā arī instrukcijas, lai pasakās minētos tēlus izgatavotu kā rokas lelles
     • Metodiskās vadlīnijas nodarbību plānošanā un īstenošanā, kurā ir apkopotas dažādas nodarbību idejas.