PII "Sprīdītis"

ROTAĻU UN DZIESMU RĪTS KOPĀ AR VECVECĀKIEM „ČĪBU BALLE”

10.04.2013.

Sanita STRAKŠA
Alūksnes pirmsskolas izglītības iestāde „SPRĪDĪTIS” 7.grupas skolotāja


     Vai ziniet, kas notiek tad, kad Rūķis, kam nenāca Miedziņš, sāk draiskoties un neļauj bērniem gulēt iet? Tad ir jāvelk bērniem kājās čībiņas un jāaicina savas vecmāmiņas un vectētiņi doties uz Pasaku mežu, kur notiks Čību balle. Uz Pasaku mežu Rūķis, kam nenāca Miedziņš (skolotāja G.BOJĀRE) aicina doties arī Pelēnu, to kurš velk miedziņu (skolotāja S.STRAKŠA).

Čības, čībiņas kur tās mani ved
Mans actiņas, galu nesaredz.
Kāds man austiņā klusi, klusi čukst,
Tik, tak sirsniņa strauji, strauji pukst.


     Kad čības ir kājas, tad piedzīvojums var sākties. Pasaku mežā bērnus gaida Zaķis, Ezis un Lācis. Viņi pa ceļam uz mājām ir pazaudējuši savas čības. Nu tās ir jāatrod, ar krāsu kauliņa palīdzību, piemēram, ja uzmetīs sarkano krāsu, meklēsim sarkanu čību. Savukārt katrā čībā ir paslēpts uzdevums bērniem un vecvecākiem:
     • Stafete “Veiklākā čība” - pa skrienamo ceļu izvietoti dažādi objekti, kas ir jāapskrien ar milzu čībām līklocī.
     • „Mācāmies dziesmiņu” - bērni vecmāmiņām dzied dziesmu „Pulkstenim ir tāda dziesma” un pēc tam to dzied kopā.
     • Bilžu mīkla - ne vienu vien dzīvnieku raksturo kāda īpašība, ko nereti mēdzam piedēvēt arī cilvēkiem. Ir jāatrod katram attēlam pareizais skaidrojums (pie sienas piestiprināti dzīvnieku attēli – ruksis, bruņurupucis, lācis, zaķis, lapsa, ēzelis, bite, pūce). Ir jāpieliek atbilstošais teiciens – lēnīgs kā..., ietiepīgs kā..., stiprs kā..., netīrs kā..., viltīgs kā..., bailīgs kā..., čakls kā..., gudrs kā…. .
     • “Mīļčībiņas” - vecmāmiņas saņem dāvaniņas – bērnu šūtās čībiņas.
     • Pelēns un Miega maisiņi - pieaugušajiem kopā ar bērniem ir jāsaliek vārdi, kas saistās ar gulēšanu – čības, sega, gulta, spilvens, miegs.
     • Uzmini dziesmu pēc frāzes - katra vecmāmiņa saņem frāzi no kādas latviešu dziesmas. Viņām ir jāatmin starp četriem dziesmu nosaukumiem īstais.

Kad esam visas čībiņas atraduši, kopā ar vecmāmiņām un vectētiņiem dodamies uz grupiņu, kur pie svētku galda cienājamies. Vecvecākiem ir iespējams apskatīt grupiņu un bērnu darbiņus.