<<< Atpakaļ

 

Alūksnes un Apes novada fonds piedalīsies jaunajā labdarības programmā


16.11.2017.
Borisa un Ināras Teterevu fonds atklāj jaunu labdarības programmu – “Iedod darbu ČAKLĀM ROKĀM”. Programma ir sadarbības platforma - cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kas apvienojušies biedrībās, ir iespēja radīt amatniecības darinājumus un gūt papildienākumus, savukārt citas bezpeļņas organizācijas ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu saņems tos bez maksas, lai bagātinātu savas ikdienas un svētku aktivitātes.

Programmas atklāšanas pasākumā trešdien, 15. novembrī, piedalījās arī Alūksnes un Apes novada fonds, kas jau šobrīd savās labdarības aktivitātēs plāno izmantot cilvēku ar īpašām vajadzībām radītos darinājumus.

“Šī programma Baltijas reģionā ir unikāla. Tā sniedz iespēju sadarboties dažādām organizācijām – gan tām, kuras apvieno darinātājus, gan tām, kuras rūpējas par saņēmējiem. Fondam ilgstoši darbojoties ar visdažādākajām organizācijām, esam secinājuši, ka ir nepieciešams izveidot jēgpilnu sadarbības platformu, kura palīdzēs būt noderīgam gan lielam, gan mazam darbam,” stāsta Borisa un Ināras Teterevas fonda projektu vadītāja Evita Kirilova.

Ja biedrība, nodibinājums vai reliģiska organizācija plāno rīkot labdarības aktivitātes, tā var izmantot programmas “Iedod darbu ČAKLĀM ROKĀM” iespējas. Organizācijai jāveic seši soļi:

  1. Jāatver ČAKLO ROKU KATALOGS, jāizvēlas sev interesējošās mantas un jāaizpilda PIETEIKUMA VEIDLAPA.
  2. Tajā organizācija norāda, ko, cik daudz un kādam labdarības mērķim vēlas pasūtīt.
  3. Veidlapa jānosūta uz e-pastu: caklasrokas@teterevufonds.lv.
  4. Borisa un Ināras Teterevu fonds caurskatīs pieteikumu, un pasūtīs mantu izgatavošanu, kas var ilgt līdz 6 nedēļām.
  5. Kad mantas būs izgatavotas, tās aizceļos pie organizācijas, kas tās pasūtīja.
  6. Jau pēc labdarības pasākuma norises organizācijai būs jāsniedz ĪSS PĀRSKATS PAR IZLIETOJUMU.

Šos sešus soļus izskaidro arī šis video: http://bit.ly/2jnPJ3X

Savukārt, ja bezpeļņas organizācija, kuras paspārnē čakli darbojas rokdarbnieki un amatnieki ar īpašām vajadzībām, vēlēsies piedāvāt iekļaut mantas ČAKLO ROKU KATALOGĀ, to varēs izdarīt, jūtot pieteikumu uz e-pastu: caklasrokas@teterevufonds.lv.

Jaunās labdarības programmas atklāšanāpiedalījās Bērnu un jauniešu biedrība “Cerību spārni”, kas savā paspārnē nodarbina cilvēkus ar invaliditāti, sniedzot viņiem iespējas izgatavot dažādus amatniecības un rokdarbu izstrādājumus, kā arī Talsu novada fonda un Alūksnes un Apes novadu fonda pārstāvji, kuri jau šobrīd savās labdarības aktivitātēs plāno izmantot biedrības “Cerību spārni” radītos darinājumus.

Attēlus publicitātei sk. šeit: https://www.failiem.lv/u/b35uunee#_(Foto: Ilmārs Znotiņš)

Borisa un Ināras Teterevu fonds. 2010. gadā mecenāti Boriss un Ināra Teterevi nodibināja ģimenes labdarības fondu, lai atbalstītu izcilas un sabiedrībai noderīgas iniciatīvas un veicinātu kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā un pasaulē. Fonda atbalstītie labdarības projektu rezultāti aptver simtiem tūkstošu iedzīvotāju Latvijā un iedzīvotājus 10 valstīs ārpus Latvijas teju visos kontinentos. Plašāka informācija: www.teterevufonds.lv.

 Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv