<<< Atpakaļ

 

Darbīgais mācību gada sākums Liepnas vidusskolā


02.11.2017.

Sanita Bordāne,
latviešu valodas un literatūras skolotāja
 
Ātri un pozitīviem notikumiem bagāti ir pagājuši pirmie šī mācību gada mēneši Liepnas vidusskolā.

Kopš septembra skolā ir atvērta radošās darbības telpa „Kolāža”. Ar moto “Lasi, domā, dari!” tajā skolēniem ir iespēja lasīt grāmatas, enciklopēdijās atrast sev interesējošu informāciju, radoši darboties vai vienkārši parunāt par dzīvi. Tā kā septembris ir dzejas mēnesis, pasākumi "Kolāžā" bija veltīti dzejas dienām. Septembra pirmajā pusē notika kolektīvā zīmēšana. Ierasti zīmē pa vienam uz A4 formāta lapas, bet septembra pirmajā pusē notika kolektīvā zīmēšana, kas attīsta sadarbošanās prasmes. Skolotājas Janas Kalējas rosināti pirmsskolas un sākumskolas audzēkņi uz A3 lapām grupās zīmēja 7. klases skolnieču Ilzes, Sabīnes un Betijas lasītos dzejoļus. Pēc tam tika minētas mīklas un risināti atjautības uzdevumi. Dzejas dienu pasākums "Kolāžā" bija veltīts Eduardam Veidenbaumam. 12. klases skolniece Jeļena lasīja viņa dzeju un dzeju par pašu dzejnieku. 7. klases meitenes Ilze, Betija un Sabīne izvēlējas Ulda Ausekļa dzeju, bet rudenīgu noskaņu radīja Enija, Nika, Rasa, Marta un Katrīna, lasot savus mīļākos dzejoļus par rudeni.
21. septembri ar nepacietību un cerību par labiem laika apstākļiem gaidīja 5., 6. klases skolēni, lai kopā ar audzinātāju Mārīti Pugeju dotos ekskursijā. Par laimi, lietus netraucēja ne Zooloģiskā dārza, ne Siguldas piedzīvojumu parka "Tarzāns" apmeklējumu. Aizraujošs un izzinošs piedzīvojums skolēnus gaidīja Rīgas Motormuzejā. "Lai gan ceļš bija ilgs un nogurdinošs, redzētais un piedzīvotais bija tā vērts," domā 5. un 6. klases skolēni, un ar nepacietību gaida nākamo ekskursiju.
Savukārt pirmsskolas grupas audzēkņi. vēroja zelta rudeni, piedalījās Miķeļdienas izstādē, Malienā apmeklēja leļļu teātra izrādi "Pinokio piedzīvojumi".
Septembris noslēdzās ar skolotājiem veltītu pasākumu. Sveicienu svētkos bija sagatavojuši 11. un 12. klases skolēni, gan veltot dzejas rindas, gan muzikālu sveicienu Annas Mikijas izpildījumā. Paldies vidusskolēniem par sagādāto svētku noskaņu!
Skolas kolektīvs ir gandarīts par komandu iegūtajām godalgotajām vietām Alūksnes un Apes novadu skolu sacensībās futbolā B un D grupā.
Par tradīciju skolā ir kļuvusi ziedu paklāja veidošana ar kādu noteiktu devīzi vai veltījumu. Šogad tas bija veltīts Latvijai un atklāja, ko katram no mums nozīmē Latvija. Ziedu paklāja doma "Latvija man..." izskanēs arī svinīgajā Latvijas dzimšanas dienas pasākumā 17. novembrī.
6. oktobrī 9. klases skolēni kopā ar audzinātāju Ināru Orbidāni devās uz Rīgu, lai izmantotu VAS “Latvijas Valsts ceļi” piedāvāto bezmaksas ekskursiju uz “Ceļu laboratoriju”. Tajā skolēni varēja vērot, kā ar dažādām iekārtām tiek pārbaudīti ceļu būves materiāli: smilts, šķembas, grants, bitumens. Pavasarī 9. klases skolēnus gaida pārbaudījumi-eksāmeni, un viens no tiem ir Latvijas vēsturē, tāpēc viņi apmeklēja arī tā saukto Stūra māju, kur kopā ar gidu izstaigāja kameras, gaiteņus, pagrabu un pagalmu, gūstot priekšstatu par cilvēka un varas attiecībām padomju okupācijas laikā. Gan skolēni, gan audzinātāja atzina, ka Stūra mājas apmeklējums raisīja pārdomas - kā kaut kas tik nežēlīgs un netaisnīgs varēja notikt Rīgas centrā. Visi kopā noskatījās arī Dailes teātra izrādi "Toma Sojera piedzīvojumi".
Svētdien, 8. oktobrī, kad atkal līņāja rudenīgs lietus, Liepnā varēja sastapt uzņēmīgus ļaudis, no tuvākām un tālākām vietām braukušus. Kāpēc? Tāpēc, ka projekta “1836” ietvaros pierobežas posmā Liepna-Žīguri satikās Ziemeļmeitas un Māras ceļš. Projekta dalībnieki Facebook bija ierakstījuši: "Svētdienas rītā nenobijāmies no lietus un devāmies uz Liepnu, iebraucot Liepnā, mūs sagaidīja meitenes ar norādi uz pareizo ceļu. Liepnas vidusskolā Liene Stabinge gaidīja ar siltu tēju un gardām plātsmaizēm, izveda ekskursijā pa Liepnu, un devāmies ceļā uz Žīguriem, lai savītu Ziemeļmeitas un Māras ceļus. Katrs no mums atrod savu veidu, kā aplidot, apceļot, apmīļot savu Latviju, mūsu Latviju." Skolas direktore Liene Stabinge atzina: “Mums bija patiess prieks Liepnā viņus sagaidīt un pavadīt šai pārgājienā.”
Jau vairākus gadus atbalstām Putras programmas aktivitātes. Arī šogad 2. un 4. klases skolēni piedalījās "Vislatvijas Putras programmā 2017". Viņi noskatījās prezentāciju "Auzās ir spēks!", no profesora Grauda uzzinot piecus svarīgus faktus par auzām un to nozīmi uzturā. Skolēni veidoja reklāmu veltītu superputrai - auzām, gatavoja un izgaršoja auzu biezputras ar zemenēm, āboliem un mellenēm.
Pirms došanās rudens brīvdienās Liepnas vidusskolas pagalmā gan mūsu, gan tuvāko kaimiņskolu skolēniem bija iespēja iekāpt TehnoBusā, lai ērtā veidā iegūtu daudzpusīgu informāciju par inženierzinātnēm, īpaši mašīnbūves un metālapstrādes nozarēm. TehnoBuss ir Latvijas mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas īstenots projekts jauniešiem, un nodarbības TehnoBusā ir viena no aktivitātēm, ko iespējams apmeklēt Eiropas Sociālā fonda projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Viena no šī projekta koordinatorēm mūsu novadā ir skolotāja Ināra Orbidāne.
Jaunas zināšanas gūst ne tikai Liepnas vidusskolas skolēni, bet arī skolotāji, kuriem rudens brīvdienās bija iespēja apmeklēt dažādus kursus. Skolas direktore Liene Stabinge un skolotāja Jana Kalēja ir uzsākušas profesionālās pilnveides programmas "Skolu vadības loma jaunā mācību satura un pieejas mācībām ieviešanai skolā" apguvi, lai ne tikai gūtu priekšstatu par projektu "Kompetenču pieeja mācību saturā", bet arī iegūtās zināšanas nodotu pārējiem skolotājiem.

Esam saņēmuši ielūgumu no Draudzīgā Aicinājuma fonda priekšsēdētāja Jāņa Endeles 15. novembrī ierasties Cēsīs uz konkursa "Skolu reitings" balvu pasniegšanas ceremoniju. Šī balva tiek pasniegta par centralizēto eksāmenu rezultātiem.
Arī turpmākie šī mācību gada mēneši mūsu skolā noteikti būs vēl pozitīvākām emocijām bagātāki, jo tuvojas Latvijas dzimšanas diena un semestra izskaņā daudzu gaidītākie svētki -Ziemassvētki.

Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv