<<< Atpakaļ

Aleksis un Selma – divi Eiropas brīvprātīgie Alūksnē20.04.2017.

Evija Eglīte,
Projekta "Express your EVS koordinatore"

 

Programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” Eiropas Brīvprātīgā darba projekta “Express your EVS” ietvaros Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā darbojas divi Eiropas brīvprātīgie - 22 gadus jaunais Aleksis no Francijas un 20 gadus jaunā Selma no Somijas. Abi jaunieši pieņēma izaicinājumu braukt uz Alūksni un gūt pieredzi tieši šeit. Katru piesaistīja kas cits, bet jau divus mēnešus abi dzīvo Alūksnē un viņiem ļoti šeit patīk, jo, kā viņi paši saka, Alūksne ir ļoti skaista pilsēta.

Selma izlēma doties brīvprātīgajā darbā uz Alūksni, jo viņai patīk Latvija. Īpaši Alūksne, jo Selma dzīvo Somijas pilsētā Kuopio, kas Alūksnei ir sadraudzības pilsēta, līdz ar to Selma jau šo pilsētas nosaukumu bija dzirdējusi iepriekš. Selmai ļoti interesē Latvija un tās kultūra. Aleksim piesaistīja tieši projekta apraksts un mērķi, kas atbilst viņa interesēm, jo Francijā strādā bērnu un jauniešu centrā. Aleksim patīk aktivitātes dabā, viņš pats ir no mazpilsētas, līdz ar to doma par Alūksni Aleksim patika.

Ikdienā brīvprātīgie atrodas Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā, kur pavada laiku ar bērniem un jauniešiem, kas nāk uz Brīvā laika telpu. Pirmdienās jaunieši dodas palīdzēt ABJC pulciņa Estētikas skola skolotājām Alūksnes bērnudārzos, kurā mazie bērni sāk apgūt angļu valodu. Gan Aleksis, gan Selma ar lielu interesi apgūst latviešu valodu, taču piedāvā arī savu valodu apmācību, gan arī angļu valodas sarunu klubu jauniešiem un pieaugušajiem. Angļu valodas klubiņš notiek pirmdienās plkst. 17.00, otrdienās no 17.00-18.00 ir iespēja apgūt somu valodas pamatus, taču trešdienās no 17.00-18.00 var mācīties franču valodu. Abas valodas ir ļoti interesantas, jo franču valoda ir viena no romantiskākajām pasaules valodām, taču somu valodā ir tikai viena dzimte un nav nākotnes formas.

Aleksi un Selmu var sastapt ABJC katru darba dienu. Ar viņiem abiem ir patīkami parunāt tāpat vien pie kafijas tases, bet viņi ļoti gaidīs jūs uz savām organizētajām darbnīcām un, protams, uz valodu klubiņiem.
Atgādinu, ka Eiropas Brīvprātīgā darba projekts ir iespēja jauniešiem vecumā no 17 līdz 30 gadiem doties uz ārvalstīm un veikt sabiedrībai noderīgu darbu 2 līdz 12 mēnešus kādā organizācijā, gūstot sev jaunas prasmes un pieredzi.
Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv