<<< Atpakaļ

Novadpētniekus un visus interesentus aicina uz tikšanos par vēstures saglabāšanu19.08.2016.


 

Projekts Nekropole.info jau vairāku gadu garumā veido publisku virtuālu datu bāzi – enciklopēdiju par personām, notikumiem un apbedījumu vietām. 24. augustā pulksten 14.00 Alūksnes Kultūras centra mazajā zālē projekta Nekropole.info pārstāvji Aivars Borovkovs un Ainārs Brūvelis aicina uz tikšanos vēsturniekus, novadpētniekus, bibliotekārus, vēstures skolotājus un ikvienu personu, kuru interesē šīs datu bāzes sniegtās iespējas.

Virtuālā enciklopēdija www.nekropole.info radīta kā publiska datu bāze, kurā ikviens var ne tikai meklēt, bet arī ierakstīt ziņas par saviem piederīgajiem un tuviniekiem un pat veidot savu ciltskoku. Šobrīd interneta vietnē pieejamas ziņas par vairāk nekā 9,7 miljoniem personu un 151 tūkstoti kapsētu. Sadarbībā ar Valsts zemes dienestu enciklopēdijai pievienota informācija par visām teritorijām, kas pēc kadastra ierakstiem nodotas kapsētu vajadzībām. Datu bāzē ir iespēja tās identificēt pēc nosaukumiem, ja kādā gadījumā tas vēl nav izdarīts.

“Cilvēks nomirst nevis tad, kad apstājas viņa sirds, bet gan tad, kad par viņu aizmirst tie, kuri viņu ir mīlējuši. Cik daudz ir tādu cilvēku, par kuriem esam zinājuši un aizmirstam jau dzīviem esam? Tāpēc ir radīts šis projekts nekropole.info – pasaules cilvēku, vietu, notikumu un apbedījumu vietu kultūrvēsturiska datu bāze, ko šobrīd veidojam mēs, bet pēc gadiem 50 un 100 lasīs un papildinās mūsu mazmazbērni” – tā par projektu saka tā īstenotāji.

Nekropole.info uzturētāji aicina ikvienu atcerēties savus senčus un līdz Latvijas simtgadei ierakstīt tos enciklopēdijā, lai no katra konkrētā likteņstāsta veidotos kopīga nācijas vēsture.
Tikšanās laikā Alūksnē projekta pārstāvji visus interesentus iepazīstinās ar datu bāzes darbības un lietošanas principiem, iespējām, ko jebkuras personas piemiņas saglabāšanai piedāvā šis projekts.

Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv