Alūksnes komanda uzvar Apes novada čempionātā

05.03.2015.

Februāra izskaņā Apē norisinājās atklātais čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma. Sešu komandu konkurencē par labāko komandu kļuva Alūksnes sporta klubs „Spēka Pasaule”, otro vietu ļaujot ieņemt komandai „Gulbenes KSP”, bet godpilno trešo vietu izcīnīt mājinieku komandai „Ape”.

Sestdien, 28.februārī, uz Api bija devušies 45 sporta atlēti no sešām sporta komandām, kuri tiesnešu uzraudzībā izpildīja trīs piegājienus svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma. Ar katru nākamo piegājienu svaru stienis svēra aizvien vairāk, un sportista sniegums ļāva noteikt šī gada Apes novada atklātā čempionāta labākos pauerliftinga atlētus svaru stieņa spiešanā guļus.

Sportistu pavadītais laiks treniņos, trenera atbalsts, līdzjutēju uzmundrinājums mirklī pirms starta, sportista talants un veiksme ļauj sasniegt iecerētos rezultātus un pat vairāk. Šogad Apes novada atklātajā čempionātā pēc Vilksa koeficienta, ņemot vērā sportista personīgā svara attiecību pret uzspiestajiem kilogramiem uz svaru stieņa, tika noteikti trīs labākie vīri.

Jānis Zvaigznons no Alūksnes sporta kluba „Spēka Pasaule” kļuva par absolūti spēcīgāko vīru. Sportists sacentās svara kategorijā līdz 93 kg un pirmajā piegājienā uzspieda 155 kg, otrajā piegājienā jau uz svaru stieņa tika uzlikti 162,5 kg, bet trešajā piegājienā tika pievarēti 170 kg.

Dainis Stivka sacensībās startēja individuāli svara kategorijā līdz 105 kg. Atlēts sacensības uzsāka ar uzspiestajiem 155 kg, kam sekoja 165 kg smags svaru stienis un trešajā piegājienā tika pacelti 170 kg. Pēc Vilksa punktiem Dainis Stivka kļuva par otro absolūti spēcīgāko vīru šajā čempionātā.

Par trešo spēcīgāko vīru absolūtajā vērtējumā kļuva „Gulbenes KSP” atlēts Aigars Cīrulis, kurš startēja vienā svara kategorijā ar Jāni Zvaigznoni. Aigars Cīrulis sacensības arī iesāka ar uzspiestajiem 155 kg. Nākamajā piegājienā tika uzveikti 162,5 kg, taču trešajā piegājienā pieteiktie 170 kg tik viegli nepadevās. Lai gan trešais piegājiens bija neveiksmīgs, Aigars Cīrulis kļuva par trešo absolūti spēcīgāko sportistu 41 vīru konkurencē.
Apes novada čempionātā savu spēku pierādīja četras spēcīgas un daiļas dāmas. Inese Brezinska no komandas „Gulbenes KSP” uzspieda 37,5 kg un pēc Vilksa koeficienta izcīnīja pirmo vietu. Mājiniece Ilzīte Kārkliņa uzspieda 45 kg un palika otrajā vietā. Marika Magaziņa no Alūksnes kluba „Spēka Pasaule” ar paceltajiem 55 kg ierindojās trešajā vietā. Iveta Bičkovska, pārstāvot arī Alūksnes klubu „Spēka Pasaule” un uzspiežot 42,5 kg, ierindojās ceturtajā vietā.

Apes novada čempionātu svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma organizēja Latvijas Pauerliftinga federācija sadarbībā ar Apes novada domi un biedrību „Gulbenes K.S.P.”. Sacensības atbalstīja Latvijas Sporta federāciju padome, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija un interneta veikals http://veikals.sp.lv/.