Zeltiņos aizvadīts „42,195 emociju izdzīvošanas maratons 24 stundās”


18.09.2014.

 

2014. gadā no 11. līdz 12. augustam Zeltiņu pagastā norisinājās „42,195 emociju izdzīvošanas maratons 24 stundās” – pārgājiens, kura laikā tika veikti 30 kilometri Alūksnes novada Zeltiņu pagastā.

Maršrutā tika iekļautas vietas, ar kurām Zeltiņu pagasts lepojas un tiek aktīvi izmantotas. Ceļš sākās Zeltiņu sporta un atpūtas parkā un turpinājās pagasta šautuvē, PSRS Kodolraķešu bāzē un dienas noslēgumā devāmies pie viena no gleznainākajiem ezeriem mūsu pagastā – Ķiploka ezera. Nākamās dienas mērķis tika sasniegts precīzi pēc 24 stundām – Zeltiņu pagasta muzejs –, kur vēlreiz iepazināmies ar mūsu pagasta vēsturi Sandras Magaziņas vadībā.

Pārgājienā devās 8 Zeltiņu pagasta jaunieši no 14 līdz 22 gadiem, kuri bija gatavi visām grūtībām. Lielākais pārbaudījums, kā atzina dalībnieki, bija atteikšanās no mobilajiem telefoniem, kas pavēra citas, racionālas idejas kā aizpildīt laiku. Pārgājiena laikā saskārāmies ar dažādām emocijām – apjukumu, prieku, drosmi, neatlaidību –, kas nenoliedzami palīdzēja mērot pārgājiena kilometrus raitā solī. Dalībnieku starpā raisījās domas par to, ka nākamajā vasarā varētu tikt veidots nakts pārgājiens, kas varētu ieinteresēt vēl vairāk jauniešus iesaistīties šāda veida aktivitātēs.

Paldies vēlreiz sakām Alūksnes novada pašvaldībai, „Sporta klubam Zeltiņi”, Zeltiņu pagasta pārvaldei, Zeltiņu pagasta muzejam un Laurim Samam par pārgājiena medaļu izgatavošanu. Pasākums guvis finansiālo atbalstu "Jauniešu iniciatīvu projektu konkursā 2014" un tiek īstenots ar Alūksnes novada domes atbalstu.
Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv