„Gulbenes KSP” kļūst par čempioniem LK 15.posmā


14.10.2014.

Baiba Norberte
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Pauerliftinga federācija
Biedrība Spēka Pasaule
www.sp.lv, www.powerliftings.lv
e-pasts: sab@sp.lv, mob.tālr.: +371 287 52 793

Alūksnes novada čempionātā spiešanā guļus 11.oktobrī, kas vienlaikus bija arī Latvijas Kausa izcīņas pauerliftingā 15.posms, par uzvarētājiem kļuva „Gulbenes KSP” komandas sportisti, aiz sevis atstājot komandu „Rembate” un komandu „Spēka Pasaule – Alūksne”.

Patlaban Latvijas Kausa izcīņā pēc notikušajiem 15 posmiem komanda „Gulbenes KSP” ir pārliecinoši līderi, savukārt komanda „Rembate” ieņem trešo vietu, bet „Spēka Pasaule – Alūksne” vairāk nekā 50 komandu konkurencē ir divpadsmitā spēcīgākā komanda.

Alūksnes novada čempionātā spiešanā guļus sieviešu konkurencē pirmo vietu absolūtajā vērtējumā izcīnīja komandas „Vikings PL” sportiste Oksana Agadžanjana, uzspiežot 70 kg smago svara stieni. Otra labākā bija Agnese Roga no komandas „Rembate” ar rezultātu 55 kg, trešā – Larisa Cīrule-, pārstāvot komandu „Gulbenes KSP” un uzspiežot 42,5 kg.

Jauniešu grupā komandas „Madonas SCK” sportistam Normundam Kaneponam izdevās izcīnīt godalgoto pirmo vietu absolūtajā vērtējumā ar rezultātu 135 kg, otrajā vietā ar vienlīdzīgu rezultātu kg, taču mazāku punktu skaitu pēc Vilksa koeficienta atstājot komandas „Gulbenes KSP” sportistu Uldi Ķiploku. Savukārt trešais spēcīgākais jauniešu konkurencē bija Rihards Ločmelis no komandas „Madonas SCK”, uzspiežot 120 kg.

Junioru grupā Gatis Grandāns no „Madonas SCK”, uzspiežot 170 kg un pārspējot LK 14.posma rezultātu Rēzeknē (167,5 kg), arī Alūksnē izcīnīja pirmo vietu absolūtajā vērtējumā. Otro vietu ieguva komandas „Gulbenes KSP” sportists Jānis Kravalis, kuram šajā LK posmā izdevās uzspiest 157,5 kg smago svara stieni. Godpilno trešo vietu ieguva „Rembate” sportists Kaspars Staņevičs ar uzspiestajiem 155 kg.

Sīvā konkurencē vīru grupā Pēteris Isajevs no komandas „Georgs 5 spēka klubs”, uzspiežot 270 kg smago svara stieni, izcīnīja pirmo vietu. Otro vietu ieguva komandas „Spēka Pasaule - Alūksne” sportists Deniss Haritesku ar rezultātu 210 kg, bet godpilno trešo vietu izcīnīja komandas „Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija” sportists Andris Spilva – 207,5 kg.

Alūksnes novada čempionāts notika arī trīs senioru grupās (senioru +40, + 50 un + 60 vecuma grupās). Starp spēcīgākajiem senioriem virs 40 gadiem absolūtajā vērtējumā pirmajā vietā ierindojās komandas „Rembate” sportists Dzintars Roga ar rezultātu 192,5 kg. Pēc Vilksa punktiem, ņemot vērā sportista svaru un paceltā stieņa smagumu kg, Uldim Velikam no komandas „Rembate” ar mazāku pacelto kg daudzumu (167,5 kg) ir izdevies apsteigt trešās vietas ieguvēju, komandas „Spēka Pasaule – Alūksne” sportistu, Sandi Andersonu, kura rezultāts ir mērāms 182,5 kg.

Senioru grupā virs 50 gadiem komandas „Rembate” sportists Aivars Gailītis ar rezultātu 145 kg ieguva pirmo vietu, otro vietu izcīnīja Vilnis Lamsteris no „Gulbenes KSP” ar uzspiestajiem 105 kg, bet trešo – Rimantas Sakeris, pārstāvot komandu „Viktorija LT” un uzspiežot 77,5 kg.

Sacensībās ievērojamus rezultātus guva arī seniori virs 60 gadiem, no kuriem Jānis Babris no komandas „Rembate” pieveica 162,5 kg smago svara stieni, taču otrs spēcīgākais absolūtajā vērtējumā bija arī komandas „Rembate” sportists Jānis Dzērve ar rezultātu 105 kg. Savukārt „Gulbenes KSP” sportists Ēriks Dumārovs kļuva par trešo spēcīgāko senioru šajā kategorijā ar uzspiestajiem 75 kg. Jāpiebilst, ka senioru grupā virs 60 gadiem startēja arī 1945.gadā dzimušais Mārtiņš Krūcis no komandas „Spēka Pasaule – Alūksne”, kurš ar šo sporta veidu nodarbojas tikai vienu gadu, taču ir piedalījies un godalgotas vietas izcīnījis vairākās sacensībās. Arī šajās sacensībās Mārtiņš Krūcis svara kategorijā līdz 120 kg ieguva godpilno otro vietu.

Sacensību rezultāti katrā svara kategorijā un grupā pieejami: http://www.powerliftings.lv/?page=comments&id=1210

Sacensības organizēja biedrība „Spēka Pasaule” sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību un Latvijas Pauerliftinga federāciju.
Latvijas Kausa izcīņas 16. posms Grobiņas novada čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma notiks 18.oktobrī Grobiņas sporta centrā, M.Namiķa ielā 2b. Sacensībām vēl var pieteikties līdz 16.oktobrim interneta vietnē http://piedalies.sp.lv/lv.
Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv