Atē gatavojas Ziemassvētkiem


07.11.2014.


Ina Rubene,
Viktora Ķirpa Ates muzeja vadītāja

 Novembris ir laiks, kad aktīvi jāsāk plānot Ziemassvētku norises. Jau trešo gadu decembrī Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā aicinām uz Ottes Ziemassvētkiem, kas norisināsies no 10. decembra.

 Programma jau divus gadus bijusi ļoti iecienīta Alūksnes novada skolu un pirmsskolas iestāžu audzēkņu vidū. To apmeklējušas arī grupas no Gulbenes un Balvu novadiem. Šogad esam izvēlējušies latviešu pasakas, kuras iedzīvināsim Vidzemes lauku sētas vidē. Jau novembrī sāksim reģistrēt pieteikumus dalībai „Ottes Ziemassvētku pasakā”.

Programmas mērķauditorija ir pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērni, kurus muzejā gaidām kopā ar skolotājiem un vecākiem. Tajā iepazīstināsim ar dažādām latviešu pasakām, aicināsim piedalīties Ziemassvētku piedzīvojumā – dažādu atraktīvu un izzinošu uzdevumu veikšanā, rotaļās, spēlēs, Ziemassvētku kārumu baudīšanā kopā ar sētas saimnieci Otti, Pārslu rūķiem un trusi Sārtaci.  Maksa par programmu ir 3 eiro no katra dalībnieka.

Garajās Ziemassvētku brīvdienās piedāvājam arī iespēju iepazīties ar muzejā jaunuzcelto ēku „Laidars”, apmeklēt gulbenietes Evitas Zālītes darināto leļļu izstādi, kas muzejā būs skatāma  no 10. decembra līdz pat nākošā gada 3. janvārim. Ziemassvētku piedāvājumu bagātinās muzejā sarīkotās, laika apstākļiem atbilstošas ziemas āra norises – slidkalniņš un „vilka ripa”.

Svētku priekam izvēlies Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzeja piedāvājumu!
Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv