Alūksnē svinēs 90. jubileju novadniekam Leo Koklem


24.03.2014.


Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste


Izcilajam novadniekam, gleznotājam Leo Koklem Alūksnes novadā šogad atzīmē 90. gadskārtu. Sestdien, 29. martā par godu māksliniekam pasākumi notiks gan viņa dzimtajā pusē – Bejā, gan Alūksnes muzejā.

Sadarbībā ar Bejas novadpētniecības centru, Leo Kokles dzimto māju vietā Jaunalūksnes pagasta Visikuma „Dambīšos” mākslinieka piemiņas pasākums notiks 29. martā pulksten 13.00. Savukārt pulksten 15.00 Leo Koklem veltīts pasākums sāksies Alūksnes muzejā. Te atmiņu stāstus par Leo stāstīs viņa māsa Aina Ķirķe un māsīca Vēsma Kokle – Līviņa, bet Ulda Sedlenieka Alūksnes Tautas teātra „Slieksnis” studijas „Mazais teātris” dalībnieki pasākuma apmeklētājus iepazīstinās ar Leo Kokles laikabiedru atmiņām.

Pasākumā skanēs dziesmas no Latvijas Nacionālā teātra izrādes „Leo. Pēdējā bohēma” Lindas un Danas Berkuļu izpildījumā. Šajā izrādē viens no Leo lomu atveidotājiem bija aktieris Ainārs Ančevskis, kurš pasākumā dalīsies iespaidos par izrādes tapšanu un savām izjūtām, atveidojot izcilo gleznotāju.

„Viņš bija plaša diapazona gleznotājs, kas apveltīts ne tikai ar spilgtām dotībām un jaunrades temperamentu, bet arī ar neizsīkstošu centību, darba mīlestību un stingru paškritiku,” – tā Leo Kokli raksturojusi mākslas vēsturniece Gaļina Kārkliņa.

Alūksnes muzejs, sagaidot Leo Kokles 90. dzimšanas dienu, guvis Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu 2270 eiro apmērā projektam „Gleznotājam Leo Koklem – 90”. Šī projekta norises laikā Alūksnes muzejs sadarbībā ar biedrību „Kultūras un izglītības centrs STILI” veidos ceļojošu izstādi, organizēs lekcijas par gleznotāja daiļradi, veidos īpašu jubilejas izstādi, kā arī izdos bukletu ar Leo Kokles laikabiedru atmiņu fragmentiem, fotogrāfijām un izrakstiem no viesu grāmatām, tādējādi popularizējot mākslinieka daiļrades daudzveidību.

Jubilejas ekspozīcijā būs redzami mākslinieka darbi no māsīcas Vēsmas Kokles – Līviņas privātās kolekcijas, Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja un Latvijas Nacionālā teātra. Mākslinieka atceres pasākumā sestdien, 29. martā, jubilejas ekspozīcijā būs redzami L. Kokles darbi arī no māsas Ainas Ķirķes privātās kolekcijas. Jāpiebilst, ka Leo Kokles jubilejas izstāde Alūksnes muzejā ir apskatāma no 21. marta līdz 2. aprīlim.Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv