Alūksnes pilsētas bibliotēkā ciemojas Trollīšu Muminu ģimene no Somijas!


06.05.2014.No 7. līdz 30.maijam Alūksnes pilsētas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā būs skatāma ceļojošā izstāde “Muminu ģimene no Somijas”. Mumini ir somu rakstnieces Tuves Jansones radīta skandināvu troļļu ģimene. Mumini ir balti, apaļīgi un ļoti piemīlīgi trollīši, kurus iemīļojuši bērni visā pasaulē. Mumini ir gudri un tver dzīvi kā rotaļu, viņiem ir daudz draugu, ar kuriem tie dodas aizraujošos piedzīvojumos!

Izstādē ikvienam interesentam iespējams iepazīt trollīšus Muminus grāmatās, žurnālos, spēlēs, apskatāma arī Muminu māja, rotaļlietas, suvenīri, apģērbi un citi priekšmeti ar Muminu simboliku.

Izstādi “Muminu ģimene no Somijas” veidojis Somijas institūts Igaunijā sadarbībā ar partneriem: trollīšu Muminu autortiesību turētāju Moomin Characters, izdevniecību Schildts&Söderström un Muminu žurnāla izdevēju Egmont. Izstādes starpnieks Latvijā ir Somijas vēstniecība Rīgā.

Somijas institūta Igaunijā darbības mērķis ir iepazīstināt Baltijas valstis ar somu kultūru. Jau kopš 1994.gada Somijas institūts organizē Muminu tematisko ceļojošo izstādi.

Izstāde Alūksnē tiks atklāta 7. maijā plkst.14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā, piedaloties Somijas vēstniecei Latvijā Pirkko Hämäläinen.Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv