Ielīgosim Jāņus otrajos Alūksnes ezera Zušu svētkos!


16.06.2014.


Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste

Par visu zivju karaļiem sestdien, 21. jūnijā, Alūksnē pasludinās zušus, jo te notiks jau otrie Alūksnes ezera Zušu svētki „Bute zuti precēt brauc”. Vienlaikus ar tiem noritēs arī 3. Starptautiskās pludmales volejbola sacensības „Katrīnas kauss”.

Zušu svētki būs jestra Jāņu ielīgošana ar dažādām azartiskām aktivitātēm, konkursiem, koncertiem un noslēgumā – arī zaļumballi. Alūksnes Lielās Līgo lustes un Zušu svētki notiks jau otro gadu un, protams, ka uzmanības centrā savdabīgās un gardās zivis – zuši, kuru mājvieta ir Alūksnes ezers. Tādēļ pasākumā būs gan Zušu ķēniņa sagaidīšanas ceremonija un zušu pielabināšanas rituāls, gan svētku noslēgumā arī Zušu ķēniņa lielās balvas pasniegšana veiksmīgākajiem dažādās aktivitātēs.

Svētku norises Alūksnes ezera lielākajā salā – Pilssalā sāksies jau no pulksten 13.00, sagaidot Zušu ķēniņu, kura lomā iejutīsies atraktīvais šovu vadītājs Valters Krauze. Alūksnes Bērnu un jauniešu centra džambu ansamblis un vēderdejotāju grupa no Ilzenes veiks maģisku zušu pielabināšanas rituālu, lai nākamgad labāki lomi.

Jau drīz pēc svētku sākuma dalībnieki varēs reģistrēties dažādiem konkursiem, kas svētku gaitā notiks Pilssalā – te būs gan pavārmākslas konkurss, gan zušu ēšanas un alus kausu tukšošanas sacensības. Tāpat svētku dalībnieki varēs spēkoties tautas dziesmu skandināšanā par ūdens valstību, par Līgo un Jāņiem.

Azartiskāki vīri un arī sievas mērosies spēkiem malēniskajās virves vilkšanas sacensībās ezerā. Sava vieta svētku norisēs būs arī konkursam „Papardes ziedu meklētāju atlase”, kur miermīlīgā cīņā tiks noskaidroti skaistāko Līgo vainagu, garākās bizes un kuplāko ūsu īpašnieki. Notiks arī degustācijas maratons „Gardākā zivju zupa”.

Par muzikālām norisēm svētku gaitā gādās LNT šova „Dziedošās ģimenes” dalībnieki Baumaņu ģimene no Aizkraukles un mūziķu apvienība „Zaļā Galma kapella” no Rīgas. Par lustīgu līgošanu gādās līgotāji no Jaunannas pagasta - tautas nama vokālais ansamblis „Mūza” un sieviešu vokālais ansamblis „Trallas”, deju kopa „Jaunanna”, no Mālupes pagasta - sieviešu vokālais ansamblis, kā arī alūksnieši - Alūksnes pilsētas Tautas nama dāmu deju kolektīvs „Sidraba pavediens”.

Svētku laikā varēs iegādāties arī Jāņiem piederīgus labumus – sieru, dažādas zivis, tostarp arī zušus, Jāņu alu un citu. Jāteic gan, ka Alūksnes ezers šogad nav bijis sevišķi dāsns un nozvejoto zušu daudzums ir mazāks kā tas bija pērn. Līdz ar to svētku apmeklētājiem jārēķinās, ka tirdzniecībā vienam pircējam būs ierobežots zušu skaits – tos varēs iegādāties pa vienam un to cena arī vairs var nebūt pērnā.

Visas dienas garumā gan bērniem, gan pieaugušajiem būs iespējams izvēlēties kādu no aktivitāšu piedāvājumiem, kas būs sarūpēti sadarbībā ar Alūksnes Bērnu un jauniešu centru un SIA „Veltījums jums”. Ja Alūksnes ezers būs vēlīgs un laika apstākļi piemēroti, tad svētku dalībnieki varēs nolīgt plostnieku vai doties vizināties ar laivām un katamarāniem un varbūt apgūt arī vindsērfinga iemaņas.

Vakarā pulksten 20.00 Alūksnes Pilssalas estrādē uz koncertu „Svētku programma” aicinās „Slavenais Jersikas orķestris”, savukārt vēlāk, pulksten 22.00 zaļumballē par danču mūziku gādās Atis un Jānis Auzāni.
Uz dienas pasākumiem ieeja būs 1,50 eiro, pensionāriem – 1 eiro, bet bērniem līdz 12 gadu vecumam – bez maksas. Ja iegādāsieties biļetes iepriekšpārdošanā, tad ieeja uz koncertu maksās 5 eiro, bet pērkot biļeti pasākumā dienā, tā maksās 7 eiro. Zaļumballes apmeklētājiem ieejas biļetes cena būs 4 eiro, bet, ja būsiet apmeklējuši vakara koncertu, tad zaļumballē varēsiet lustēties par brīvu. Biļetes var iegādāties Alūksnes pilsētas Tautas nama kasē, kas šobrīd atrodas pašvaldības administratīvās ēkas 1. stāva foajē, Dārza ielā 11, Alūksnē.

Jāpiebilst, ka 21. jūnijā no pulksten 10.00 Pilssalā notiks arī 3. Starptautiskas pludmales volejbola sacensības „Katrīnas kauss” ar balvu fondu 2000 eiro, kurām sportisti var pieteikties vēl līdz pat 19. jūnijam.
Plašāka informācija par Alūksnes ezera Zušu svētkiem pieejama www.aluksne.lv.

Alūksnes ezera Zušu svētku „Bute zuti precēt brauc” programma

13.00  Svētku Lustu ATKLĀŠANAS un ZUŠU Ķēniņa SAGAIDĪŠANAS ceremonija

13.20  Alūksnes ezera Nāru, Pērkondēlu un Līgomeitu ZUŠU pielabināšanas RITUĀLS
(Ilzenes vēderdejotājas, Alūksnes Bērnu un jauniešu centra džambu ansamblis)

13.20 REĢISTRĒŠANĀS konkursiem, sacensībām

13.30  Pavārmākslas KONKURSS, degustācijas MARATONS „Gardākā zivju zupa”

13.40 KONKURSS „Papardes ziedu meklētāju atlase”
(miermīlīga cīņa par skaistāko Līgo vainagu, garāko bizi, kuplākajām ūsām)

14.00 Baumaņu ģimenes (Aizkraukle) KONCERTS
(LNT šova „Dziedošās ģimenes” piektā jubilejas gada 3. vietas ieguvēji)

14.40 ZUŠU ēšanas SACENSĪBAS un SPĒKOŠANĀS tautas dziesmu skandināšanā par ūdens valstību

14.50 Lustīgie LĪGOTĀJI no Jaunannas
(Jaunannas tautas nama meiteņu vokālais ansamblis „Mūza”, sieviešu vokālais ansamblis „Trallas” un deju kopa „Jaunanna”)

15.15 Malēniski azartiskā virves vilkšanas SACENSĪBAS ezerā

15.30 Atraktīvs mūziķu apvienības „Zaļā Galma kapella” (Rīga) senču iemīļotu dziesmu un ziņģu KONCERTS

16.10 Alus kausu tukšošanas SACENSĪBAS un SPĒKOŠANĀS Līgo un Jāņu tautas dziesmu skandināšanā

16.30 Lustīgie LĪGOTĀJI no Alūksnes un Mālupes
(Mālupes vokālais sieviešu ansamblis un Alūksnes pilsētas Tautas nama dāmu deju kolektīvs „Sidraba pavediens”)

17.00 Svētku noslēguma un ZUŠU Ķēniņa LIELĀS BALVAS pasniegšanas ceremonija

No plkst. 13.00
ZUŠU, citu ūdens un lauku labumu ANDELE

Varen’ jautras AKTIVITĀTES pieaugušajiem un bērniem
(sadarbībā ar SIA “Veltījums jums”, Alūksnes Bērnu un jauniešu centru)

Vindsērfings, laivu, plosta IZBRAUCIENI

Zušu ķēniņa lomā - atraktīvais šovu vadītājs VALTERS KRAUZE.

Ieeja uz dienas pasākumiem: 1,50 EUR, pensionāriem 1,00 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam bez maksas

20.00 Alūksnes Pilssalas estrādē „Slavenā Jersikas orķestra” KONCERTS „Svētku Programma”
Ieeja iepriekšpārdošanā 5,00 EUR, pasākuma dienā 7,00 EUR

22.00 Alūksnes Pilssalas estrādē ZAĻUMBALLE kopā ar Ati un Jāni Auzāniem         
Ieeja: 4,00 EUR, vakara koncerta apmeklētājiem bez maksasAlūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv