Izglītības un zinātnes ministre viesojās Alūksnes sporta skolā


04.06.2014.


Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Ceturtdien, 29. maijā Alūksnes novadu apmeklēja Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete, kura savas vizītes laikā tikās ar Alūksnes novada pašvaldības, Izglītības pārvaldes, Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolas un Alūksnes pilsētas sākumskolas pārstāvjiem un īsā apciemojumā apskatīja arī pašreizējo sporta angāru Alūksnē.

Ministri sporta angārā sagaidīja Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis, priekšsēdētāja vietnieki Aivars Fomins un Dzintars Adlers, Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Kupča, kā arī abu minēto skolu direktores – Līga Tomsone un Uva Grencione.

I. Druvietei bija iespēja apskatīt sporta angāra ēku gan no ārpuses, gan iekšpuses un ministre atzina, ka šī izglītības iestāžu sporta būve ir viena no sliktākajā stāvoklī esošajām. Pašvaldības pārstāvji I. Druvieti informēja gan par savulaik plānoto sporta zāles būvniecību bruņoto spēku vienības teritorijā Alūksnē, kuras izmantošana bija paredzēta arī pilsētas civilajiem iedzīvotājiem, gan arī par pašvaldības izstrādāto tehnisko projektu sākumskolas un sporta skolas sporta būvei pašreizējā angāra vietā.

Uzklausot informāciju, ministre aicināja pašvaldību turpināt sekot jaunumiem par iespējām jaunajā plānošanas periodā piesaistīt Eiropas struktūrfondu finansējumu minētajai sporta būvei.

Sarunas laikā tika skarti arī citi ar izglītības jomu saistīti jautājumi. Sporta skolas direktore L. Tomsone uzsvēra, ka izglītības iestādei ir problemātiski ar pašreizējo atalgojumu piesaistīt un noturēt kvalificētus, talantīgus trenerus. Sarunas dalībnieki diskutēja par skolēnu skaita samazināšanos, kas atstāj ietekmi uz klašu lielumu, skolu darbību un izglītības iestāžu tīkla plānojumu kopumā.

Pašvaldības pārstāvji interesējās par IZM plāniem attiecībā uz Alsviķu arodskolu. Ministre uzsvēra, ka šī skola, kurā profesijas apgūst ne tikai jaunieši, bet arī pieaugušie, kam veselības stāvoklis dzīves gaitā piespiež to darīt, ir zināmā izņēmuma situācijā un tās statuss pašlaik varētu saglabāties.Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv