Šonedēļ Alūksnē notiks sacensības „Latvijas spēcīgākā pilsēta”


30.07.2014.Alūksnē, O.Vācieša ielas stāvlaukumā, 2.augustā plkst. 13.00 notiks sociālā projekta „Es zinu, Tu to vari” sestās Pauerliftinga sacensības „Latvijas spēcīgākā pilsēta”. Sacensību gaitā jauniešiem būs iespēja parādīt savus spēkus un izturību svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu.

Lai sacensību spars būtu vēl lielāks, alūksnieši tiek aicināti iemūžināt savu sacensību startu, izaicināt draugus, citu pilsētu jauniešus un ievietot foto/video materiālu projekta „Es zinu, Tu to vari” portāla draugiem.lv lapā www.draugiem.lv/tutovari.
Dalībnieku uzdevums būs veidot komandas vai startēt individuāli un pēc iespējas vairāk reižu uzspiest svaru stieni. Jauniešiem līdz 18 gadu vecumam un sievietēm svaru stienis svērs 20 kg, savukārt vīru konkurencē tas būs 50 kg smags.

Jūlija mēnesī aizvadītas jau piecas Pauerliftinga sacensības „Latvijas spēcīgākā pilsēta”. Kopumā sacensībās savu spēku pierādījuši vairāk nekā 450 jaunieši dažādās Latvijas pilsētās – Siguldā, Jūrmalā, Bauskā, Gulbenē un Cēsīs. Līdz šim spēcīgākie ir bijuši Bauskas iedzīvotāji ar kopā paceltajiem 145010 kilogramiem. Nākamās sacensības gaidāmas 3.augustā Kuldīgā.

Informācija par nākamajām sacensībām pieejama Latvijas Pauerliftinga federācijas mājas lapā http://www.powerliftings.lv/ un sociālā projekta „Es zinu, Tu to vari” draugiem.lv lapā www.draugiem.lv/tutovari sadaļā „Pasākumi”.

Pauerliftinga sacensības „Latvijas spēcīgākā pilsēta” notiek sociālā projekta „Es zinu, Tu to vari!” ietvaros. Lielākā daļa projekta „Es zinu, Tu to vari!” pasākumu ir veltīti jauniešiem, atsevišķi pasākumi paredzēti arī ģimenēm kopā ar bērniem. Projekta mērķis ir iedvesmot jauniešus būt fiziski aktīviem un veidot izpratni, ka veselīgs un aktīvs dzīvesveids un atteikšanās no dažādu atkarības vielu lietošanas palīdz sasniegt nospraustos mērķus. Projekta ietvaros no jūlija līdz augustam notiks vairāk kā 58 pasākumi visā Latvijā – ielu basketbola turnīri, ielu vingrošanas sacensības un citi ielu kultūras pasākumi, kā arī nometnes un ģimeņu sporta dienas. Par visām projekta aktivitātēm var uzzināt portāla draugiem.lv lapā www.draugiem.lv/tutovari. Aktivitātes veidotas tā, lai tās būtu vienkāršas un viegli pieejamas ikvienam interesentam.

Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs atgādina - veselības saglabāšanas visa mūža garumā pamatā ir cilvēka personīgā atbildība. Ārstēšana un veselības aprūpe cilvēka veselību ietekmē aptuveni pa 20%. Atlikušie 80% ir katra cilvēka personīgi izdarītās izvēles – veselīgs vai neveselīgs dzīvesveids – uzturs, fiziskās aktivitātes vai to neesamība, veselībai kaitīgu vielu lietošana vai izvairīšanās no tām, riskants vai drošs dzīvesveids, sociālie faktori, izglītība u.c. Īpaši būtiski to ir apzināties jau jaunībā un savu dzīvi balstīt uz veselību pozitīvi ietekmējošām izvēlēm.

Sacensību „Latvijas spēcīgākā pilsēta” Alūksnes posmu organizē Latvijas Paeurliftinga federācija. Projektu atbalsta Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs. Projekta stratēģiskais partneris Draugiem.lv, informē lieldraugi TVNET, JCDecaux un LTV.
Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv