Jaunie mākslinieki veidos skulptūras Alūksnes pilsētvidei


23.07.2014.


Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Šonedēļ Alūksnē sācies simpozijs, kura laikā pieci jauni mākslinieki, Latvijas Mākslasakadēmijasstudenti, tēlnieka Ivara Drulles vadībā veidos jaunas skulptūras, kas vēlāk rotās Alūksnes pilsētvidi.

Jauno mākslinieku vidū ir divi alūksnieši, Latvijas Mākslas akadēmijas studenti -  Una Stahovska un Jānis Jaunzems. Viņi kopā ar trim studiju biedriem – Annu Rasmus, Kristapu Andersonu un Māri Holstu, viena no Latvijā atpazīstamākajiem tēlniekiem Ivara Drulles vadībā, radīs piecus mūsdienīgus vides objektus, kuru iedvesmas avots ir Alūksnes pilsētas vēsture un kultūrvēsture. Simpozija laikā tapušās skulptūras papildinās pilsētvidi centrālajā skvērā LielāEzera ielā, Pilssalā bijušā paviljona „Marija” vietā, skvērā Pils un Siguldas ielu krustojumā, pie administratīvās ēkas Dārza ielā 11, kā arī Alūksnes Mākslas skolas apkārtnē ezera krastā.

Simpozija noslēgums un darbu atklāšana notiks Alūksnes pilsētas svētku laikā sestdien, 2. augustā pulksten 13.30 Lielā Ezera ielas skvērā, bet skulptūras pilsētas vidē alūksniešus un pilsētas viesus priecēs arī turpmāk.

- Alūksnē ir sakopti parki un te ir iespējams izvēlēties atbilstošas vietas skulptūrām. Redzot, ka šeit vide tiek kopta, šķita, ka ar savu darbu mēs vēl vairāk varētu palīdzēt pilsētai. Darbi, kas taps simpozija laikā, ir liela mēroga, un jau sākumā pieņēmām vadmotīvu, ka tiem jāsaistās ar Alūksnes vēsturi, vidi vai dabu, tādēļ domāju, ka tie pilsētvidē iekļausies labi, jo ir veidoti speciāli, pētot Alūksnes vēsturi, - skaidro simpozija vadītājs, tēlnieks Ivars Drulle.

Projektu “Jaunie tēlnieki Alūksnes pilsētai” ar Valsts Kultūrkapitāla fonda Vidzemes kultūras programmas atbalstu īsteno Alūksnes Mākslas skola. Projekta īstenotāji pateicas par atbalstu darbu tapšanai nepieciešamo kokmateriālu sagādē SIA „Alūksnes koks” un Indulim Kārkliņam personīgi.Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv