Jaunieši ir par veselīgu dzīvesveidu

19.02.2014.

Elīna Sustenberga

2013. gada maijā Alūksnes novada Jauniešu iniciatīvu projektu konkursa 2013. ietvaros īstenotais projekts ''Fotoorientēšanās Alūksnē jauniešiem'' pierādīja, ka svarīgs ir veselīgs dzīvesveids, fiziskas aktivitātes un pats galvenais, dalība pasākumā, kas veicina radošumu un uzņēmīguma garu.

Šogad šie paši jaunieši, kas darbojas Alūksnes Bērnu un jauniešu centra neformālajā jauniešu grupā ''10kW radošu citronu'', ir nolēmuši organizēt vērienīgāku pasākumu, kurā akcentēt paaudžu vienotību, aicinot piedalīties jebkuru interesentu - jauniešus, ģimenes ar bērniem un pieaugušos. Ko īsti gaidīt no šī projekta? Projekta mērķis ir veicināt veselīga dzīvesveida popularizēšanu. Veselības un spēka vakaros tiks akcentēta veselīga dzīvesveida nozīme un sniegta informācija par pareizu fizisko aktivitāšu nepieciešamību ikdienā. Šo aktivitāšu dalībnieki gatavos svaigi spiestas sulas un veselīgus našķus, piedalīsies diskusijās par uztura nozīmi, pārbaudīs savu izturību sporta nodarbībās un uzzinās par iespējām, kā ar sportiskajām aktivitātēm veicināt veselīgu dzīvesveidu. Maijā notiks veselības skrējieni, kas sagatavos noslēguma fotoorientēšanās pasākumam 1.jūnijā.

Paši organizatori vēlas kļūt par izcilu komandu, kas saprot viens otru no pusvārda, tas noderēs ne tikai šī projekta realizācijai, bet arī nākotnē. ''Svarīgi ir mācīties pareizu projekta norises un pasākuma plānošanu, tāpēc vēlamies atrast treneri, kas mūs iedvesmotu un ar neformālu apmācības metožu palīdzību sniegtu nepieciešamās zināšanas. Iegūtās prasmes un pieredzi mēs izmantosim iesaistot projekta aktivitātes Alūksnes novada skolu jauniešus, pie kuriem ciemosies jau aprīlī,'' stāsta jaunieši, ''mēs redzam, kas notiek mums apkārt - pārmērīga TV skatīšanās, spēles un čats datorā, ātrās uzkodas... Ir pienācis laiks to mainīt un mūsu izstrādātā iniciatīva būs sākums tam. Mēs uzrunāsim jauniešus un aicināsim sekot mūsu piemēram!''
Visi tiek aicināti sekot līdzi šā projekta jaunumiem un aktivitātēm. Tiks izplatītas afišas, skrejlapas, kā arī būs informācija visos populārākajos sociālajos tīklos.

Projekta ietvaros realizētie pasākumi ir bezmaksas, tādēļ uz ikvienu šī projekta aktivitāti tiek aicināts ikviens jaunietis, ikviena ģimene!


"Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu."

Jauniešu

 


Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv