Ziemassvētku rotām aicinām izmantot eņģeļa tēlu


03.12.2014.

Evita Aploka,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

 Nupat esam iedeguši pirmo sveci Adventes vainagā un esam ceļā uz Ziemassvētkiem. Pamazām tie tuvojas, rosinot mūs piestāt ikdienas steigā, klusināt balsis, pārdomāt dzīves ritumu un censties saskatīt brīnumu.

 Ja sirdis Ziemassvētku gaidās rotāsim ar saticību, piedošanu un mīlestību, tad namu logos un pagalmos iedegsim gaismiņas – lai Ziemassvētki tumšajā ziemas viducī būtu gaišāki un priecīgāki.
Arī šogad, tāpat kā pērn, Alūksnē svētku rotājumiem izvēlēts eņģeļa tēls. Eņģeļi rotāsies gan pilsētas parkā pie Jaunās pils, skvērā pie baznīcas, arī pie apgaismes laternām centrālajā ielā. Aicinām arī pilsētas un novada iedzīvotājus, iestādes, organizācijas, uzņēmumus, gādājot rotājumus saviem namiem un to teritorijām, izvēlēties eņģeļu tematiku, lai Ziemassvētku laikā Alūksne kļūtu par eņģeļu pilsētu. Svētku rotājumiem Alūksnē, protams, tiks izmantoti arī citi elementi, kas saglabājušies no iepriekšējiem gadiem.

Alūksnes pilsētas lielo egli iedegsim 5. decembrī

 Savukārt pilsētas galvenā egle atkal ieņems vietu pie Alūksnes Jaunās pils, kur tā, līdzīgi kā pērn, tiks īpaši uzbūvēta. Par pamatni tai tiek izmantotas koka konstrukcijas, savukārt krāšņo rotu veido no egļu zariem. Arī egles vizuālajā noformējumā šogad būs kādas novitātes, taču to, kādas tās būs, uzzināsiet, ja 5. decembrī pulksten 17.00 apmeklēsiet Pilsētas lielās egles iedegšanas pasākumu „Brīnumu rodot”.
Šajā pasākumā ikviens kopā ar Ziemassvētku vecīti, viņa mazmeitiņu un 12 mēnešiem varēs noskaidrot, kur palicis Ziemassvētku brīnums. Pasākumā piedalīsies Alūksnes pilsētas Tautas nama amatiermākslas kolektīvi „Jukums”, „Olysta”, teātra studija, pirmsskolas izglītības iestādes „Sprīdītis” darbinieki, Alūksnes Bērnu un jauniešu centra pulciņu dalībnieki un citi brīvprātīgie.
Pasākuma laikā varēs iesaistīties rotaļās un fotografēties kopā ar Ziemassvētku vecīti, notiks Ziemassvētku apsveikumu un dāvaniņu andele, darbosies arī rūķu darbnīcas un Ziemassvētku pasts. Pasākuma apmeklētāji varēs nobaudīt karstu tēju un piparkūkas.Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv