Bānīša svētki "Ar pilnu tvaiku!" Alūksnes stacijā 6.septembrī


21.08.2014.


 Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste

Sestdienas, 6. septembra pēcpusdienā Alūksnes stacijā aicinām svinēt 111. dzimšanas dienu Gulbenes – Alūksnes bānītim!

Bānīša dzimšanas dienas svinības sāksies Gulbenes stacijā pulksten 11.30, Stāmerienē – 12.00, bet Alūksnes stacijā, kur šogad paredzēta īpaši grandioza programma „Ar pilnu tvaiku!”, svētki sāksies no pulksten 14.00. Tad jubilāra gaidīšanas rosībā līdz pat pulksten 17.00 varēs iejukt amatnieku tirdziņā, nobaudīt Ferdinanda smeķi (zupu), izmēģināt spēkus malēniešu umurkumurā vai piedalīties dažādās citās jautrās izdarībās kā mazajiem, tā lielajiem svētku apmeklētājiem. Pasākuma laikā ikvienam, kas vēlēsies, būs iespēja fotografēties ar jauno tvaika lokomotīvi „Ferdinands”.

Pasākumā piedalīsies un jestru garu uzturēs atraktīvās māsas Legzdiņas, klātesošajiem par prieku muzicē Ziemera folkloras kopa un arī jauns muzikāls veidojums - Alūksnes dauzoņu kapella „7 malēnieši”.
Pēc sešu gadu sarežģītiem restaurācijas darbiem, šogad svētku apmeklētājus priecēs tvaika lokomotīve „Ferdinands”, kura ar svētku vilcienu dosies garā izbraukumā - no Gulbenes pulksten 13.00, pakavēsies Stāmerienā no 13.30 līdz 14.10, bet Alūksnes stacijā gaviļnieku ar „Malēniešu reisu” ierodamies sveiksim pulksten 15.35. Jubilāram svētkos uzgavilēs Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris (diriģents Sandors Saulvedis Līviņš) un jauniešu koris „Balsis”, ko diriģē novadnieks Ints Teterovskis.
Vēlāk vakarā pulksten 20.00 Alūksnes stacijas laukumā uz koncertu „Uzdziedi, sirds gaiša kļūs!”, kas veltīts joku karaļa Edgara Liepiņa 85 gadu jubilejas piemiņai, aicina Guntis Skrastiņš, Žoržs Siksna, Māris Sloka, Dainis Skutelis, „TirkizBand” un „Bel canto” orķestris. Ieeja uz koncertu simboliska - ziediņš no piemājas dārza.

Svētku noslēgumā no pulksten 21.30 līdz 01.00 stacijas laukumā notiks retro disko balle, kurā par danču mūziku gādās DJ Salvis.
Alūksnē „Ferdinands” ar svētku vilcienu uzkavēsies līdz pat 19.55, kad dosies atceļā uz Gulbeni. Tiem, kas vēlēsies Gulbenē atgriezties ātrāk, būs iespējams no Alūksnes izbraukt jau 15.50. Savukārt tos, kuri Alūksni iecerējuši apmeklēt vakarā, bānītis vedīs no Gulbenes pulksten 18.00. Šos vilcienus vilks dīzeļlokomotīve.
Viesi no tālākām vietām apmeklēt Bānīša svētkus varēs, izmantojot a/s „Pasažieru vilciens” speciāli nozīmētu dīzeļvilcienu Rīga – Madona – Gulbene - Rīga, kurš aties no Rīgas pulksten 7.40 un atgriezīsies atpakaļ 21.33.

Ja laika apstākļi būs piemēroti, tad 6. septembrī Alūksnē notiks arī gaisa balonu festivāla „Liepna no putna lidojuma” aktivitātes. Labos laika apstākļos pulksten 17.30 ieplānots gaisa balonu lidojums pāri Alūksnei, savukārt pulksten 21.30 – balonu vakara spīdēšana stacijas laukumā.

Savukārt jauniešu koris „Balsis” kopā ar savu diriģentu Intu Teterovski Bānīša dzimšanas dienā alūksniešiem sarūpējis vēl vienu skaistu pasākumu – pulksten 18.00 ikviens būs mīļi gaidīts uz kora koncertu Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Bānīša svētku pasākumus organizē Alūksnes novada pašvaldība, Gulbenes novada dome, Stāmerienas pagasta pārvalde sadarbībā ar SIA „Gulbenes - Alūksnes bānītis”.

Bānītim - 111
06.09.2014.
Bānīša svētki “Ar pilnu tvaiku”

Alūksnes stacijas laukumā
14:00 – 17:00 Gaidīšanas rosība
Amatnieku tirdziņš, Ferdinanda smeķa (zupas) baudīšana, malēniešu umurkumurs, jautras izdarības mazajiem un lielajiem, piepūšamās atrakcijas u.c.
Pasākumā piedalās atraktīvās Māsas Legzdiņas, muzicē Ziemeru folkloras kopa un Alūksnes dauzoņu kapella “7 malēnieši” u.c.
Visa pasākuma laikā iespēja izbraukt ar tvaika lokomotīvi “Ferdinands” un drezīnu

15:35 Sagaidām “Malēniešu reisu”
Bānītim uzgavilē E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris, diriģents Sandors Līviņš un jauniešu koris “Balsis” (Rīga), diriģents Ints Teterovskis

20:00 Koncerts “Uzdziedi, sirds gaiša kļūs!”
Joku karaļa Edgara Liepiņa 85 gadu jubilejas piemiņai
Piedalās: Guntis Skrastiņš, Žoržs Siksna, Māris Sloka, Dainis Skutelis, “TirkizBand” un “Bel canto” orķestris
Koncerta ieejas maksa- ziediņš no piemājas dārza

21:30 – 01:00 Balle “Retro - disko”
Spēlē DJ Salvis

Gaisa balonu festivāla “Liepna no putna lidojuma 2014” Alūksnes diena
17:30 Vakara lidojums, sacensības (pāri Alūksnei, labos laika apstākļos)
21:30 Balonu vakara spīdēšana ( Stacijas laukumā. Labos laika apstākļos)

Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā
18:00 Jauniešu kora “Balsis” (Rīga) koncerts, diriģents Ints Teterovskis

Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv