Alūksniešiem līdz šim labākais rezultāts sacensībā „Latvijas spēcīgākā pilsēta”


05.08.2014.

 

Baiba Norberte
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Pauerliftinga federācija

Sociālā projekta „Es zinu, Tu to vari” ietvaros 2.augustā Alūksnē norisinājās sestās Pauerliftinga sacensības „Latvijas spēcīgākā pilsēta”. Sacensībās savu spēku pierādīja 115 alūksnieši, kopā paceļot 158460 kg un palīdzot pilsētai izcīnīt līdz šim spēcīgākās pilsētas titulu.

Pārsteidzošus rezultātus uzrādīja komandas „Jaungulbene” sportiste Vineta Vašķe, uzspiežot 20 kg svaru stieni 159 reizes un izcīnot līdz šim labāko rezultātu sieviešu konkurencē. Elīna Elksnīte no komandas „Alūksne” nokļuva 2.vietā ar rezultātu 80 uzspiestās reizes. Elīnas komandas biedre Vita Riepniece ieguva 3.vietu ar 42 uzspiestām reizēm.

Starp jauniešiem labākais bija Oskars Puļļa no komandas „Alūksne”, uzspiežot 20 kg smago svara stieni 170 reizes. Otrajā vietā palika Artūrs Rainiks ar 100 uzspiestām reizēm, aiz sevis atstājot komandas „Alūksne” sportistu Kristiānu Kļavu, kura veikums ir mērāms 90 uzspiestās reizēs.

Vīru konkurencē Dāvis Šķenders no komandas „Alūksne”, pārcilājot 50 kg smago svara stieni 91 reizi, izcīnīja 1.vietu. Otrs izturīgākais starp vīriem bija Deniss Haritesku no komandas „SP Alūksne” ar rezultātu 85 uzspiestās reizes. Trešo vietu izcīnīja Denisa komandas biedrs Kristaps Liepa, uzspiežot svara stieni 83 reizes.

Sacensībās komandu vērtējumā par pārliecinošiem uzvarētājiem kļuva komanda „Alūksne”, otrā – „SP Alūksne”, trešā – „Jaungulbene”.

Paralēli spiešanai guļus uz reižu skaitu jauniešiem tika dota iespēja izmēģināt Latvijā vēl nesen ienākušo sporta veidu - spēka cīņu. Pārliecinoši startēja Kaspars Eislers, izcīnot 1.vietu. Otrs spēcīgākais šajā cīņā bija Gatis Keišs, trešais – Vilnis Lapiņš

Sacensību rezultāti pieejami ŠEIT

Lai gan Alūksne pagaidām ir pārspējusi konkurentus, citu pilsētu jauniešiem vēl ir iespēja sarosīties un izcīnīt spēcīgākās pilsētas titulu. Šomēnes ir gaidāmas vairākas sacensības svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu dažādās Latvijas pilsētās. Nākamās sacensības būs 12.augustā Jelgavā un 13.augustā Valmierā.

Informācija par sacensību norisi pieejama Latvijas Pauerliftinga federācijas mājas lapā http://www.powerliftings.lv/ un sociālā projekta „Es zinu, Tu to vari” draugiem.lv lapas www.draugiem.lv/tutovari sadaļā „Pasākumi”.

Pauerliftinga sacensības „Latvijas spēcīgākā pilsēta” notiek sociālā projekta „Es zinu, Tu to vari!” ietvaros. Lielākā daļa projekta „Es zinu, Tu to vari!” pasākumu ir veltīti jauniešiem, atsevišķi pasākumi paredzēti arī ģimenēm kopā ar bērniem. Projekta mērķis ir iedvesmot jauniešus būt fiziski aktīviem un veidot izpratni, ka veselīgs un aktīvs dzīvesveids un atteikšanās no dažādu atkarības vielu lietošanas palīdz sasniegt nospraustos mērķus. Projekta ietvaros no jūlija līdz augustam notiek vairāk kā 58 pasākumi visā Latvijā – ielu basketbola turnīri, ielu vingrošanas sacensības un citi ielu kultūras pasākumi, kā arī nometnes un ģimeņu sporta dienas. Par visām projekta aktivitātēm var uzzināt portāla draugiem.lv lapā www.draugiem.lv/tutovari. Aktivitātes veidotas tā, lai tās būtu vienkāršas un viegli pieejamas ikvienam interesentam.

Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs atgādina - veselības saglabāšanas visa mūža garumā pamatā ir cilvēka personīgā atbildība. Ārstēšana un veselības aprūpe cilvēka veselību ietekmē aptuveni pa 20%. Atlikušie 80% ir katra cilvēka personīgi izdarītās izvēles – veselīgs vai neveselīgs dzīvesveids – uzturs, fiziskās aktivitātes vai to neesamība, veselībai kaitīgu vielu lietošana vai izvairīšanās no tām, riskants vai drošs dzīvesveids, sociālie faktori, izglītība u.c. Īpaši būtiski to ir apzināties jau jaunībā un savu dzīvi balstīt uz veselību pozitīvi ietekmējošām izvēlēm.

Sacensību „Latvijas spēcīgākā pilsēta” Alūksnes posmu organizēja Latvijas Paeurliftinga federācija. Projektu atbalsta Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs. Projekta stratēģiskais partneris Draugiem.lv, informē lieldraugi TVNET, JCDecaux un LTV.Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv