Alūksnes seniori – aktīvākie datorprasmju apguvē Vidzemē


04.08.2014.

 

Lattelecom sociālās atbildības iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! bezmaksas datorkursiempieteikušies 40 Alūksnes seniori. Puse no apmācību dalībniekiem ir pirmspensijas vecumā, apliecinot mūsdienu tehnoloģiju neatsveramo lomu konkurētspējas celšanai darba tirgū.

Gados cienījamākā Pieslēdzies, Latvija! dalībniece no Alūksnes ir 74 gadus vecā Gaida Lāce, kura apmācībās piedalījās jau jūnijā. Par savām sekmēm G. Lāce saka: „Nozīmīgākais man bija sākt apgūt plašās iespējas, ko piedāvā internets, kā arī iemācīties apieties ar internetbanku. Šobrīd varu droši teikt - esmu to godam paveikusi. Apmācībās ļoti patika gan pasniedzējas attieksme, gan mūsu draudzīgais, pozitīvais kolektīvs. Domāju, ka nav neviena tāda cilvēka, kurš būtu pabeidzis šos kursus un pēc tam teiktu, ka tie nav bijuši lietderīgi.”

„Seniorus ļoti pārsteidz plašās iespējas, ko iespējams paveikt ar datoru. Katra jaunapgūtā funkcija vai pat mazākais solis izraisa tajos smaidu un gandarījumu. Patīkamākais šajā procesā ir tas, ka visi viens otram mēģina palīdzēt, tādējādi radot patiesi pozitīvu mācību auru,” par darbu ar senioriem stāsta Pieslēdzies, Latvija! pasniedzējaLīga Krūmiņa no Alūksnes novada vidusskolas.

„Pat pēc sešiem iniciatīvas darbības gadiem lielākā daļa Alūksnes iedzīvotāju šogad uzsāks apmācības pirmajā mācību līmenī – bez priekšzināšanām un saskarsmes ar datoru. Tas apliecina, ka sociālā iekļaušanās, profesionālās kvalifikācijas pilnveide un informācijas sabiedrības attīstība ir vitāli svarīgas jomas cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma,” skaidro Līga Bite, Lattelecom sociālās atbildības iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! vadītāja.

Bezmaksas datorapmācības notiks līdz pat oktobrim

Bezmaksas apmācībām aicināts pieteikties ikviens interesents pēc 50 gadu vecuma, darba dienās no plkst. 8:00 līdz 21:00 zvanot pa bezmaksas tālruni 80000822 vai aizpildot reģistrācijas anketu internetā www.piesledzieslatvija.lv.Zvanot pa norādīto tālruni, joprojām aicināti pieteikties arī pasniedzēji. Pieslēdzies, Latvija! apmācības latviešu un krievu valodas grupās notiks visā Latvijā pēc iespējas tuvāk senioru dzīvesvietām.

Lattelecom projekts Pieslēdzies, Latvija! tiek īstenots kopš 2008./2009.mācību gada. Līdz šim ar pašvaldību un skolu atbalstu apmācīti jau vairāk nekā 20 tūkstoši senioru. Projekta iniciētāji iecerējuši līdz valsts simtajai gadadienai apmācīt vismaz 30 tūkstošus cilvēku visā Latvijā, lai palīdzētu tiem pārvarēt digitālo plaisu un pilnvērtīgi integrēties mūsdienu informācijas sabiedrībā.
Sociālā iniciatīva Pieslēdzies, Latvija! ir kļuvusi par nacionāla mēroga projektu, ko atbalsta Labklājības, Izglītības un zinātnes ministrijas, Nodarbinātības valsts aģentūra, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijaun Latvijas Pašvaldību savienība.Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv