27. martā Alūksnē donoru diena

22.03.2013.


Laura Ieviņa
Valsts asinsdonoru centra
Sabiedrisko attiecību nodaļa


     Trešdien, 27.martā, no plkst. 9.00 līdz 12.00 Alūksnes novada domē, Dārza ielā 11 notiks donoru diena. Asinis ziedot ir aicināti visu grupu asins donori!

     Valsts asinsdonoru centrs atgādina, ka gripas vīrusa izplatības laikā donoriem ir ļoti svarīgi rūpēties par savu veselību un ziedot asinis tikai tādā gadījumā, kad ir laba pašsajūta un nav nekādu slimības simptomu: paaugstinātas ķermeņa temperatūras, drebuļu, galvassāpju, sausa klepus, aizlikta deguna bez iesnām, sāpju aiz krūšu kaula un „kaulu laušanas” sajūtas. Tāpat svarīgi, ka pēdējo divu dienu laikā pirms asins ziedošanas donoram nav bijusi saskarsme ar gripas slimnieku.

     Gadījumā, ja saslimšana ar gripu vai citu akūtu elpceļu infekciju tomēr notikusi, pēc slimošanas un medikamentu lietošanas ir jānogaida vismaz mēnesis pirms atkal var ziedot asinis. Tādā veidā donors pasargās gan sevi, jo organismam pēc slimošanas ir jāatjauno savi spēki, gan tos, kuriem viņa asinis tiks pārlietas.

     Par donoru var kļūt vecumā no 18 – 65 gadiem. Donora svaram jābūt virs 50 kg. Pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt. Asins došana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba, liela emocionāla pārdzīvojuma. Pirms asins ziedošanas vēlams lietot veselīgu uzturu, daudz šķidruma. Nedrīkst lietot treknus ēdienus asins došanas un iepriekšējā dienā. Neēdis cilvēks asinis nevar nodot.


Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv