No 19.marta līdz 21.aprīlim notiks Eiropas Savienības Kaujas grupas zemessargu apmācības
uz Alūksnes novada autoceļiem

19.03.2013.


Virsseržante Diāna Selecka
2.Zemessardzes novada Sabiedrisko attiecību speciāliste


Cienījamie Alūksnes pilsētas un novada iedzīvotāji!

     Kopš gada sākuma vairāk kā 70 zemessargi Alūksnē sāka pilnveidot militārās iemaņas darbībai nodaļas un vada sastāvā, lai pēc sekmīga apmācību posma beigšanas un vienības sertificēšanas vingrinājuma gada otrajā pusē sāktu pildīt dienesta pienākumus Lielbritānijas vadītājā Eiropas Savienības (ES) Kaujas grupā.

     Eiropas Savienības Kaujas grupas zemessargu apmācībā laika posmā no šī gada 19.marta līdz 21.aprīlim tiek plānots pastiprināti izmantot Alūksnes novada teritoriju un sekojošus Alūksnes novada autoceļus:
  1. Gobas - Šļukums,
  2. Šļukums – Cirakalns- Mārkalne – Pujakalns – Ezīšava,
  3. Alūksne – Lejasšķiņki,
  4. Māriņkalns – Karva,
  5. Alsviķi – Līvkalni.
  6. Alūksne-Kolbergis – Lāsbergi – Pauliņi - Gobas,
  7. Alūksne – Matisene - Viskums,
  8. Alūksne – Kolbergis – Garjuri - Visikums,
  9. Alūksne – Alsviķi – Zeltiņi – Neķene - Strautiņi.
      Tāpat informējam, ka Alūksnē un apkaimē (Pullans, Laurencene, Apes kalns, Alūksnes dienvidu daļa sakot no Dārzu ielas, Strautiņi) plānota patruļas apmācība, kas paredz zemessargu un militārā transporta pārvietošanos apdzīvotās vietās. Tiek arī plānoti mobilie kontrolpunkti, kuros tiks pārmeklēts mācībās iesaistītais transports. Civilais transports netiks iesaistīts.
     Minētajā laika posmā Alūksnes pilsētā netiks izmantota nekāda munīcija vai pirotehnika. Pārējā teritorijā kaujas imitācijas munīcijas un līdzekļu izmantošana tiks pieteikta pašvaldībai 3 dienas iepriekš, par to attiecīgi tiks informēti iedzīvotāji.Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv