Veclaicenē aicina zemledus makšķerēšanas un slēpošanas cienītājus

23.01.2013.


Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

     2. februārī Veclaicenes pagasta Ilgāja ezerā notiks tradicionālās zemledus makšķerēšanas sacensības „Ilgāja zivtiņa” („Kikkajärve kalakõnõ”), kas ik gadu pulcē zemledus makšķerēšanas cienītājus gan no Latvijas, gan Igaunijas. Šogad vienlaikus ar sacensībām notiks arī Dabas aizsardzības pārvaldes rīkotais slēpojums pa Kornetu - Peļļu liegumu Veclaicenes pagasta teritorijā, atzīmējot Pasaules Mitrāju dienu.

     Šādas zemledus makšķerēšanas sacensības starp Latvijas un Igaunijas makšķerniekiem notiek jau ceturto gadu un to rezultātā tiek izcīnīts ceļojošais kauss, ko iegūst tās valsts makšķernieki, kuru vidējais loms uz vienu makšķernieku ir lielāks. Kauss gadu glabājas uzvarējušās valsts pierobežas pagasta pārvaldē - Veclaicenē vai Varstu. Jāteic, ka pagājušajā gadā lielāks loms bija Latvijas makšķerniekiem.
     Sacensību mērķis ir veicināt Latvijas - Igaunijas pierobežā dzīvojošo cilvēku sadarbību, popularizēt zemledus makšķerēšanu kā veselīgu un aktīvu sporta veidu, tikties domubiedriem no abām valstīm un noteikt labākos zemledus makšķerniekus. Tāpat šī ir iespēja popularizēt atpūtu pierobežā esošajos Kornetu - Peļļu un Paganamaa dabas liegumos.
     Zemledus makšķerēšanas sacensības rīko Veclaicenes pagasta pārvalde, biedrība „Veclaicenes Avotiņš”, Igaunijas Republikas Krabu ciema biedrība, biedrība „Veclaicenes Avotiņš”, Veclaicenes pagasta pārvaldes saimniecības pārzinis Jānis Dambis un tūrisma darba speciālists Jānis Prangels.
     Sacensības sāksies pulksten 12 Ilgāja ezerā pie „Aleju” mājām un turpināsies līdz pulksten 14. Dalībnieki sacensībām reģistrēties varēs no pulksten 11 līdz 11.30, bet iepriekšēja reģistrēšanās būs iespējama no 30. janvāra, zvanot organizatoru pārstāvim Jānim Dambim pa tālruņiem 64329028 vai 28381507.
     Zemledus makšķerēšanas sacensības notiks individuālā konkurencē un dalībnieku skaits nebūs ierobežots. Tāpat arī makšķernieki netiks dalīti vecuma un dzimuma grupās. Sacensību dalībniekiem vecumā no 16 līdz 65 gadiem, izņemot invalīdus, jāuzrāda derīga makšķerēšanas karte. Dalības maksa sacensībās ir 1 lats jeb 1,42 EUR.
     Bērni un pieaugušie, kuri nepiedalīsies zemledus makšķerēšanas sacensībās, varēs piedalīties dažādās stafetēs un spēlēs, līdzi var paņemt arī ragaviņas, jo būs iespēja vizināties no kalna. Pasākuma rīkotāji aicina katru pasākuma apmeklētāju un dalībnieku līdzi paņemt savu krūzīti, karoti un šķīvi vai bļodiņu, kur nobaudīt Ilgāja ezera krastā vārīto tēju un zivju zupu.
     Vienlaikus ar zemledus makšķerēšanas sacensībām, pie Ilgāja ezera notiks pasākums arī citas ziemai raksturīgas aktivitātes cienītājiem – Dabas aizsardzības pārvaldes rīkotais slēpojums pa Kornetu - Peļļu liegumu Veclaicenes pagasta teritorijā. Slēpojums pa Veclaicenes ezeriem un kalniem, tiek organizēts, atzīmējot Pasaules Mitrāju dienu 2. februārī.
     Slēpojums notiks no pulksten 11 līdz 15 pa sagatavotu trasi, kur pieaugušie varēs slēpot 4 kilometrus, bet bērniem būs īsāka trasīte. Slēpotājus gaidīs arī pārsteiguma balvas.
     Tā kā slēpojums notiks vienlaikus ar zemledus makšķerēšanas sacensībām, abu pasākumu norises vietu varēs atrast, sekojot norādēm zivtiņas formā no Kornetu ciema centra. Gan makšķerēšanas sacensības, gan slēpojums notiek valsts pierobežā, tādēļ abu pasākumu dalībniekiem jāņem līdzi personu apliecinošs dokuments.


Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv