Pasaules konkurencē Alūksnes jaunie basketbolisti izcīna 18.vietu

04.04.2013.


Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste


     Trešdien, 3. aprīlī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas basketbola komanda, kas pārstāv Latviju Starptautiskās Skolu sporta federācijas (ISF) un Kipras Skolu sporta federācijas organizētajā Pasaules skolēnu čempionātā basketbolā Kiprā, noslēdza savu dalību šajās pasaules līmeņa sacensībās, izcīnot 18. vietu.

     Alūksniešu iegūtā vieta noskaidrojās pēc spēles ar Kosovas komandu, kurā sīvi cīnoties pēdējiem spēkiem, jo trešdien mūsu komandai tā bija jau otrā spēle, alūksnieši tomēr pretiniekiem piekāpās ar rezultātu 65:75. Līdz ar to spēcīgu komandu konkurencē alūksniešiem 18. vieta starp 24 valstu pārstāvjiem.
     Sacensības Pasaules čempionātā Latvijas pārstāvji sāka vienā apakšgrupā ar Ungāriju, Grieķiju un Austriju. Spēlējot ar Austrijas vienību, alūksnieši spēja tikt galā ar pretinieku agresīvo segšanas taktiku, ātro pāreju uzbrukumos un plūca uzvaras laurus ar rezultātu 97:88. Otrajā spēlē ar fiziski spēcīgāko Grieķijas komandu vēl sešas minūtes pirms spēles beigām alūksnieši bija vadībā ar 8 punktu pārsvaru, taču tiesneša vairāku neveiksmīgu lēmumu dēļ tomēr spēles galotnē ar 72:80 nācās piekāpties. Apakšgrupas līderi, spēcīgā un labi nokomplektētā Ungārijas komanda, kur vairāku spēlētāju auguma parametri pārsniedz 2 metrus, arī cīņā ar Latvijas komandu nekavējās demonstrēt savu pārsvaru un uzvarēja ar rezultātu 76:40.
     Pēc pirmā apļa spēlēm, kas aizritēja marta pēdējās dienās, savā apakšgrupā alūksnieši ierindojās 3. vietā, tādēļ šonedēļ cīnījās par 13. – 18. vietu. Otrdien spēle ar Beļģijas komandu noslēdzās ar pavisam nelielu pretinieku pārsvaru - 76:63, savukārt trešdienas spēlē ar Izraēlas jaunajiem basketbolistiem alūksnieši piekāpās ar rezultātu 63:93. Līdz ar to jau trešdienas vakarā alūksniešiem nācās cīnīties pret Kosovas komandu, savā starpā sadalot 17. un 18. vietu.
     Latvijas komandas sastāvā trenera Jāņa Nīkrenča vadībā spēlēja Oskars Svars, Lauris Bērziņš, Rūdolfs Avots, Ritvars Bukovskis, Alberts Žagars, Arturs Fursenko, Jānis Žagars, Rolands Tišanovs, Kristers Belovs, Reinis Mednis, Reinis Stahovskis un Jānis Kivriņš.
     Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas komanda iespēju pārstāvēt Latviju šajās pasaules līmeņa sacensībās ieguva tādēļ, ka Rīgas 49. vidusskola, kas uzvarēja 2012. gada Latvijas Skolēnu 65. spartakiādes finālsacensībās, no brauciena atteicās un šis gods uzticēts alūksniešiem kā 2. vietas ieguvējiem.
     Alūksnes novada pašvaldība jauno sportistu dalību Pasaules čempionātā atbalstīja, piešķirot Ls 8070 lielu finansējumu, kas sedza dalības maksu, aviobiļešu iegādi, viesnīcas un ēdināšanas pakalpojumu izdevumus. Valsts komandai piešķīrusi apmēram 400 latu finansējumu.

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas komanda
pēcspēles emocijāsAlūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv