Alūksnes basketbolisti cīnās Pasaules čempionātā skolām

02.04.2013.


Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

     27. martā Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas basketbola komanda devās uz Kipru, kur Famagustas reģionā notiekošajā Pasaules čempionātā skolām pārstāv Latviju. Jauno basketbolistu spēlēm esam rūpīgi sekojuši un 7. aprīlī gaidīsim viņus atgriežamies mājās.

     Šobrīd mūsu komanda cīnās par 13. – 18. vietu. Apakšgrupas spēlēs mūsējiem izdevās ar 97:88 uzvarēt Austriju, spēles galotnē ar 72:80 nācās piekāpties Grieķijai, un apakšgrupas līderi – ungāri arī cīņā ar alūksniešiem nekavējās rādīt savu pārākumu, uzvarot ar rezultātu 76:40. Komandas sastāvā ir Oskars Svars, Lauris Bērziņš, Rūdolfs Avots, Ritvars Bukovskis, Alberts Žagars, Arturs Fursenko, Jānis Žagars, Rolands Tišanovs, Kristers Belovs, Reinis Mednis, Reinis Stahovskis un Jānis Kivriņš.
     Lūk, pateicoties delegācijas vadītājai Uvai Grencionei, esam ieguvuši komandas trenera Jāņa Nīkrenča komentāru par pirmajām trim spēlēm apakšgrupā.
     - 29. martā ar Austriju spēlējām lielākajā zālē. Pretinieki sāka ar agresīvu segšanu un to turpināja visu spēli, ļoti ātru pāreju uzbrukumā. Viņiem bija neliels pārsvars spēkā un masā, taču mēs meklējām pretlīdzekļus - pēdējā ceturtdaļā pamainījām aizsardzības sistēmu un tas izrādījās mūsu uzvaras rezultāts. Visi mūsējie nospēlēja ļoti labi, pilnībā izpildīja trenera norādījumus. Šajā spēlē Reinis Mednis guva 26 punktus, Lauris Bērziņš - 18, Alberts Žagars - 14, Jānis Kivriņš - 13.
     30. martā, spēlējot ar grieķiem, jutām viņu pārsvaru gan augumā, gan svarā. Dienvidnieki, protams, bija nobriedušāki, bet visu spēli mēs spējām noturēt viņu spiedienu. Sešas minūtes līdz spēles beigām bijām vadībā ar 8 punktiem, bet viena tiesneša vairāku neveiksmīgu lēmumu dēļ tomēr galotnē zaudējām. Mūsējie kā vienmēr var uzvarēt tikai ar komandas darbu un cīņas sparu. Rezultatīvākie šajā spēlē - Jānis Kivriņš 17 punkti, Jānis Žagars - 17, Reinis Mednis - 14, Lauris Bērziņš - 10.
     31. martā tikāmies ar mūsu apakšgrupas līderiem un spēcīgāko komandu – Ungāriju. Viņu komanda bija ļoti labi nokomplektēta, centra spēlētāja augums 2,15 m un vēl vairāki spēlētāji virs 2 m. Trešā spēļu diena ir parasti visgrūtākā un kritiskākā, jo mums ne visai veicas rīta spēlēs un šī spēle bija kārtējais pierādījums tam. Vienīgi jāatzīmē saspēles vadītājs Oskars Svars, kurš perfekti darīja savu darbu, - raksturo J. Nīkrencis.
Pēc pirmā apļa spēlēm alūksnieši cīnās par 13. – 18. vietu, otrdien spēlējot ar Beļģijas, bet trešdien – ar Izraēlas komandām.
     Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas komanda neticamo iespēju pārstāvēt Latviju šajās pasaules līmeņa sacensībās ieguva tādēļ, ka Rīgas 49. vidusskola, kas bija uzvarējusi nacionālajā atlasē, no brauciena atteicās un šis gods uzticēts alūksniešiem kā 2. vietas ieguvējiem.
     Alūksnes novada pašvaldība jauno sportistu dalību Pasaules čempionātā atbalstīja, piešķirot Ls 8070 lielu finansējumu, kas sedz dalības maksu, aviobiļešu iegādi, viesnīcas un ēdināšanas pakalpojumu izdevumus. Valsts komandai piešķīrusi apmēram 400 latu finansējumu.Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv