Alūksnes novada sportistiem 5 medaļas III Latvijas Olimpiādē

Vilnis VEĻĶERIS,
Alūksnes novada pašvaldības
sporta darba organizators

Aizvadītās nedēļas nogalē Liepājā un Ventspilī, kā arī vēl atsevišķās Latvijas pilsētās par Latvijas III Olimpiādes meļām sacentās 85 novadu un pilsētu sportisti 26 olimpiskajos veidos.

Sekmīgi startēja gandrīz visi mūsu novada komandas labākie un meistarīgākie novada sportisti, kas startēja riteņbraukšanā, vieglatlētikā, džudo un pludmales volejbolā. Jāatzīmē, ka priekšsacūikstēs piedalījās arī novada vīriešu basketbola komanda.
     Kopumā tika iegūtas 2zelta medaļas, 2 sudraba medaļa un 1 bronzas godalga. Visu pašvaldību neoficiālajā komandu vērtējumā tas deva 20.vietu. Var atzīmēt, ka aiz mums šajā vērtējumā palika gan tuvāko kaimiņu novadu sportisti, kā arī Madonas, Smiltenes, Cēsu un vairāku citu novadu komandas.
     Novada medaļu pūrā zelta godalgas ieguva džudists Artūrs Mālnieks svarā līdz 81kg., vieglatlēte Ilona Marhele 3000m skrējienā, sudraba medaļu izcnīja Andris Vosekalns riteņbraukšanā 140km grupas braucienā, un arī I.Marhele 10 000 m skrējienā. Par bronzas medaļas laureātu kļuva Edijs Sadavņikovs džudo, svara kategorijā līdz 73kg. Jātazīmē, ka medaļas izcīnīja šobrīd novada spēcīgākie atlēti, kas jau sanieguši tādu meistarību, kas ļauj pretendēt startiem Olimpiskjās spēlēs, vai ieņem stabīlu vietu Latvijas izlašu sastāvos. Vairāki no viņiem ik gadu saņem arī novada finansiālu atbalstu (I.Marhele, A.Vosekalns).
     Labs starts mūsu sportistiem arī kalnu riteņbraukšanas sacensībās, kur 70 dalībnieku konkurencē 17. vietu ieņēma Oskars Muižnieks.