Slidotava Alūksnes centrā vēl top

26.01.2012.

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste

     Beidzot sākušies ziemai raksturīgi laika apstākļi, kas ļauj veidot slidotavas. Viena no tām top Alūksnē laukumā pie administratīvās ēkas, taču lūdzam slidotgribētājus būt pacietīgiem, jo slidotava vēl tikai tiek gatavota. Atkarībā no laika apstākļiem un iespējām tā varētu sākt darboties nākamnedēļ.

      Jau vairākus gadus ierasts, ka pašvaldība laukumā pie administratīvās ēkas ierīko slidotavu. Šoziem laika apstākļu dēļ tas kļuva iespējams vēlāk kā citus gadus, tomēr ar pašvaldības aģentūras „Spodra” spēkiem un Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta atbalstu slidotava tiek veidota.
     Pagaidām slidotavai ledus klājums tikai veidojas, tādēļ slidošanai laukums vēl nav izmantojams. Lai ledus klājums būtu iespējami līdzens, tam ir vajadzīgas vairākas ūdens kārtas un tās uz laukuma izveidojamas pamazām.
     Aicinām vēl pagaidām neizmantot topošo slidlaukumu, lai tam varētu izveidot iespējami labāku ledus klājumu. Īpaši lūdzam uz slidotavas neiet uzreiz pēc ūdens uzliešanas, jo tā sabojāsim ledu un līdz ar to arī savu slidošanas prieku.
     Tā kā slidotava atrodas pilsētas centrā un tai apkārt nebūs žoga, slidotavā hokeju spēlēt nedrīkstēs. Lūdzam to izmantot tikai slidošanai, savukārt hokeja spēlēšana būs iespējama slidotavā pie Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas.
     Plānots, ka nelielajā namiņā pie slidotavas administratīvās ēkas laukumā varētu būt iegādājama karsta tēja un kafija, un tiek domāts arī par to, lai tad, kad slidotava sāks darboties, slidošanu pavadītu mūzika.


Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv