Janvārī Alūksnes novadā notiks rallijsprints

03.01.2011.

Renārs Salaks,
rallijsprinta „Alūksne 2011” organizatoru pārstāvis

     2011. gada 7. un 8. janvārī Alūksnes novada ceļos pirmo reizi notiks rallijsprints „Alūksne 2011”.

     Rallijsprinta ātrumposmi ir plānoti 8. janvārī un tie norisināsies Jaunalūksnes, Alsviķu, Veclaicenes, Ziemeru pagastos. Alūksniešiem un viesiem būs iespēja vērot sešus ātrumposmus, kas būs gan ļoti tuvu Alūksnei, gan arī tālāk novada teritorijā. Sacensību starts plānots pie administratīvās ēkas Dārza ielā 11, kur visas sacensību automašīnas būs aplūkojamas vienuviet. Rallijsprinta servisa parks ir paredzēts SIA „ZB auto” teritorijā Rūpniecības ielā 8f, kur arī skatītājiem būs iespēja aplūkot rallija un apkalpojošo tehniku.
     Rallijsprints var kļūt par tradicionālu Alūksnes sporta pasākumu, kas arī ir organizatoru mērķis. Alūksnes novada ceļi atšķiras ar savu specifisko reljefu, kas sportistiem dotu papildus motivāciju tajos atgriezties gadu no gada. SIA „Auto Stils serviss”, kas ir rallijsprinta „Alūksne 2011” rīkotājs, jau gadu sadarbībā gan ar Latvijas, gan Krievijas autosportistiem Alūksnes novadā ir veicis dažādus testu braucienus. Pēc sportistu pozitīvajiem komentāriem ir radusies pārliecība, ka Alūksnes pusē rīkot savas rallija sacensības noteikti ir pareiza ideja. Arī sarunās ar vairākiem vietējiem uzņēmējiem ir rasts mutisks atbalsts šim pasākumam, kurš varētu nest Alūksnes vārdu arī aiz Latvijas robežām. Šis pasākums ar visu organizatorisko centru Alūksnē nestu labumu arī visiem vietējiem uzņēmumiem, kas darbojas apkalpojošā (veikali, viesu mājas, servisi utt.) un ēdināšanas jomā.
     Šobrīd ir apzināti jau vairāki Latvijas un Krievijas sportisti, kas startēs rallijspintā „Alūksne 2011”, kā arī ir ievadītas sarunas ar citu valstu sportistiem. Plašāka un precīzāka informācija par šo pasākumu būs pieejama pašā janvāra sākumā dažas dienas pirms rallijsprinta sākuma. Informāciju var meklēt arī autosporta portālā www.autosport.lv, kur tā tiek regulāri papildināta.


Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv