Par starptautisko sacensību „Kāpa 2010” norises vietu kļuvusi Alūksne

09.10.2009.

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Nākamgad jūlijā Alūksnes novadā iecerētas vairāku dienu starptautiskas orientēšanās sacensības „Kāpa - 2010”. Alūksnes novada pašvaldības izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēdē 7. oktobrī deputāti atbalstīja šo sacensību rīkošanu, bet galīgo lēmumu pieņems novada domes sēdē 15. oktobrī.

Alūksnes novada pašvaldības sporta darba organizators Vilnis Veļķeris komitejas locekļus informēja, ka uz šo sacensību rīkošanu pretendējusi Alūksne, Gulbene un Daugavpils. Par sacensību norises vietu 2010. gadā kļuvusi Alūksne.
Plānots, ka sacensības, ko orientēšanās klubs „Kāpa” paredzējis rīkot kopā ar Latvijas orientēšanās federāciju, orientēšanās klubu „Alūksne” un Alūksnes novada pašvaldību, notiks 2010. gadā no 1. līdz 4. jūlijam.
- Šis bez tradicionālajām starptautiskajām ūdens motosporta sacensībām un Ādolfa Liepaskalna simtgadei veltītajām sacensībām varētu būt viens no nedaudziem nākamā gada lielākajiem sporta notikumiem Alūksnes novadā. Sacensībās varētu piedalīties 1500 līdz 1700 dalībnieku no vairāk nekā desmit dažādām valstīm. Tas būs vairāku dienu pasākums, kas nesīs ieguvumu arī vietējiem uzņēmējiem, kuri sportistiem varēs piedāvāt dažādus savus pakalpojumus. Alūksnes novadā orientēšanās sports ir iecienīts un vietējie šī sporta veida pārstāvji labus rezultātus parādījuši arī Latvijas un starptautiskās sacensībās, - uzsvēra V. Veļķeris.
Paredzams, ka sacensības notiks Alsviķu pagasta un Alūksnes pilsētas teritorijā. Sacensību atklāšana un noslēgums notiks Pilssalā. Pārējā laikā sacensību dienās Pilssala visticamāk būs slēgta, lai garantētu drošību sacensību dalībnieku telšu pilsētiņā, kas atradīsies uz salas.
Jautājumu par kluba lūgumu iespēju robežās sniegt palīdzību sacensību organizēšanā komiteja nolēma skatīt pie nākamā gada budžeta plānošanas. Izvērtējot nākamā gada finansiālās iespējas, V. Veļķeris atzina, ka pašvaldības atbalsts varētu būt atklāšanas un noslēguma pasākumu priekšnesumu sarīkošana, izmantojot pašu resursus.


Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv