„Keggi velo 2009” uzvarētājs - Aleksejs Saramotins

08.06.2009.

Evita APLOKA,
Alūksnes pilsētas domes informācijas aprites speciāliste

Sestdien, 6. jūnijā Alūksnē notikušajās starptautiskajās riteņbraukšanas sacensībās „Keggi Velo 2009” uzvaras laurus plūca un profesora Kristapa Keggi sarūpēto balvu - 1000 ASV dolārus saņēma latvietis Aleksejs Saramotins.

Sasniedzot pirmais finiša līniju, Aleksejs Saramotins atnesa desmito uzvaru „Keggi Velo” sacensībās Latvijas sportistiem un kļuva par ceturto sportistu, kas divreiz uzvarējis šajā riteņbraucienā.
Vairāk kā 150 kilometrus garā brauciena noslēguma fāzē no lielās grupas bija atrāvušies pieci sportisti – jau pieminētais sacensību uzvarētājs A. Saramotins, Viesturs Lukševics, Rejo Puhms (Igaunija) un Janeks Tombaks (Igaunija), kā arī alūksnietis, septiņpadsmitgadīgais Andris Vosekalns.
Šie sportisti arī pirmie sasniedza finišu - otrajā vietā igaunis Janeks Tombaks, trešais arī igaunis Rejo Puhms, ceturtais – Viesturs Lukševics. Diemžēl bez Keggi balvas palika Andris Vosekalns, taču viņa sniegums kopā ar pieredzējušajiem riteņbraucējiem ir teicams.
Sacensībās tika izspēlētas arī trīs starpfinišu balvas, ko bija sarūpējušas Alsviķu, Veclaicenes un Ziemeru pašvaldības. Divas balvas par veiksmīgāko starpfinišu saņēma Rejo Puhms, trešo – Andris Vosekalns.
Andrim, kā arī diviem citiem alūksniešiem – Reinim Marksam un Atim Šaicānam īpašas balvas bija sarūpējusi Alūksnes pilsētas dome.
Atpūtas komplekss „Jaunsētas” piedāvāja trīs īpašās balvas pēdējam trasi beigušajam sportistam, ko saņēma igauņu riteņbraucējs Martti Alesmaa, vecākajam sacensību dalībniekam – un tas bija igaunis Toomas Kirsipuu, kā arī labākajam junioram – Andrim Vosekalnam.
Sestdien Alūksnē notika arī citas sportiskas aktivitātes – tika noskaidrots Alūksnes spēkavīrs, par balvām cīnījās kalnu velosipēdisti, veiklākie riteņbraucēji piedalījās veloorientēšanās sacensībās pa pilsētu un arī mazie riteņbraucēji varēja parādīt savas riteņbraukšanas prasmes.
Pasākuma jaunākie apmeklētāji varēja līksmot atrakcijās, bet pieaugušie - klausīties Latvijā vienīgās meiteņu rokgrupas „G – point” koncertu.

Līdzās riteņbraukšanai sestdien notika arī spēkavīru sacensības, kurās dalībnieki pulcējās no plašas apkārtnes
Spēkavīru sacensību dalībniekus sagaidīja dažādi pārbaudījumi
Vīriem nācās mēroties spēkiem mašīnas vilkšanā...
... un arī baļķa celšanā
Veloorientēšanās sacensību dalībnieki Dainis Svarups un Andis Birznieks pārrunā savus rezultātus
„Keggi Velo 2009” startā 66 riteņbraucēji no Latvijas un Igaunijas
Sportistiem priekšā grūti vairāk kā 150 kilometri
Šogad „Keggi velo” atkal atgriezās trīs sacensību apļi Alūksnes pilsētas ielās
Mazākajiem sacensību vērotājiem – dažādas atrakcijas
Starts kalnu velosipēdistu sacensībām
Kupls dalībnieku skaits, neskatoties uz lietu, bija bērnu velosacensībās
Alūksniešiem muzicē Latvijā vienīgā meiteņu rokgrupa „G – point”
Finišē „Keggi Velo 2009” uzvarētājs Aleksejs Saramotins
Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētāja Vija Puzule ar lauru vainagu sveic sacensību uzvarētāju
Sacensību godalgoto vietu ieguvējiem piedien lauru vainagi un šampanieša šaltis
Par Alūksnes stiprāko vīru kļuva smiltenietis Ivars Pupčenoks, aiz sevis atstājot rancēnieti Kristapu Daukstu un smiltenieti Rolandu Boku
Savukārt par veiksmīgākajiem veloorientēšanās sacensību dalībniekiem kļuva Kaspars Krastiņš, Raimonds Keomeģis, Guntis Podnieks, Oskars Melecis, Roberts Kovaļenko, Elmārs Svarups un Valdis Mateuss
Profesora Kristapa Keggi balvas saņēma (no kreisās): Viesturs Lukševics (4.vieta), Rejo Puhms (3.vieta), Aleksejs Saramotins (1.vieta) un Janeks Tombaks (2.vieta)

Alūksnes pilsētas dome
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv