Var uzlabot auto vadīšanas prasmes uz Alūksnes ezera ledus

04.02.2009.

Evita APLOKA,
Alūksnes pilsētas domes informācijas aprites speciāliste

Sestdien, 7. februārī uz Alūksnes ezera ledus notiks auto vadīšanas prasmes uzlabošanas pasākums „Alūksnes aplis 2009”. Ja laika apstākļi būs piemēroti, šāds pasākums notiks katru sestdienu.

Pasākumu rīko Alūksnes pilsētas domes un Jaunalūksnes pagasta padomes kopīgā pašvaldību iestāde „ALJA”, sadarbojoties ar entuziastu grupu – Lauri Dimiņu, Aivaru Ezeriņu, Ivaru Helmesu un Aigaru Steberi, kas atbalstījuši gan trases izveidošanā, gan pasākuma rīkošanā.
- Šis pasākums tiek rīkots, lai autovadītājiem būtu iespēja uzlabot savas auto vadīšanas prasmes ziemas apstākļos, kā arī lai samazinātu pseidosportistu skaitu uz vispārējās lietošanas ielām un ceļiem, - norāda p/i „ALJA” direktors Igors Zvejnieks.
Pasākumā piedalīties var pieaugušie un arī jaunieši, kuri startēs atsevišķā klasē. Jauniešiem brauciena laikā blakus jābūt personai ar attiecīgās kategorijas autovadītāja apliecību.
Startēt atļauts ar automašīnām, kas aprīkotas ar ziemas riepām bez radzēm ar priekšējo, aizmugurējo un četru riteņu piedziņu. Varēs piedalīties un atsevišķi tiks vērtēti dalībnieki, kuru automašīnām ir ielas riepas ar radzēm, kādas atļauj CSDD un ceļu satiksmes noteikumu prasības. Automašīnai jābūt ar derīgu valsts tehniskās apskates uzlīmi un OCTA apdrošināšanu.
Sacensību dalības maksa ir 8 lati pieaugušajiem, ja startē vienā automašīnu klasē, bet jauniešiem līdz 18 gadu vecumam - 5 lati.
Reģistrācija pasākumam notiks sestdien no pulksten 7.30 līdz 12.00.
Plānots, ka auto vadīšanas prasmes uzlabošanas pasākums uz Alūksnes ezera ledus notiks katru sestdienu līdz pat 7. martam, ja to ļaus laika apstākļi. Informāciju par katras nedēļas nogales pasākumu trešdienās varēs atrast interneta vietnēs www.subaru-club.lv un www.audi-style.lv. Ar pasākuma nolikumu var iepazīties Alūksnes pilsētas domes mājas lapā www.aluksne.lv/dome.
Arī pārējās dienās ir iespējams auto vadīšanas prasmju uzlabošanai izmantot uz Alūksnes ezera izveidoto ledus trasi. Šādā gadījumā vispirms pašvaldības iestādē „ALJA” Pilssalas ielā 10, Alūksnē, ir jāiegādājas maksas atļauja braukšanai pa ledu. Atļauju iespējams iegādāties pašvaldības iestādē „ALJA” darbdienās no pulksten 9 līdz 17 un darbdienu vakaros no pulksten 20 līdz 22. Atļauja vienai dienai maksā divus latus.


Alūksnes pilsētas dome
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv