Pie Alūksnes jaunajiem basketbolistiem viesojās ārzemju treneris

08.12.2008.

Evita APLOKA,
Alūksnes pilsētas domes informācijas aprites speciāliste

Trešdien un ceturtdien Alūksnes bērnu un jaunatnes sporta skolas basketbola grupas audzēkņiem nodarbības vadīja serbu tautības treneris Kosta Jankovs, kurš kā trenera asistents strādājis ar tādām pazīstamām NBA komandām kā Goldensteitas „Warriors” un Portlendas „Trail Blazers”.

Alūksnes bērnu un jaunatnes sporta skolas direktors Juris Iesalnieks norādīja, ka šī speciālista ierašanās Alūksnē ir sadarbības ar Latvijas basketbola savienību rezultāts.
Kosta Jankovs pastāstīja, ka Latvijā strādā jau gandrīz divus gadus un viņam ir noslēgts līgums ar Latvijas basketbola savienību.
- Strādāju kā padomdevējs un laikā kopš dzīvoju Latvijā, esmu apmeklējis daudzas Latvijas sporta skolas, - sacīja K. Jankovs.
Vaicāts, ko gribētu dot Alūksnes jaunajiem basketbolistiem, viesis atzina, ka vēlas palīdzēt bērniem un treneriem saprast, ka būs grūti panākt, lai Alūksne kļūtu par Latvijas čempioniem, bet, ka ne tik grūti būtu izveidot programmu, kā šejienes basketbolistiem kļūt par Latvijas čempioniem.
- Kad jums būs tāda programma, tad šis sapnis kļūs reāls. Es palīdzēšu šo programmu veidot. Pirmā grupa, ar ko Alūksnē strādāju, bija 10 – 11 gadus vecas meitenes un es biju diezgan pārsteigts par viņu motoriskajām un atlētiskajām spējām. Šajā vecumā basketbolistam tas ir galvenais. Ja bērniem ir tik laba atlētiskā bāze, tad treneriem būs ievērojami vieglāk iemācīt viņiem dažādus elementus. Ir grūti tik īsā laikā kaut ko iemācīt, taču es mēģināšu strādāt tā, lai katrs jaunais Alūksnes basketbolists rītdien basketbolu mīlētu vēl vairāk, taču man šķiet, ka viņi jau tagad šo sporta veidu ļoti mīl, - sacīja treneris Kosta Jankovs.
K. Jankovs pēc tautības ir serbs, lai gan atzīst, ka labprātāk sevi dēvē par bijušo dienvidslāvu:
- Mēs savā ģimenē nekad neesam šķirojuši cilvēkus un man tā ir bijusi viena valsts. Tagad tā ir sadalīta, bet es jūtos labāk, teikdams, ka esmu bijušais dienvidslāvs.
Viesis pastāstīja, ka, pirms dodas uz kādu vēl neiepazītu vietu Latvijā, cenšas atrast par to informāciju. Internetā atradu informāciju, ka Alūksnē ir skaists ezers, bet nevarēju iedomāties, ka tas ir tik skaists! Man ļoti patīk koks kā materiāls, tādēļ priecājos par koka tiltu, kas rada mazas paradīzes iespaidu. Īsajā laikā, ko veltīju pilsētas apskatei, man iepatikās divas celtnes – Jaunā pils, kas ir skaista ēka, kaut sliktā stāvoklī, un luterāņu baznīca, kas mani pārsteidza ar neredzēti lielajiem logiem. Esmu gatavs braukt šurp vēl, ja alūksnieši to vēlēsies, - sacīja Kosta Jankovs.
Par šī speciālists viesošanos Alūksnē gandarīts arī Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktors Juris Iesalnieks.
- Bērniem ir interesanti, ka kāds speciālists atbrauc, paskatās treniņus un pamāca. Kosta Jankovs interesējās arī par vispārējo situāciju basketbola attīstībā Alūksnes rajonā. Ja Latvijas basketbola savienība turpinās līgumattiecības ar šo treneri, mēs labprāt gribētu viņu Alūksnē redzēt vēlreiz, - norādīja J. Iesalnieks.


Treneris Kosta Jankovs Alūksnē vadīja nodarbības Bērnu un jaunatnes sporta skolas basketbolistiem


Alūksnes pilsētas dome
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv