http://www.aluksne.lv/
 | LAT | ENG | EST | RUS |
Kultūras pasākumi mēnesimKultūras, atpūtas un sporta pasākumi Alūksnes novadā augustā

 

 


 


Alūksnē

ALŪKSNES PILSĒTAS SVĒTKI “IEMĪLIES ALŪKSNĒ!”19. augustā Pilssalas estrādē balle kopā ar DJ Aivi (Latvijas radio 2).
20. augustā 19.00 Pilssalas estrādē muzikāla izrāde “Septiņi vecpuiši”. Dzīvespriecīgo stāstu izdzīvos Latvijā populāri aktieri un komiķi – Rihards Lepers, Mārtiņš Vilsons vai Juris Strenga, Gunārs Placēns, Āris Rozentāls, Jānis Jarāns, Dainis Porgants, Jānis Kirmuška, Imants Vekmanis un vienīgā dāma vecpuišu kolektīvā Ginta Krievkalna vai Jūlija Ļaha. Par muzikālo pavadījumu rūpēsies taustiņu virtuozs Gints Žilinskis. Ieeja: 6, 8 un 10 EUR.
23. augustā 17.30 pie Mātes tēla Baltijas ceļa atceres pasākums. No 9.00 līdz 12.00 aicinām nest ziedus “Pie Mātes tēla” ziedu paklāju veidošanai.
26. augustā Pilssalas estrādē vasaras sezonas noslēgumā Alūksnes novada grupu parāde.
Alūksnes muzejā

Izstādes un pasākumi

2. augustā 16.00 izstādes “Jānis Krēsliņš – latviešu tradicionālo kultūras vērtību izzinātājs” atklāšana. Ar Alūksnes novadnieka dzīvesstāstu un atstāto kultūras mantojumu iepazīstinās skolotāja Gunta Tuča. Izstāde būs apskatāma no 2. līdz 7. augustam.
Alūksnes mākslinieku darbu izstāde “Iemīlies Alūksnē, dabā, cilvēkos”.
“Ārsts ārstē cilvēku, veterinārārsts – cilvēci” - Alūksnes novada veterinārārstu veidotā izstāde par godu Pasaules Veterinārajai dienai (Apaļajā tornī).
“Dzelzs jākaļ kamēr karsta” - kalēja Laimoņa Bāliņa meistardarbi un senās pūra lādes no Alūksnes muzeja krājuma (Ledus pagrabā). Izstādes apskatāmas līdz 10. septembrim.

Pastāvīgās ekspozīcijas

“Asaru senkapi”. Jaunajā ekspozīcijā iespēja redzēt unikālus priekšmetus, kuri atrasti Asaru senkapos un atvesti no restaurācijas Lietuvā.
Alūksnes vēsturiskā un arheoloģiskā ekspozīcija „Laikmetu mielasts”. Ekspozīcijā, kas sadalīta sešās tematiskās daļās, apmeklētāji var iepazīties ar Alūksnes vēsturi Latvijas un pasaules kontekstā.
„Leo Kokle. Mākslinieka istaba”. Gleznotājs, portretists, jauno mākslinieku darbu izstāžu tradīcijas iniciators, tautā populārs un mīlēts mākslinieks, viens no talantīgākajiem sava laika gleznotājiem.
„Totalitārā režīma cietušo piemiņas istaba”. 1941., 1949. gada represiju atceres ekspozīcija.
„Skulptūras un citi nesenās pagātnes liecinieki”. Atmiņas par laiku, kad Alūksnes parkā bija skulptūrdārzs, kurā atradās tēlnieču L. Līces, V. Mikānes, G. Grundbergas veidotie darbi.

Velorikša
Alūksnes muzejs piedāvā izbraucienu ar velorikšu. Uzdāvini vasarīgu un neaizmirstamu dāvanu sev vai kādam citam! Ekskluzīva iespēja iepazīt Alūksnes Muižas parku, tā mazās arhitektūras formas, Pilssalu un skaistos dabas skatus ap Alūksnes ezeru! Viena izbrauciena cena - 15 EUR (aptuveni viena stunda, 1 - 3 personas). 

Muzejpedagoģiskās programmas

Ekskursija pa Alūksnes muižas parku. Iespēja iepazīties ar parka vēsturi un aplūkot mazās arhitektūras formas. Mērķauditorija: dažāda vecuma bērni.
“Aizej tur, nezin kur, atnes to, nezin ko”. Iepazīšanās ar parka floru un faunu. Mērķauditorija: 5. - 12. klašu skolēni. Nodarbības ilgums ~1 stunda.
“Ko ēda, kur dzīvoja un ar ko nodarbojās Alūksnes iedzīvotāji aizvēsturē”. Praktiskā nodarbība – darbošanās ar mālu. Mērķauditorija: 1. - 5., 6. - 12. klašu skolēni un pirmsskolas vecuma bērni.
“Iepazīsti Alūksni” – aicina skolēnus iepazīties ar Alūksnes pilsētas kultūrvēsturisko mantojumu. Dodoties pētnieciskā ceļojumā, jāatrod kultūrvēsturiskie objekti, izmantojot sagatavotās informācijas lapas un karti. Sasniedzot galapunktu, jāpiedalās erudīcijas konkursā. Mērķauditorija: 5. - 9. klašu skolēni, nodarbības ilgums 1h 30 min.
Lekcija “Kā strādā veterinārārsts” Apaļajā tornītī, kur vasaras sezonā apskatāma veterināro darbinieku veidotā izstāde “Ārsts ārstē cilvēku, veterinārārsts – cilvēci”. Veterinārie darbinieki iepazīstinās ar savu darbu, tā specifiku un darba instrumentiem. Mērķauditorija: 5. – 12. klašu skolēni.
Lekcija “Radio uztvērēji” - iespēja uzzināt radio aparātu vēsturi Latvijā, to attīstības gaitu un tehnisko uzbūvi. Praktiskā nodarbība – radio aparāta rekonstrukcija. Mērķauditorija: 3. – 12. klašu skolēni.
Kāzu un jubileju programma.
Muzejpedagoģiskajām programmām, velorikšai un apmeklējumiem grupās lūdzam iepriekš pieteikties pa tālruņiem 25665538, 64381321 vai e-pastu muzejs.info@aluksne.lv.Alūksnes pilsētas bibliotēkā


Literatūras izstādes: “Bez saldējuma nav vasaras!”: izstāde par saldo kārumu (01. – 31.08. abonementā); “Alūksne fotoattēlos”: pilsētas svētkiem veltīta izstāde (01. – 31.08. abonementā); “Ceļojums”(01. – 30.07. lasītavā); “Augusta vēstures lappuses” (01. – 31.08. lasītavā); “Lasiet un vērtējiet bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā!” (01. - 31.08. bērnu literatūras nod.); “Turēsim īkšķus par savējiem Rio olimpiādē!” (01. - 21.08. bērnu literatūras nod.).Pasākumi, izstādes
:
01. - 31.08. Novadnieka Māra Salmiņa gleznu izstāde “Gadalaiki” (bērnu literatūras nodaļā).
18.08. Konkurss “Vai esi zinošs par Rio olimpiādi?” (bērnu literatūras nodaļā).
19.08. 12.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkā viesojas pasniedzējs un pētnieks talantīgas domāšanas jomā Jūlijs Muraškovskis. Grāmatas “Talantīgās domāšanas noslēpumi” prezentācija. Aicināti visi interesenti.
29.08. Jauno grāmatu diena. Pulksten 12.00 jauno grāmatu apskats (abonementā).
Alsviķu pagastā


25. augustā 17.00 Alsviķu bibliotēkā pasākums skolēniem „Nakts bibliotēkā”.
Alsviķu bibliotēkā: literatūras izstādes „Rādi man nākotne savu īsto seju tavs vaigs ir gludens ledus un tu esi veca kā iela” - dzejniekam, tulkotājam Jurim Kronbergam - 70, aktrisei Mirdzai Martinsonei - 65.


Ilzenes pagastā

27. augustā 16.00 Ilzenes jaunieši aicina uz pasākumu Ilzenē “Izskrien vasaru!”, 22.00 ballīte kopā ar DJ Salvi.
Jaunalūksnes pagastā


21. augustā Bejas bibliotēkas pasākums lasītāju klubiņā - “Kā auglis piebriedis stāv augusts kluss, un mēness vakarā pie debesīm mums spožas zvaigznes kaisa...”.
27. augustā 22.00 Bejas brīvdabas estrādē “Dainas” zaļumballe kopā ar Kasparu Maku. Ieeja: 2,50 EUR.
Bejas bibliotēkā literatūras izstādes: “Leģendārajiem balsu burvjiem, kordiriģentiem brāļiem Imantam un Gido Kokariem – 95”, “Dabas veltes receptēs”, “Sēnes un sēņošana”.
Jaunlaicenes pagastā

Jaunlaicenes muižas muzejā:
Pamatekspozīcijas: “Jaunlaicenes muiža”, “Malēnieši Opekalna draudzē”;
Izstāde “Sporta gadi, ceļi, atmiņas” stāsta par sportu Opekalna draudzes teritorijā;
Jaunas izglītojošās programmas: “Teatralizētas krustabu izdarības pēc sentēvu rituālu motīviem” (literatūra 8. klasei, folklora - cilvēka mūža ritums latviešu tautas dziesmās) un “Zemnieku ēšanas paradumi” (iepazīt un izprast latviešu zemnieku ēšanas paradumus),
Vāveru tīšana – vingrinot pirkstus un prātu, satin vāverīti – suvenīru,
Pastalu darināšana – apgūst pamatiemaņas pastalu taisīšanā, izgatavo sev suvenīru – pastaliņu,
Dārgumu meklēšana – informācija par muižas vēsturi un apbūvi,
Cāļu sargāšana – informācija par bērnu pienākumiem lauku sētā 20. gs. I pusē;
Nodarbība pirmskolas vecuma bērniem „Kur palika cālīši?” – bērni kopā ar muižas putnu kūts pārzini meklē pazudušos cālīšus;
Nodarbība “Olas dārgumi” - bērni, klausoties tekstu ar norādījumiem, orientējoties apkārtnē, sameklē dārgumus;
Pasākums kāzu svinībām „Daži padomi dzīvei no Jaunlaicenes muižas”. Muižas madāmas jaunajam pārim un kāzu viesiem sniedz vērtīgus vēsturiskus padomus dzīvei, iesaistot dažādās nodarbībās. Pasākums ilgst līdz 1 stundai;
Lekcijas: „Malēniešu valoda” un malēniešu vārdu spēle. Ar humoru un nopietni par malēniešiem, viņu raksturu, valodu un paražām,
„Lintenes meitu skola” un boksterēšanas spēle. Caur sadzīves lietām par meiteņu augstskolas darbību Opekalna draudzes teritorijā 19. gs.
Pēc pieprasījuma kāzu, krustabu un jubileju pasākumus gan ģimenēm, gan darba kolektīviem.
Minimālais muzeja apmeklējuma laiks – 1 stunda. Šajā laikā īstenojam divas nodarbības pēc apmeklētāju izvēles.
Sīkāk: http://www.aluksne.lv/03_01_04.phpKalncempju pagastā


No 21. jūlija līdz 31. oktobrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā Pļaujas svētku trīsdesmitgadei veltīta izstāde “Pļaujas svētki laiku lokos”.
No 3. augusta līdz 31. oktobrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā novadnieka Aleksandra Šutkas darbu izstāde.

Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā:

Ekskursijas un izglītojošās programmas:
“Veļas diena” - sārma gatavošana, veļas mazgāšana ar koka veļas mazgājamo mašīnu, velēšana, gludināšana ar ogļu gludekli. Piedāvājums spēkā āra apstākļos. Programma piemērota dažādu vecumu auditorijai, jaunākajiem apmeklētājiem tā papildināta ar multiplikācijas filmu par darbu norisi;
“Neba maize pati nāca” - stāsts par maizes ceļu no grauda līdz maizes kukulim, izmantojot muzeja krājuma priekšmetus. Programma piemērota dažādu vecumu apmeklētājiem, jaunākajiem apmeklētājiem tā papildināta ar multiplikācijas filmu par darbu norisi;
Kāzu programma „Darbi lauku sētā“ – atraktīva programma jaunlaulātajiem un kāzu viesiem ar līdzdarbošanos un kopā dziedāšanu.
Liepnas pagastā


Liepnas pagasta bibliotēkā literatūras izstādes: „Kas par grāmatām var labāks būt!” /J. Osmanis/. Izstādē iekļautas lasīšanas veicināšanas programmas „Bērnu un  jauniešu žūrija” grāmatas no 2002. līdz 1015. gadam, kuras ieguva godalgotas vietas un ir ieteicamā literatūra skolēniem, „Vasarīgas idejas lietainām un saulainām dienām” (1. - 31.08.).
 

Malienas pagastā

13. augustā no 18.00 līdz 21.00 Malienas pamatskolas sporta laukumā BURBUĻU BALLĪTE bērniem ar dejām burbuļos, piepūšamajām atrakcijām, cukurvati, popkornu, konkursiem un balvām, sejiņu apgleznošanu un pasākuma vadītāju Pasaku Feju. Ieejas maksa: 2 EUR. Bērniem līdz 7 gadiem ieeja bez maksas, bet jānāk kopā ar pieaugušo (ieeja: 2 EUR).
13. augustā no 22.00 līdz 04.00 Malienas pamatskolas sporta laukumā “Putu paradīzes” vasaras superīgākā DJ ballīte pieaugušajiem ar konkursiem, balvām, labāko deju mūziku un fotogrāfu. Ieeja: 4 EUR. Ļoti nelabvēlīgu laika apstākļu gadījumā pasākumi notiks Malienas tautas namā.


Mālupes pagastā

13. augustā 10.00 Mālupes salā aktīvās atpūtas diena „Ejam, skrejam, smejam”.
27. augustā 19.00 Mālupes salā Malienas amatierteātra „Pakāpiens” izrāde - A. Banka „Meitiņa”.
27. augustā 22.00 Mālupes salā zaļumballe kopā ar Andri no Litenes.

Mālupes bibliotēkā tematiskās izstādes: fotomirkļi no Mālupes muižas svētkiem, ziemas krājumi ar vasaras smaržu, „Vienoti Baltijā” - Baltijas ceļa 27. gadadiena.
Mārkalnes pagastā


6. augustā 16.00 Mārkalnes pamatskolas salidojums „Laiks atkal satikties”.
20. augustā 10.00 Mārkalnes sporta laukumā – piepūšamās atrakcijas, 12.00 ziedu kompozīciju veidošana tautas nama zālē, 18.00 dziesminieks Ēriks Loks ar liriski melodisku programmu tautas nama zālē, 21.00 balle kopā ar grupu „Rolise”.
Mārkalnes pagasta bibliotēkā literatūras izstāde „Dzejniekam Jurim Kronbergam - 70”, tematiskā izstāde „Konservēšanas noslēpumi”.
Pededzes pagastā


2. augustā Pededzes pagasta svētki:
8.00 Ķuršu baznīcā Dievkalpojums,
14.00 Pededzes estrādē koncerts. Piedalās: Pededzes pašdarbības kolektīvi, Rašids Raripovs (Krievija), Artūrs Pūpols, eksotisko deju grupa “Luksora” (Ilzene),
16.00 Tautas namā  tenisa un novusa turnīrs, estrādē dejas kā vecos laikos, mini atrakcijas, tirdzniecība (SIA GOT, Rīga),
19.00 Balle.


17. augustā 13.00 Pededzes bibliotēkā
jaunieguvumu izstāde „Kad ar vēju var klusītēm sarunāt”.
20. augustā 22.00 Pededzē diskotēka. Ieeja: 1,50 EUR.
Veclaicenes pagastā


13. augustā „Igauņu diena Veclaicenē 2016”:
11.00 līdz 15.00 “Pārgājiens ar garšu” Raipala takā (5 EUR).
13.00 “Pārgājiens ar garšu” Mauriņu dabas takā (7 EUR, pieteikties pie Gunitas - 29488925).
15.00 līdz 18.00 latviešu - igauņu jampadracis pie pagasta ēkas:

 • latviešu - igauņu amatnieku tirdziņš;
 • radošās darbnīcas visai ģimenei;
 • Hip-Hop deju soļu apmācība;
 • Setu īpašais ēdiens;
 • Viļakas un Setu folkloru grupu uzstāšanās.

Veclaicenes tautas namā:

 • Obinitsa Setu muzeja tautu tērpu paraugdemonstrējumi;
 • foto stūrītis ar Igaunijas tautas tērpu;
 • aušanas tehnikas pirmās iemaņas.

Veclaicenes muzejā tikšanās ar monētu kolekcionāru Andersu Brīdeku.
Veclaicenes pagasta malkas šķūnī Igaunijas dūmu piršu izstāde.
18.00 līdz 19.00:

 • Igaunijas – Latvijas Baikeru iebraukšana Kornetā un motociklu demonstrācija;
 • Jāņa Rozīša motokluba FREESTYLE šovs;
 • GO station virtuālā atrakcija;
 • Veru kultūras centra breika dejotāju paraugdemonstrējumi.

19.30 līdz rīta gaismai estrādē svinību koncerts un zaļumballe ar grupu „METSAVENNA BAND”. Darbosies bufete.
23.00 Uguns šovs un pulcēšanās uz nakts pārgājienu ar garšu Raipala takā (2,50 EUR)
Dalībai pārgājienos lūgums pieteikties līdz 11. augustam pa tālruni 29347398.Zeltiņu pagastā


13. augustā:
10.00 Zeltiņu pagasta sporta un atpūtas parkā “Zeltiņu pagasta sporta svētki” (sacensības individuālajos sporta veidos 7 vecuma grupās) un “Kristera kausa izcīņa pludmales volejbolā” vīriešiem un sievietēm. Reģistrēšanās “Kristera kausa izcīņai pludmales volejbolā” no 9.30 līdz 9.50.
No 11.00 līdz 14.00 darbosies “Bērnu Namiņš”.
No 11.00 līdz 15.00 un 14. augustā no 10.00 līdz 12.00 Zeltiņu muzejā vienreizējs notikums: izstādes “Spēles un dejas prieks 20 gadu skrējienā” atklāšana, apskate un aizvēršana. Izstāde par amatierteātra “Kontakts” un deju kopas “Alise” darbību.
19.00 Zeltiņu estrādē Latvijas 100 gadei veltīts ieskaņas pasākums „Gaismas ceļa sākumā”. Koncertprogrammā ar dziesmām un dejām piedalīsies bērni, jaunieši un ģimenes no Alūksnes, Apes, Gulbenes un Viļakas novadiem. Dejos Kalnienas pirmsskolas vecuma deju grupa “Pekaiņi”, Alūksnes sarīkojumu deju kolektīvs „Virpulītis” un Lejasciema līnijdeju grupa „ Dzinteles”. Būs skatāma ilzenietes Laines Meleces foto izstāde „Četros gadalaikos”. Ieeja: 2,50 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja bez maksas.
22.00 Zeltiņu estrādē ballē spēlēs grupa „Rolise”. Līdz 23.00 ieeja 2,50 EUR, vēlāk 3 EUR.
14. augustā 13.00 Zeltiņu kapsētā dievkalpojums.
14. augustā 15.00 Zeltiņu ev. lut. baznīcā grupas “Grey Velvet Trio” koncerts “Tas, ko tu vēlies...”. Programmā latviešu komponistu skaistākās dziesmas par mīlestību Jāņa Lūsēna instrumentālajā aranžijā. Izpildītāji - Evija Mundeciema (flauta), Arta Tarasova (čells), Rihards Goba (džeza ģitāra). Ieeja par ziedojumiem.
27. augustā Zeltiņu pagasta atklāto krosa skriešanas seriāla sacensību “Mizojam, ka prieks” 4. posms (noslēguma posms) “Krogsalas apļi”. Sacensības notiks Zeltiņu pagasta sporta un atpūtas parkā. Reģistrēšanās no 10.00 līdz 10.45, starts pulksten 11.00.

Zeltiņu muzejā pastāvīgās ekspozīcijas: „Nesenā pagātne”, „Novadnieku istaba”, „Mana skola Zeltiņos”, izstādes: “Ziemeļu zvaigzne” (veltīta Edgaram Liepiņam), “Vasara padomju sievietes skapī”, “Vēdera vai prieka pēc…”, foto ekskursijas: “Gadsimtu vējos šūpojoties”, “Zeltiņi 2015”. Ekskursijas uz padomju armijas raķešu bāzi Zeltiņos.


Pēdējās izmaiņas:
02-08-2016 10:49

Jaunākās ziņas
Augusts 2016
P O T C P S Sv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Eiro kalkulators


baneris

Alternative content


Alternative contentbaneris

baneris

baneris


banerisContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


banerisbaneris

baneris

baneris

baneris

baneris

baneris

baneris