http://www.aluksne.lv/
 | LAT | ENG | EST | RUS |
Kultūras pasākumi mēnesimKultūras, atpūtas un sporta pasākumi Alūksnes novadā septembrī

 

 


 
Sporta pasākumi novadā

3. - 4. septembrī no 10.00 Alūksnes Pilssalā Starptautiskās sacensības kuģu modelismā.
6. septembrī no 16.00 līdz 18.00 Veclaicenē orientēšanās seriāla „HORIZONTS 2016” 14. kārta.
13. septembrī no 16.00 līdz 18.00 pie autobusu pieturas „Ozolkalni” orientēšanas seriāla „HORIZONTS 2016” 15. kārta.
20. septembrī no pulksten 16.00 līdz 18.00 Kornetos orientēšanās seriāla „HORIZONTS 2016” 16. kārta.
25. septembrī no 10.00 Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolas angārā Alūksnes novada atklātā kausa izcīņa galda tenisā.Alūksnē


1. oktobrī 18.00 Alūksnes Lielajos un Mazajos kapos svecīšu vakars.Alūksnes Kultūras centrā


23. septembrī 19.00 Čellu trio “MELO-M” (Kārlis Auzāns, Miķelis Dobičins, Jānis Pauls) un čellu kvarteta “C-JAM” (Perts Tarvass (Pärt Tarvas), Levis-Danels Megila (Levi-Danel Mägila), Marguss Ūss (Margus Uus), Tenu Jeesārs (Tõnu Jõesaar), Igaunija) koncerts „BLACK CELLO SABBATH“. Koncerts notiek sadarbībā ar organizāciju “Igaunijas koncerti”. Ieeja: 7 un 10 EUR. Biļetes jau pārdošanā.
29. septembrī 13.00 Liepājas Jaunā teātra izrāde bērniem “Pelnrušķīte”. Ieeja: 2 EUR.
2. oktobrī 16.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Simfoniskais orķestris (mākslinieciskais vad. asoc. prof. Andris Vecumnieks), jauktais koris (mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais). Ieeja: 5 EUR, skolēniem un pensionāriem: 3 EUR. Biļetes jau pārdošanā.
Alūksnes muzejā


Izstādes un pasākumi

Zinību dienas akcija skolēniem. Uzsākot jauno mācību gadu, Alūksnes muzejs piedāvā skolēniem izbraucienu ar velorikšu pa pils parku bez maksas! Akcijas norises laiks 1. septembrī no 14.00 līdz 16.00 pie Alūksnes muzeja (lietus gadījumā pasākums tiks pārcelts uz 10. septembri no 10.00 līdz 12.00.
Ceļā uz Latvijas simtgadi un XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem Alūksnes muzejs aicina apmeklēt Roberta Kulpes privātkolekcijas izstādes “Nauda Latvijā un pasaulē” un “Ieskats Dziesmu svētku vēsturē”:
1) Izstādes “Nauda Latvijā un pasaulē” kolekcija ir tik plaša, ka caur to iespējams iepazīties ar dažādu tautu ekonomisko un politisko situāciju. Ir apskatāmas monētas un banknotes, kas atklāj katras valsts individualitāti un ir bijušas liecinieces kādiem īpašiem notikumiem. Izstāde veidota tā, lai katrs apmeklētājs varētu gūt plašāku ieskatu par Latvijā un pasaulē lietotās naudas dažādību un vēsturi;
2) Izstādes “Ieskats Dziesmu svētku vēsturē” kolekcijā apskatāmas dziesmu svētku nozīmītes, goda zīmes, saktas, programmiņas, biļetes un citas lietas no Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem, Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un Deju svētkiem, Latvijas novadu Dziesmu svētkiem, latviešu Dziesmu svētkiem Eiropā, Amerikā un Kanādā, festivāliem un citiem dziedāšanas svētkiem. Izstādi papildinās Alūksnes Kultūras centra skolotāju kora „Atzele” un deju kopu “Jukums” un “Olysta” tautas tērpi. Izstāžu atklāšana 9. septembrī 16.00.
10. septembrī 10.00 pie Jaunās pils Eiropas kultūras mantojuma dienu 2016 “Kultūrvēsturiskā ainava Latvijā” ietvaros Alūksnes muzejs piedāvā:
1) Meistarklasi glezniecībā - uzglezno Alūksnes “Jauno pili”. Sadarbībā ar mākslinieku Gintaru Čerbikovu aicina pieteikties uz meistarklasi glezniecībā, kad vienas nodarbības laikā varēsiet radīt savu mākslas darbu, aizrauties ar gleznošanas procesu un pavadīt laiku jaukā sabiedrībā. Piedalīties aicināts ikviens, gan tie, kas ar gleznošanu iepriekš nav nodarbojušies, gan tie, kuri glezno, bet vēlas izmēģināt ko jaunu. Nodarbība ilgs apmēram trīs stundas ar kafijas pauzi. Gleznošanā tiks izmantotas akrila krāsas, lai mākslas darbs paspētu nožūt un varētu to nest mājās. Ja nav savu izejmateriālu gleznošanai, tos nodrošinās muzejs. Dalības maksa 2 EUR, iepriekšēja pieteikšanās pa tālruņiem 25665538, 64381321 vai e-pastu muzejs.info@aluksne.lv. Lietus gadījumā meistarklase notiks muzeja telpās,
2) Baronu “Kroketa spēle” pils parkā. Pils muižas iemītnieki – baronu fon Fītinghofu pāris uzaicina jūs uz kroketa spēli. Spēli aicināts izmēģināt ikviens bez maksas.

No septembra apskatāma gleznu izstāde no Alūksnes muzeja krājuma.
Līdz 6. septembrim Alūksnes mākslinieku darbu izstāde “Iemīlies Alūksnē, dabā, cilvēkos”.

Pastāvīgās ekspozīcijas
“Asaru senkapi”. Jaunajā ekspozīcijā iespēja redzēt unikālus priekšmetus, kuri atrasti Asaru senkapos un atvesti no restaurācijas Lietuvā.
Alūksnes vēsturiskā un arheoloģiskā ekspozīcija „Laikmetu mielasts”. Ekspozīcija, kas sadalīta sešās tematiskās daļās, apmeklētāji var iepazīties ar Alūksnes vēsturi no aizvēstures līdz mūsdienām.
„Leo Kokle. Mākslinieka istaba”. Gleznotājs, portretists, jauno mākslinieku darbu izstāžu tradīcijas iniciators, tautā populārs un mīlēts mākslinieks, viens no talantīgākajiem sava laika gleznotājiem.
„Totalitārā režīma cietušo piemiņas istaba”. 1941., 1949. gada represiju atceres ekspozīcija.
„Skulptūras un citi nesenās pagātnes liecinieki”. Atmiņas par laiku, kad Alūksnes parkā bija skulptūrdārzs, kurā atradās tēlnieču L. Līces, V. Mikānes, G. Grundbergas veidotie darbi.Velorikša

Alūksnes muzejs piedāvā izbraucienu ar velorikšu! Uzdāvini vasarīgu un neaizmirstamu dāvanu sev vai kādam citam! Ekskluzīva iespēja iepazīt Alūksnes Muižas parku, tā mazās arhitektūras formas, Pilssalu un skaistos dabas skatus ap Alūksnes ezeru. Viena brauciena cena –15 EUR (aptuveni viena stunda, 1 - 3 personām).Muzejpedagoģiskās programmas

No 12. septembra “Nauda Latvijā un pasaulē” – iespēja apskatīt un iepazīt naudu Latvijā un pasaulē. Praktiskā nodarbība - aizpildīt uzdevumu lapu un izveidot savu naudaszīmi. Mērķauditorija: pirmsskolas vecuma bērni līdz 4. klasei un 5. - 12. klašu skolēni. Nodarbības ilgums 1 h.
No 12. septembra “Ieskats Dziesmu svētku vēsturē” - iespēja iepazīties ar Dziesmu un deju svētku vēsturi. Praktiskā nodarbība - aizpildīt uzdevumu lapu un izveidot savu svētku nozīmīti. Mērķauditorija: pirmsskolas vecuma bērni līdz 4. klasei un 5. - 12. klašu skolēni. Nodarbības ilgums 1 h.
“Laikmetu mielasts” – iespēja iepazīties ar Alūksnes pilsētas vēsturi. Praktiskā nodarbība - “Laikmetu mielasta” galda un erudīcijas spēles. Mērķauditorija: 4. - 12. klašu skolēni. Nodarbības ilgums 1 h.
Ekskursija pa Alūksnes muižas parku. Iespēja iepazīties ar parka vēsturi un aplūkot mazās arhitektūras formas. Mērķauditorija: dažāda vecuma bērni. Nodarbības ilgums 1 h.
“Aizej tur, nezin kur, atnes to, nezin ko” Iepazīšanās ar parka floru un faunu. Mērķauditorija: 5. - 12. klašu skolēni. Nodarbības ilgums 1 h. 
“Ko ēda, kur dzīvoja un ar ko nodarbojās Alūksnes iedzīvotāji aizvēsturē”. Praktiskā nodarbība – darbošanās ar mālu. Mērķauditorija: pirmsskolas vecuma bērni līdz 4. klasei un 5. - 12. klašu skolēni. Nodarbības ilgums 1 h.
“Iepazīsti Alūksni” – aicina skolēnus iepazīties ar Alūksnes pilsētas kultūrvēsturisko mantojumu. Dodoties pētnieciskā ceļojumā, jāatrod kultūrvēsturiskie objekti, izmantojot sagatavotās informācijas lapas un karti. Sasniedzot galapunktu, jāpiedalās erudīcijas konkursā. Mērķauditorija: 5. - 9. klašu skolēni, nodarbības ilgums 1 h 30 min.

Kāzu un jubileju programma.
Muzejpedagoģiskajām programmām, velorikšai un apmeklējumiem grupās iepriekšēja pieteikšanās pa tālruņiem 25665538, 64381321 vai e-pastu muzejs.info@aluksne.lvAlūksnes pilsētas bibliotēkā


Literatūras izstādes: Dzejas dienām veltīta izstāde“Dzejas varavīksnes krāsas” (01. – 30.09. abonementā), “Vienmēr gribēju būt gan mākslinieks, gan režisors”: režisoram Jānim Streičam - 80 (01. – 30.09. abonementā), “Māksla mums līdzās”(01. – 30.09. lasītavā),  “Lasiet un vērtējiet bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā!” (01. - 30.09. bērnu literatūras nodaļā).Pasākumi, izstādes
:
01. - 30.09. Biedrības “Kultūras un izglītības centra “Stili” veidotāceļojošā izstāde “Mārai Svīrei - 80” (lasītava).
12. - 30.09. Latviešu valodas aģentūras veidotā izstāde “Sadzirdi valodu, saredzi stāstu”: izstāde veltīta Eiropas valodu dienai (bērnu literatūras nodaļā).
12.09. – 16.09. “Nedēļa ar dzeju” (bērnu literatūras nodaļā).
22.09. Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas grāmatu kolekcijas prezentācija (bērnu literatūras nodaļā).
26.09. Jauno grāmatu diena, 12.00 jauno grāmatu apskats. (abonementā).Alsviķu pagastā

9 .septembrī no 21.00 līdz 2.00 Alsviķu kultūras namā DISKOBALLĪTE ar DJ Mike Kelly. Ieeja bērniem līdz 12 gadu vecumam – 1 EUR, pārējiem – 1.50 EUR.


14.septembrī 10.00 senioru kopas “Noskaņa” dalībnieku ikmēneša tikšanās – pieredzes apmaiņas brauciens.


Projekta “Lai dzīvo Rudens un Ziemas saulgrieži!” ietvaros:

16. un 23.septembrī 19.00 Alsviķu kultūras namā izzinošas meistarklases – apmācības par Rudens saulgriežu būtību un nozīmi seno latviešu dzīves ritējumā (tautasdziesmas, ticējumi, mīklas, rotaļdejas, ēdienu noslēpumi u.c. darbības) ar Ziemera pagasta folkloras kopu.


2.oktobrī no 9.00 Alsviķos uz sporta laukuma Rudens saulgriežu godināšanas svētki “Jumīša daudzināšana” ar andeli, dziedošās Igauņu ģimenes un Ziemera pagasta folkloras kopas priekšnesumiem un citām rudenīgām izdarībām.


Alsviķu bibliotēkā: literatūras izstādes „…uzvarētājs nāk pa ķēķa durvīm” - dzejniekam, atdzejotājam, literatūrkritiķim Knutam Skujeniekam - 80, režisoram Jānim Streičam – 80; Miķeļdienai veltīta tematiskā izstāde „Miķelītis bagāts vīrs”.
Strautiņu bibliotēkā literatūras izstādes: dzejniekam Knutam Skujeniekam – 80, dzejniekam Andrejam Pumpuram – 175, rakstniekam Frensisam Ficdžeraldam – 120; tematiskās izstādes: „Sveika skolas diena ziedu rotā “, “Sēņot prieks”.Annas pagastā


30. septembrī 20.00 Annas kultūras namā Jaunannas, Malienas, Kalncempju un Annas pašdarbnieku sezonas atklāšanas pasākums „Satikšanās prieks”.
30. septembrī 22.00 Annas kultūras namā balle kopā ar Zinti Krakopu. Ieeja: 2,50 EUR.
16. septembrī 10.00 Annas bibliotēkā Dzejas dienām veltīts pasākums - novadnieces Līvijas Jukumsones 90 gadu atcerei un sveiciens dzejniekam Knutam Skujeniekam 80 gadu jubilejā.
1. oktobrī 18.00 Ezeriņu kapos svecīšu vakars.
Annas bibliotēkā izstādes: Nacionālās pretošanās kustības dalībniecei, dzejniecei, novadniecei Līvijai Jukumsonei – 90, dzejniekam, atdzejotājam, literatūrkritiķim Knutam Skujeniekam – 80; notikumi bibliotēkā fotomirkļos ciklā „Annas bibliotēkai – 120”.Ilzenes pagastā

24. septembrī Ilzenē pie SKIM centra “Dailes” aktīva dzīvesveida seriāla “Esi vesels” 3. posms – foto orientēšanās. Reģistrēšanās no 10.00, starts 11.00. Gaidīts jebkurš aktīva dzīvesveida piekritējs!
1. oktobrī Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītā projekta “No sēklas līdz ražai Ilzenē” noslēguma pasākums – Ražas diena Ilzenē:
No 11.00 aktivitātes pagasta teritorijā – “Kūliens Amatniekos”, “Krējums Sivecos”, “Cepiens Muižā”, tirdziņš,
19.00 SKIM centrā “Dailes” projekta “No sēklas līdz ražai Ilzenē” noslēguma pasākums,
22.00 SKIM centrā “Dailes” uz Ražas svētku balli aicina grupa “Ginc un Es”. Ieeja līdz 23.00: 2,50 EUR, vēlāk 3 EUR.Jaunalūksnes pagastā

6. septembrī pagasta senioru rudens  ekskursija uz Gulbenes novadu (Lejasciems - Nagļu ģimenes daiļdārzs, Annas Sakses un Zentas Mauriņas piemiņas vietas, Ranka - z/s “Ķelmēni”, z/s “Vecpāpāni” mājas vīnu ražotne, Lizums -  mākslinieka Jāņa Brektes māja “Saulieši”,  Lizuma vējdzirnavas, “Skrīveru gotiņa” Lizuma filiāles ražotne, Tirza - Tirzas ev. lut. baznīca un svētavots, slēpju muzejs, lauksaimniecības biedrības nams, novadnieku birzs, Stāmeriena - Sv. Ņevas Aleksandra pareizticīgo baznīca, Stāmerienas pils, izbrauciens ar kuģīti pa Stāmerienas ezeru. Pieteikšanās un informācija pa tālruni 25775584.Jaunannas pagastā


9. septembrī 16.00 Jaunannas tautas nama mazajā zālē tikšanās māmiņām par projekta “Nāc un dari - Tu vari!” aktivitātēm.
29. septembrī 14.00 pie Jaunannas tautas nama (sliktos laika apstākļos tautas namā) kopīga Jaunannas Mūzikas un mākslas skolas, bibliotēkas un Tautas nama dzejas dienu pēcpusdiena
“Pasaule ir greiza un nepareiza...” (dzeju zīmēsim, līmēsim, sasmaržosim un izgaršosim).
Jaunannas bibliotēkā  izstādes: „Bišu vākt un lidot daba/ Gudrību un spēku glabā...”, “…dzeja ir visur, ap visu un visā. Kā mīlestība un kā elpa”- veltījums Dzejas dienām.

Jaunlaicenes pagastā

10. septembrī 20.00 Jaunlaicenes tautas namā “Danču vakars tautiešiem”. Danču vakars ikvienam, kam patīk kustība, azarts, visa jaunā (labi aizmirsta vecā) apguve. Mirkļos starp kustībām būs iespēja izzināt mūsu senču “atpūtas izklaides”, ar kurām iepazīstinās Jaunlaicenes muižas muzeja horstmadāmas. Ieeja: 1 EUR.
24. septembrī 20.00 Opekalna baznīcā koncerts. Ar pasaules klasiķu un pašmāju komponistu skaņdarbiem viesojas “TRIO MEDIANTE”. Ieeja: par ziedojumiem.
24. septembrī 19.00 Opekalna kapsētā svecīšu vakars un svētbrīdis baznīcā.

Jaunlaicenes muižas muzejā:
Pamatekspozīcijas: “Jaunlaicenes muiža”, “Malēnieši Opekalna draudzē”;
Izstāde: “Sporta gadi, ceļi, atmiņas” stāsta par sportu Opekalna draudzes teritorijā;
Jaunas izglītojošās programmas: “Teatralizētas krustabu izdarības pēc sentēvu rituālu motīviem” (literatūra 8. klasei, folklora - cilvēka mūža ritums latviešu tautas dziesmās), “Zemnieku ēšanas paradumi” (iepazīt un izprast latviešu zemnieku ēšanas paradumus);
Vāveru tīšana – vingrinot pirkstus un prātu, satin vāverīti – suvenīru;
Pastalu darināšana – apgūst pamatiemaņas pastalu taisīšanā, izgatavo sev suvenīru – pastaliņu;
Dārgumu meklēšana – informācija par muižas vēsturi un apbūvi;
Cāļu sargāšana – informācija par bērnu pienākumiem lauku sētā 20. gs. I pusē;
Nodarbība pirmsskolas vecuma bērniem „Kur palika cālīši?” – bērni kopā ar muižas putnu kūts pārzini meklē pazudušos cālīšus;
Nodarbība “Olas dārgumi” - bērni, klausoties tekstu ar norādījumiem, orientējoties apkārtnē, sameklē dārgumus;
Pasākums kāzu svinībām „Daži padomi dzīvei no Jaunlaicenes muižas”. Muižas madāmas jaunajam pārim un kāzu viesiem sniedz vērtīgus vēsturiskus padomus dzīvei, iesaistot dažādās nodarbībās. Pasākums ilgst līdz 1 stundai;
Lekcijas: „Malēniešu valoda” un malēniešu vārdu spēle. Ar humoru un nopietni par malēniešiem, viņu raksturu, valodu un paražām;
„Lintenes meitu skola” un boksterēšanas spēle - caur sadzīves lietām par meiteņu augstskolas darbību Opekalna draudzes teritorijā 19. gs.
Pēc pieprasījuma kāzu, krustabu un jubileju pasākumi gan ģimenēm, gan darba kolektīviem.
Minimālais muzeja apmeklējuma laiks – 1 stunda. Šajā laikā īstenojam divas nodarbības pēc apmeklētāju izvēles.
Sīkāk: http://www.aluksne.lv/03_01_04.phpKalncempju pagastā


10. septembrī Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā Pļaujas svētki. Moto: “Rotā visa radībiņa”. 11.00 svētku atklāšana, no 12.00 līdzdarbošanās seno darbu darīšanā, mājražotāju un amatnieku andele, vizināšanās ar zirgiem, kazu, trušu demonstrācija, umurkumurs, pinumi, Alūksnes novada mazpulku darbi, 13.45 īpašs muzikāls sveiciens no Zinta Žvarta un Romāna Vendiņa. Pasākumu vadīs Astrīda Rakstiņa un Arnis Mencendorfs. Ieeja: 3 EUR, skolēniem 1,50 EUR, ģimenes biļete 7 EUR, automašīnas stāvvieta 1 EUR.
Līdz 31. oktobrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā Pļaujas svētku trīsdesmitgadei veltīta izstāde “Pļaujas svētki laiku lokos”, novadnieka Aleksandra Šutkas darbu izstāde.
Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā piedāvājam ekskursijas un izglītojošās programmas: “Veļas diena” - sārma gatavošana, veļas mazgāšana ar koka veļas mazgājamo mašīnu, velēšana, gludināšana ar ogļu gludekli. Piedāvājums spēkā āra apstākļos. Programma piemērota dažādu vecumu auditorijai. Jaunākajiem apmeklētājiem tā papildināta ar multiplikācijas filmu par darbu norisik “Neba maize pati nāca” - stāsts par maizes ceļu no grauda līdz maizes kukulim, izmantojot muzeja krājuma priekšmetus. Programma piemērota dažādu vecumu apmeklētājiem. Jaunākajiem apmeklētājiem tā papildināta ar multiplikācijas filmu par darbu norisi, kāzu programma „Darbi lauku sētā“ – atraktīva programma jaunlaulātajiem un kāzu viesiem ar līdzdarbošanos un kopā dziedāšanu.Liepnas pagastā


8.–10. septembrī Alūksnes novada teritorijā Gaisa balonu festivāls “Liepna no putna lidojuma”. Atkarībā no laika apstākļiem, norisināsies brīvie lidojumi novada teritorijā uz dienvidiem no Alūksnes. 8. septembrī 18.00 – 20.00 lidojums pāri Alūksnei, 9. septembrī 8.00 – 10.00 un 18.00 – 20.00 lidojumi novada teritorijā, 10. septembra rītā lidojums Kalncempju apkārtnē. Lūdzam sekot informācijai!
25. septembrī 16.00 svecīšu vakars Saidu kapos.
25. septembrī 17.00 svecīšu vakars Sprinduļkalna kapos.
25. septembrī 18.00 svecīšu vakars Liepnas kapos.
1. oktobrī no 11.00 Liepnas tautas namā un apkārtnē Miķeļdienai veltīts pasākums ar tirgošanos, dāmu deju sadanci - koncertu, ražas izstādi, degustāciju, rudens skrējienu maziem un lieliem.
Liepnas pagasta bibliotēkā: 12. septembrī „Bērnu Žūrija” sāk darbu - darba grupas pienākumu sadale, dalībnieku sanāksme, „žūrijas” grāmatu izstāde, ideju tirdziņš, foto izstāde; 20. septembrī “Skolas ikdiena – bibliotēka(1. klasei) - ekskursija bibliotēkā, viktorīna zinātkārajiem, spēles; jauno latviešu rakstnieku un dzejnieku darbu izstāde ,,Vai tas esi tu vai kāds cits?” (1. - 30.09.).Malienas pagastā

16. septembrī 18.00 Malienas tautas namā ar literāri muzikālu koncertprogrammu “Septembris matos” viesosies dziesminieks Ēriks Loks.
20. septembrī 13.30 Malienas tautas namā krāsaina un atraktīva lielo leļļu izrāde bērniem “Medus rausis” ar līdzdarbošanos un rotaļām.Mālupes pagastā

24. septembrī 17.00 svecīšu vakars Mālupes kapos.Mārkalnes pagastā

27. - 30. septembrī Mārkalnes tautas namā izstāde “Varenākais vai mazākais dārzenis no mana dārza”.
Mārkalnes pagasta bibliotēkā: literatūras izstāde „Dzejniekam Knutam Skujeniekam - 80”, jaunā Bērnu un jauniešu žūrija.Pededzes pagastā


Pededzes bibliotēkā 1. septembrī 10.00 Zinību dienai veltīta literatūras izstāde “Rudens ir sācies… Dzīve uz priekšu strauji rit”, 10. septembrī 9.00 - 16.00 bibliotēkas lietotāju ciemošanās Pļaujas svētkos Kalncempjos, 13. septembrī 12.00 dzejas pēcpusdiena „Redz, kā liesmas dvēselē šaudās un dejo”, 21. septembrī jauno grāmatu diena “Vēras diena kā daudzsološs zieds”


24. septembrī 15.00
Pededzes pagasta Kūdupes kapos svecīšu vakars.

Zeltiņu pagastā


16. septembrī 14.00 Zeltiņu muzejā Latviešu Fonda atbalstītās ekspozīcijas “Ziemeļu zvaigzne” atklāšana (Zeltiņu novadnieka, aktiera Edgara Liepiņa atcerei).
24. septembrī 18.00 Zeltiņu kapsētā svecīšu vakars.
24. septembrī 19.00 Zeltiņu tautas namā Annas pagasta amatierteātra sniegumā E. Vulfa komēdija „Tapiņa atgriešana” (izrādes ilgums 50 min.), režisore M. Upeniece. Ieeja: 1,50 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja brīva.
Zeltiņu muzejā: pastāvīgās ekspozīcijas “Nesenā pagātne”, “Novadnieku istaba”, “Mana skola Zeltiņos”, izstādes “Vasara padomju sievietes skapī”, “Vēdera vai prieka pēc...”, “Spēles un dejas prieks 20 gadu garumā”, “Ziemeļu zvaigzne” (veltīta Edgaram Liepiņam); fotoekskursijas “Gadsimtu vējos šūpojoties”, “Zeltiņi 2015”; ekskursijas uz bijušo padomju armijas raķešu bāzi.
Zeltiņu bibliotēkā: literatūras izstādes „Dabas veltes mūsu galdam”, „Vārdi ar pīlādžu smaržu”; pasākums pieaugušajiem “Septembra jaunumi” (Jauno grāmatu apskats, Dzejas pieskārieni) (datums tiks precizēts).Ziemera pagastā


10. septembrī 22.00 Māriņkalna tautas namā balle. Spēlē grupa „Vilx”. Ieeja: 3 EUR.
17. septembrī 15.00 Māriņkalna tautas namā muzikālās apvienības „Latgales dāmu pops” koncerts. Ieeja: 3 EUR.
21. septembrī 12.00 Māriņkalna tautas namā senioru pēcpusdiena.
Māriņkalna bibliotēkā: izstādes “Ir dzejai dots brīnišķīgs spēks – atvērt durvis uz pasauli”, “Miķeļi – rudens saulgriežu laiks”, režisoram, gleznotājam J. Streičam – 80”, „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija – 2016”, “Nāc, lasi un kļūsti par „Lasīšanas ekspertu!”, “Rudens raža – savam un citu priekam”.
Kultūras, atpūtas un sporta pasākumi Alūksnes novadā oktobrīSporta pasākumi novadā


8. oktobrī 10.00 Pils ielā 21A, Alūksnē, Alūksnes novada atklātais čempionāts pauerliftingā.
16. oktobrī 10.00 Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolas angārā J. Baltauša atceres sacensības galda tenisā.
23. oktobrī 10.00 Veclaicenes pagasta Kornetos Starptautiskas orientēšanās izturības sacensības (rogainings).
30. oktobrī 10.00 Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolas angārā Alūksnes novada atklātā kausa izcīņa galda tenisā.

Alūksnē
1. oktobrī 18.00 Alūksnes Lielajos un Mazajos kapos svecīšu vakars.Alūksnes Kultūras centrā


2. oktobrī 16.00 Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Simfoniskais orķestris (mākslinieciskais vad. asoc. prof. Andris Vecumnieks), jauktais koris (mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais). Ieeja: 5 EUR, skolēniem un pensionāriem: 3 EUR.
5. oktobrī 13.00 Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē biedrības “Teātris un es” izrāde bērniem “Lielais noslēpums”. Ieeja: 3 EUR.
7. oktobrī 18.30 Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē Dailes teātra viesizrāde “Svēta lieta”. Traģikomēdija 1 daļā. Lomās: Indra Briķe, Juris Bartkevičs, Elīna Dzelme vai Aija Dzērve, Mārtiņš Počs. Ieeja: 5, 10, 13 un 15 EUR.
12. oktobrī 19.00 Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē Marijas Naumovas solo koncerts “Kādā jaukā dienā”. Ieeja: 8, 10, 12 un 15 EUR.
22. oktobrī 19.00 Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē Starptautisks flamenko koncertuzvedums “Karmena”. Ieeja: 7, 10 un 12 EUR.
29. oktobrī 17.00 Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē Alūksnes Kultūras centra skolotāju kora “Atzele” un Balvu Kultūras un atpūtas centra jauktā kora “Mirklis” latviešu koru mūzikas koncerts, ko caurvīs rakstnieces Māras Svīres dzeja.


Alūksnes muzejā

Izstādes un pasākumi:
Par godu starptautiskajai Senioru dienai, Alūksnes pilsētas pensionāru biedrība “SUDRABS” aicina uz rokdarbu izstādi “No diedziņa līdz…”. Izstāde apskatāma no 7. oktobra līdz 5. novembrim. Izstādes atklāšana 7. oktobrī 15.00.
Ceļā uz Latvijas simtgadi un XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem Roberta Kulpes privātkolekcijas izstādes “Nauda Latvijā un pasaulē” un “Ieskats Dziesmu svētku vēsturē”. Izstādē “Nauda Latvijā un pasaulē” iespējams iepazīties ar dažādu tautu ekonomisko un politisko situāciju. Ir apskatāmas monētas un banknotes, kas atklāj katras valsts individualitāti un ir bijušas liecinieces kādiem īpašiem notikumiem. Izstāde veidota tā, lai katrs apmeklētājs varētu gūt plašāku ieskatu par Latvijā un pasaulē lietotās naudas dažādību un vēsturi. 
Izstādes “Ieskats Dziesmu svētku vēsturē” kolekcijā apskatāmas nozīmītes, goda zīmes, saktas, programmiņas, biļetes un citas lietas no Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem, Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, Latvijas novadu dziesmu svētkiem, latviešu dziesmu svētkiem Eiropā, Amerikā un Kanādā, dažādiem festivāliem un citiem dziedāšanas svētkiem. Izstādi papildinās Alūksnes Kultūras centra skolotāju kora „Atzele” un deju kopas “Jukums” tautas tērpi, kas piedzīvojuši ne vienu vien dziesmu vai deju svētku koncertu! Izstādes apskatāmas līdz 26. novembrim.Pastāvīgās ekspozīcijas:

“Asaru senkapi”. Jaunajā ekspozīcijā iespēja redzēt unikālus priekšmetus, kas atrasti Asaru senkapos un atvesti no restaurācijas Lietuvā.
Alūksnes vēsturiskā un arheoloģiskā ekspozīcija „Laikmetu mielasts”. Ekspozīcijā, kas sadalīta sešās tematiskās daļās, apmeklētāji var iepazīties ar Alūksnes vēsturi no aizvēstures līdz mūsdienām.
„Leo Kokle. Mākslinieka istaba”. Gleznotājs, portretists, jauno mākslinieku darbu izstāžu tradīcijas iniciators, tautā populārs un mīlēts mākslinieks, viens no talantīgākajiem sava laika gleznotājiem.
„Totalitārā režīma cietušo piemiņas istaba”. 1941., 1949. gada represiju atceres ekspozīcija.
„Skulptūras un citi nesenās pagātnes liecinieki”. Atmiņas par laiku, kad Alūksnes parkā bija skulptūrdārzs, kurā atradās tēlnieču L. Līces, V. Mikānes, G. Grundbergas veidotie darbi.Muzejpedagoģiskās programmas:
“Nauda Latvijā un pasaulē” – iespēja apskatīt un iepazīt naudu Latvijā un pasaulē.
“Ieskats Dziesmu svētku vēsturē” - iespēja iepazīties ar Dziesmu un deju svētku vēsturi.
“Laikmetu mielasts” – iespēja iepazīties ar Alūksnes pilsētas vēsturi.
“Ko ēda, kur dzīvoja un ar ko nodarbojās Alūksnes iedzīvotāji aizvēsturē”.
“Iepazīsti Alūksni” – aicina skolēnus iepazīties ar Alūksnes pilsētas kultūrvēsturisko mantojumu.
Kāzu un jubileju programma.
Muzejpedagoģiskajām programmām un apmeklējumiem grupās lūdzam iepriekš pieteikties pa tālruņiem 25665538, 64381321 vai e-pastu muzejs.info@aluksne.lv.Alūksnes pilsētas bibliotēkā


Literatūras izstādes: “Dzimtā puse ir dvēseles paradīze”: Mārai Svīrei - 80(01. - 31.10. abonementā), “No latviešu literatūras zelta pūra” (01. - 31.10. abonementā), “Enciklopēdijas un rokasgrāmatas – palīgi pasaules izzināšanai”(01. - 30.10. lasītavā);  “Sprīdīša autorei Annai Brigaderei - 155” (01. - 08.10. bērnu literatūras nod.), “Rakstniekam Jānim Porukam - 145” (10. - 17.10. bērnu literatūras nod.); “Runča Franča autoram Uldim Auseklim - 75” (24. - 31.10.).Pasākumi, izstādes:
04. - 31.10. Svetlanas Kuzņecovas izšūto gleznu izstāde “Ziedu pasaule” (bērnu literatūras nodaļā).
03. - 31.10. Izstāde no cikla “Alūksniešu vaļasprieki”: Jurijs Dubasovs “Papīrgriešana kā māksla - burukuģi” (lasītavā).
06.10. “Līdzsvars starp indivīda un sabiedrības interesēm Latvijā un Eiropā”: tikšanās ar bijušo Latvijas Republikas Satversmes tiesas priekšsēdētāju, 12. Saeimas deputātu Gunāru Kūtri (bibliotēkā).
10. - 12.10. “Draugi, kas nekad nenodod…”: tikšanās ar žurnālisti Diānu Lozko un viņas sunīti Džazu(bērnu literatūras nodaļā).
17. - 19.10. Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas grāmatu kolekcijas prezentācija (bērnu literatūras nodaļā).
31.10. Jauno grāmatu diena. Pulksten 12.00 jauno grāmatu apskats (abonementā).

 
Alsviķu pagastā


No 1. līdz 31. oktobrim Alsviķu kultūras nama mazajā zālē izstāde “Edgaram Račevskim – 80”.
2. oktobrī no 9.00 Alsviķos uz sporta laukuma Rudens saulgriežu godināšanas svētki “Jumīša daudzināšana” ar andeli, dziedošās Igauņu ģimenes un Ziemera pagasta folkloras kopas priekšnesumiem un rudenīgām izdarībām – umurkumuru, atjautības spēlēm, vizināšanos ar zirgu, rudens veltēm u.c.
6. oktobrī 10.00 Alsviķu kultūras namā viesojas leļļu teātris “Tims” ar izrādi bērniem “Pasaka par Pīlēnu”. Ieeja: 1,50 EUR.
12. oktobrī 10.00 Alsviķu kultūras namā senioru kopas “Noskaņa” dalībnieku ikmēneša tikšanās – ieskats 5. Alsviķu pagasta svētku videomateriālos.
21. oktobrī no 19.00 līdz 23.00 Alsviķu kultūras namā Rudens DISKOBALLĪTE bērniem ar DJ Mike Kelly. Ieeja: 1 EUR.
27. oktobrī 17.00 Smiltenes tehnikuma Alsviķu teritoriālajā struktūrvienībā Leģendu meklējumi Alsviķu pagastā – stāstījumos par laikā atstātiem vēstījumiem, dziesmās un spēlēs, amatzeļļu prasmēs.
4. novembrī 19.00 Alsviķu kultūras namā viesojas Grundzāles amatierteātris “Cik jaudas” ar Hugo Raudsepa izrādi – komēdiju 2 cēlienos “Mikumērdi jeb Mārtiņciems”. Ieeja: bērniem līdz 12 gadu vecumam 1 EUR, pieaugušajiem 1,50 EUR.

Alsviķu bibliotēkā: literatūras izstādes „Šķiršanās, vairīšanās un atsacīšanās ir mana likteņakmens rakstu zīmes” - rakstniecei Annai Brigaderei - 155, rakstniekam, literatūrzinātniekam Valdim Rūmniekam - 65, rakstniekam Jānim Porukam – 145, „Mums visu var atdot: gan tiesības, godu….” - rakstniecei Mārai Svīrei - 80, rakstniekam Anšlavam Eglītim – 110, „Kad rudens mīklas dārzā zīles min…” - dzejniekam, izdevējam Uldim Auseklim - 75; tematiskā izstāde „Pasaules dzīvnieku aizsardzības diena”; rudens brīvlaikā skolēniem pasākums „Nakts bibliotēkā” - laiks tiks precizēts.
Strautiņu bibliotēkā: literatūras izstādes rakstniecei Annai Brigaderei – 155, rakstniecei Mārai Svīrei – 80, rakstniekam Valdim Rūmniekam – 65, rakstniekam Anšlavam Eglītim – 110; tematiskās izstādes: „Mūsu pagasta amatnieki”, “Par Pepiju, Karlsonu un citiem”.
Annas pagastā


1. oktobrī 18.00 Ezeriņu kapos svecīšu vakars.
29. oktobrī 14.00 Annas kultūras namā Malienas pagasta amatierteātra kolektīva „Pakāpiens” sniegumā mūsdienīga komēdija - A. Banka „Meitiņa” (izrādes ilgums 1,5 stundas) režisors Arnis Ezeriņš. Ieeja: 1,50 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja brīva.

Annas bibliotēkā: izstādes „Es gribu tev būt kā maize” - rakstniecei Mārai Svīrei – 80, „Brīnišķīgā dzīve” - rakstniekam Harijam Gulbim – 90 - „Zem cēlās zvaigznes” rakstniekam Aleksandram Čakam - 115.
Ilzenes pagastā


1. oktobrī Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītā projekta “No sēklas līdz ražai Ilzenē” noslēguma pasākums – Ražas diena Ilzenē:
No 11.00 aktivitātes pagasta teritorijā – “Kūliens Amatniekos”, “Krējums Sivecos”, “Cepiens Muižā”, tirdziņš,
19.00 SKIM centrā “Dailes” projekta “No sēklas līdz ražai Ilzenē” noslēguma pasākums,
22.00 SKIM centrā “Dailes” uz Ražas svētku balli aicina grupa “Ginc un Es”. Ieeja līdz 23.00: 2,50 EUR, vēlāk 3 EUR.
28. oktobrī 20.00 SKIM centrā “Dailes” eksotisko deju grupas “Luxora” 5 gadu jubilejas koncerts “Kā putns debesīs”. Koncertā piedalās: eksotisko deju grupa “Luxora”, Jaunalūksnes pagasta Kolberģa tautas nama austrumu deju kolektīvs “Džalila”, Alūksnes perkusionistes “Djembe beat”, Jaunannas tautas nama sieviešu vokālais ansamblis “Trallas” un jauniešu vokālais ansamblis “Mūza”. Ieeja pasākumā bez maksas. Pulksten 22.00 balle ar grupu “Rakari”. Ieeja ballē: līdz 23.00 – 2 EUR, pēc 23.00 – 2,50 EUR.

Ilzenes bibliotēkā: literatūras izstādes “Tu ar zīli Latviju mīli” (U. Auseklim - 75), “Mārai Svīrei – 80”; novadpētniecības pasākums “Līvu senmātes dziesma”.
Jaunalūksnes pagastā


4. oktobrī 16.00 Kolberģa tautas namā leļļu teātra izrāde “Pasaka par Pīlēnu”.
7. oktobrī 13.00 Bejas novadpētniecības centrā Bejas skolas 150 gadu un Bejas novadpētniecības centra 30 gadu jubilejas pasākumu cikla 2. pasākums - 196. Bejas mazpulka vēsture.
8. oktobrī 13.00 Kolberģa tautas namā kaimiņpagastu Senioru dienas svētki “Rudens ruds pa ceļu pretī nāk...” kopā ar “Latgales dāmu popu”.
15. oktobrī 12.00 Bejas novadpētniecības centrā nodarbība Seno amatu darbnīcā - dekoratīvie dzijas spilveni. Dalības maksa 2 EUR, līdzi jāņem dažādu krāsu dzijas kamoli.
19. oktobrī Bejas bibliotēkas pasākums lasītāju klubiņā “Vērsim domu pērlītes”.
22. oktobrī 16.00 Kolberģa tautas namā Latvijas Meža darbinieku vīru kora “Silvicola” koncerts.
Bejas bibliotēkā: literatūras izstādes “Visu noslēpumu dievišķā zinātne un atslēga ir mīlestība” - rakstniecei Annai Brigaderei - 155, “Ķepainie draugi” - 4. oktobris - Pasaules dzīvnieku aizsardzības diena, rakstniekam Jānim Porukam - 145, “Mēs esam ierakstīti Laikā...” rakstniecei Mārai Svīrei - 80, rakstniekam Anšlavam Eglītim - 110.
Jaunannas pagastā


12. oktobrī 10.00 Jaunannas tautas nama mazajā zālē senioru tikšanās projekta „Nāc un dari, jo – Tu vari” ietvaros. Līdzi ņemam vasarā izvārītā ievārījuma burkas - tās noformēsim, lai varam doties ciemos.
13. oktobrī 18.00 Jaunannas tautas nama mazajā zālē „Rokdarbu darbnīca savam priekam” nodarbības M. Mičules vadībā (līdzi jāņem 5 adāmadatas un dzija, kas adāma ar ~ 4. numura adāmadatām).
16. oktobrī 11.00 Jaunannas tautas namā Bērnu rīts (lasīsim pasakas un skatīsimies multfilmas uz lielā ekrāna).
22. oktobrī 19.00 Jaunannas tautas namā Ozolkalna amatierteātris piedāvā R. Blaumaņa izrādi „Zagļi” (režisors Jānis Skopans, horeogrāfe Diāna Tuča, izrādes ilgums 1h 40 min). Ieeja: 1,50 EUR.
29. oktobrī 20.00 Jaunannas tautas namā Atpūtas vakars. Programmā: radošās apvienības „Krelles” koncerts un balle kopā ar Aigaru Kaupužu. Ieeja: 5 EUR (galdiņi tikai iepriekšējā rezervēšanā līdz 26. oktobrim, tālrunis 28366016).
Jaunannas bibliotēkā  izstādes: „Skaidra, skarba, stipra, spītīga, strādīga” (Z. Mauriņa) - rakstniecei, dramaturģei, dzejniecei Annai Brigaderei - 155, „Ne dienu bez romāna!” - rakstniecei Mārai Svīrei - 80.

Jaunlaicenes pagastā
14. oktobrī 18.00 Jaunlaicenes tautas namā sadarbībā ar Jaunlaicenes bibliotēku Ērika Loka koncertprogramma “Mēness ripa manā cepurē”. Ieeja: brīva.
28. oktobrī 13.00 Jaunlaicenes tautas namā Jaunlaicenes pensionāru tikšanās “Bagātais rudens”.

Jaunlaicenes muižas muzejā:
Pamatekspozīcijas: “Jaunlaicenes muiža”, “Malēnieši Opekalna draudzē”,
Izstāde “Sporta gadi, ceļi, atmiņas” stāsta par sportu Opekalna draudzes teritorijā,
Izglītojošās programmas: “Teatralizētas krustabu izdarības pēc sentēvu rituālu motīviem” -cilvēka mūža ritums latviešu tautas dziesmās, “Zemnieku ēšanas paradumi” - iepazīt un izprast latviešu zemnieku ēšanas paradumus,
Skološanās ne pa jokam – iegūt zināšanas par skolu sistēmu Vidzemē 19. un 20. gadsimtā, Vāveru tīšana – vingrinot pirkstus un prātu, satin vāverīti – suvenīru,
Pastalu darināšana – apgūst pamatiemaņas pastalu taisīšanā, izgatavo sev suvenīru – pastaliņu,
Dārgumu meklēšana – informācija par muižas vēsturi un apbūvi,
Cāļu sargāšana – informācija par bērnu pienākumiem lauku sētā 20. gs. I pusē,
Nodarbība pirmsskolas vecuma bērniem „Kur palika cālīši?” – bērni kopā ar muižas putnu kūts pārzini meklē pazudušos cālīšus,
Nodarbība “Olas dārgumi” - bērni, klausoties tekstu ar norādījumiem, orientējoties apkārtnē, sameklē dārgumus,
Pasākums kāzu svinībām „Daži padomi dzīvei no Jaunlaicenes muižas”. Muižas madāmas jaunajam pārim un kāzu viesiem sniedz vērtīgus vēsturiskus padomus dzīvei, iesaistot dažādās nodarbībās,
Lekcijas: „Malēniešu valoda” un malēniešu vārdu spēle. Ar humoru un nopietni par malēniešiem, viņu raksturu, valodu un paražām,
„Lintenes meitu skola” un boksterēšanas spēle.  Caur sadzīves lietām par meiteņu augstskolas darbību Opekalna draudzes teritorijā 19. gs.
Sīkāk: http://www.aluksne.lv/03_01_04.php
Kalncempju pagastā


Līdz 31. oktobrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā Pļaujas svētku trīsdesmitgadei veltīta izstāde “Pļaujas svētki laiku lokos”, novadnieka Aleksandra Šutkas darbu izstāde.
Kalncempju bibliotēkā literatūras izstāde jubilārei Mārai Svīrei – 80.
Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā ekskursijas un izglītojošās programmas:
“Čaklā bitīte” - stāsts par bitēm un medu pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērnu grupām. Cienasts – maize un medus,
Veļas diena” - sārma gatavošana, veļas mazgāšana ar koka veļas mazgājamo mašīnu, velēšana, gludināšana ar ogļu gludekli. Jaunākajiem apmeklētājiem programma papildināta ar multiplikācijas filmu par darbu norisi,
Neba maize pati nāca” - stāsts par maizes ceļu no grauda līdz maizes kukulim, izmantojot muzeja krājuma priekšmetus. Jaunākajiem apmeklētājiem programma papildināta ar multiplikācijas filmu par darbu norisi,
Kāzu programma „Darbi lauku sētā” – atraktīva programma jaunlaulātajiem un kāzu viesiem ar līdzdarbošanos un kopā dziedāšanu,
No linu pogaļas līdz kreklam” – stāsts par linu audzēšanu un apstrādi ar aktīvu līdzdarbošanos.
Liepnas pagastā


1. oktobrī no 10.00 Liepnā Miķeldienas tirdziņš (var pieteikties pārdot gribētāji), 13.00 Eiropas deju sadancis koncerts “Pīlādžu liesmās”.
4. oktobrī 9.50 Liepnas tautas namā leļļu teātra “Tims” izrāde “Pasaka par Pīlēnu”.
22. oktobrī 15.00 Liepnas tautas namā pagasta senioru tikšanās pēcpusdiena.

Liepnas pagasta bibliotēkā: Rītausmas stunda 3., 4., 5. klašu skolēniem, „Kļūsti arī tu par TV raidījuma dalībnieku!” (18.10.), literatūras izstāde “Cilvēks nekad nav tik liels kā viņa darbs” (rakstniecei Mārai Svīrei – 80 (3. - 28.10.).
Malienas pagastā


4. oktobrī 12.00 Malienas tautas namā muzikāla leļļu teātra izrāde pašiem mazākajiem “Pasaka par Pīlēnu”. Ieeja: 1,50 EUR.
22. oktobrī 20.00 Malienas tautas namā Stipro ģimeņu vakars “Ejam pa taciņu blakus!”. Pieteikšanās un galdiņu rezervēšana līdz 10. oktobrim pa tālruni 25458550. Pulksten 22.00 balle ar Zinti Krakopu.
29. oktobrī 18.00 Malienas tautas namā Zasas amatierteātra izrāde - Margarita Ziedlapiņa “Pīles lidojums”. Ieeja: 2 EUR.
Mālupes pagastā


4. oktobrī 19.00 Mālupes Saieta namā pašdarbības kolektīvu dalībnieku pirmā tikšanās. Aicinām pievienoties arī jaunus dalībniekus!
14. oktobrī 15.00 Mālupes Saieta namā Ražas svētki. Pasākuma laikā tiks demonstrēta videofilma „Mālupes muižai - 165”.

Mālupes bibliotēkā: literatūras izstādes – rakstniecei Annai Brigaderei – 155, rakstniecei novadniecei Mārai Svīrei – 80, dzejniekam Aleksandram Čakam – 115, dzejniekam, izdevējam Uldim Auseklim – 75, „Šī brīnumainā dzīvnieku pasaule” - 4.10. Dzīvnieku aizsardzības diena; pasākums bibliotēkā “Kopā lasām grāmatiņu” ar Mālupes pirmsskolas grupiņas „Bērnu žūrijas” ekspertiem.
Mārkalnes pagastā


19. oktobrī 14.00 Mārkalnes tautas namā senioru pēcpusdiena.
29. oktobrī 17.00 Mārkalnes tautas namā gadskārtējais vokālo ansambļu sadziedāšanās koncerts “Kas var mani aizdziedāt”. Pasākuma viesi: komponists Vilnis Salaks, Rīgas VEF Kultūras pils vīru vokālais ansamblis. Pulksten 17.40 vokālo ansambļu sadziedāšanās, 19.00 balle, spēlē Andris no Litenes. Ieeja uz balli 2 EUR.

Mārkalnes pagasta bibliotēkā: literatūras izstādes „Rakstniecei Annai Brigaderei - 155”, „Rakstniecei Mārai Svīrei - 80”, jaunākās literatūras izstāde pieaugušajiem lasītājiem.
Pededzes pagastā


15. oktobrī 12.00 Pededzes tautas namā Alūksnes novada senioru atpūtas pēcpusdiena.
29. oktobrī 20.00 Pededzes tautas namā pasākums “Saimnieku saiets rudens vakarā”.
Veclaicenes pagastā

1. oktobrī 11.00 Veclaicenes tautas namā senioru dienai veltīts koncerts “Zelta rudens”. Uzstāsies Veclaicenes amatiermākslinieki.
2. oktobrī 14.00 Veclaicenes tautas namā  Zvārtavas pagasta amatierteātris “Latviānis” ar G. Drezovas izrādi “Kāzas Bazūnēs”. Režisore Dagnija Pakalne. Ieeja: 1,50 EUR.
Zeltiņu pagastā


16. oktobrī 14.00 Zeltiņu tautas namā grupas „Lauku muzikanti” mūziķu – solista Normunda Ķieta un akordeonistes Initas Āboliņas akustiskā koncertprogramma „Mana dzīve”. Koncerta ilgums 90 min. Ieeja: 4 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam - 2 EUR. Biļetes iepriekšpārdošanā no 3. oktobra Zeltiņu tautas namā, tālrunis informācijai 29492284.
Zeltiņu bibliotēkā: literatūras izstādes “Mārai Svīrei – 80”, “Runcis Francis svin - Uldim Auseklim - 75”.
Zeltiņu muzejā oktobrī pastāvīgās ekspozīcijas: „Nesenā pagātne”, „Novadnieku istaba”, „Mana skola Zeltiņos”, izstādes: “Ziemeļu zvaigzne” (veltīta Edgaram Liepiņam), “Vasara padomju sievietes skapī”, “Vēdera vai prieka pēc…”, foto ekskursijas: “Gadsimtu vējos šūpojoties”, “Zeltiņi 2015”, ekskursijas uz padomju armijas raķešu bāzi Zeltiņos. (No 1. līdz 15. oktobrim muzejs slēgts sakarā ar vadītājas atvaļinājumu).
Ziemera pagastā


6. oktobrī 13.00 Māriņkalna tautas namā leļļu teātra “Tims” muzikāla izrāde “Pasaka par Pīlēnu”.
19. oktobrī 12.00 Māriņkalna tautas namā senioru pēcpusdiena.
29. oktobrī 19.00 Māriņkalna tautas namā pašdarbības kolektīvu koncerts “Kalns ar kalnu satikās”.
29. oktobrī 22.00 Māriņkalna tautas namā balle. Spēlē grupa “Rolise”. Ieeja: 3 EUR.

Māriņkalna bibliotēkā izstādes: literātei M. Svīrei – 80, “Rudens – krāsu mākslinieks”, rakstniecei A. Brigaderei – 155, „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija – 2016”, “Nāc, lasi un kļūsti par „Lasīšanas ekspertu”; pasākums 1. - 4. klašu skolēniem “Ja dzeltēja kokiem lapas, tad rudens sētiņā.
Pēdējās izmaiņas:
27-09-2016 10:32

Jaunākās ziņas
Septembris 2016
P O T C P S Sv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Eiro kalkulators


baneris

Alternative content


Alternative contentbaneris

baneris

baneris


banerisContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


banerisbaneris

baneris

baneris

baneris

baneris

baneris

baneris