Opekalna baznīcā skanēs gregoriskie dziedājumi

18.09.2012.


Vokālās grupas „Schola Cantorum Riga” (vad.Guntars Prānis) koncerts Opekalna baznīcā 2012. gada 29. septembrī pl.20:00

Programmā – gregoriskie dziedājumi un citi viduslaiku repertuāri
(ar paskaidrojumiem un komentāriem)


Programmas GREGORISKIE DZIEDĀJUMI koncepcijas pamatā ir muzikāli vizuāls uzvedums, kurā skanēs gan gregoriskie un ambroziskie dziedājumi, gan agrīnās daudzbalsības repertuārs. Tas viduslaikos skanējis klosteros un katedrālēs.
Koncertā iekļautie dziedājumi iezīmē visos laikos aktuālo tēmu - svētceļojums. Visa cilvēka dzīve ar tā ilgām, garīgajiem meklējumiem ir kā svētceļojums, kura galvenais mērķis - satikšanās ar Radītāju - noris gan ārējos meklējumos, gan pašā cilvēkā. Koncerta programma ļaus piedzīvot kaut ko no šī ceļa, kurā doties aicināts ikviens...

Schola Cantorum Riga sākotne rodama ikgadējās Gregorikas nedēļas tradīcijās, kas Latvijā veidojušās jau 90.gadu sākumā vasaras nometņu veidā. Ansamblis dibināts 1995. gadā gregorisko dziedājumu autentiskas interpretācijas apguvei, taču aizvadītajos gados izaudzis par vokālo grupu ar ļoti plašu repertuāru. Līdzās gregoriskajam korālim tas kopj arī citu stilistisko virzienu mūziku, ieskaitot laikabiedru radīto.
Schola Cantorum sastāvā profesionāli mūziķi. Pamatā ansamblis sniedz sakrālās mūzikas koncertus, taču labprāt piedalās arī dievkalpojumos. Sadarbībā ar ansambli radušies un pirmatskaņoti daudzi jauni skaņdarbi. Pēdējos gados bijusi sadarbība ar komponistiem Rihardu Dubru, Niku Gothamu, Anitru Tumševicu, Dainu Klibiķi, Geraldu Ekertu u.c.
Schola Cantorum Riga bieži dzied dažādās Latvijas baznīcās. Daudzas programmas ir īstenotas Rīgas Domā. Koncertdarbības ceļi, turklāt ar lieliem panākumiem, ir veduši uz Vāciju, Austriju, Beļģiju, Šveici, Norvēģiju, Igauniju u.c.. 2000. un 2003. gadā ansamblis piedalījās Gregorisko dziedājumu starptautiskajā festivālā Vato pilsētā Beļģijā.
Ansambli vada Rīgā un Vācijā izglītību ieguvušais diriģents un muzikologs, senās mūzikas pētnieks Guntars Prānis, kurš reizē ir arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors.

www.scholariga.comAlūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv