http://www.aluksne.lv/


Alūksnes Kultūras centra Tautas kolektīvi

Jau vairāk nekā simts gadus Alūksnes ezera krastā stāv ēka, kas pēdējo astoņdesmit gadu laikā pulcējusi savā paspārnē aktīvus cilvēkus. Uz tautas nama skatuves kāpuši Latvijā pazīstami aktieri, dziedātāji, mūziķi, politiķi un žurnālisti. Mēģinājumos, koncertos un ballēs te pavadījušas vairākas pašdarbnieku paaudzes. Tas devis ceļamaizi ne vienam vien lielam talantam.
Šobrīd Alūksnes Kultūras centrs ir ieguvis savu jauno veidolu un priecē gan alūksniešus, gan tuvus un tālus ciemiņus.
Alūksnes Kultūras centrā darbojas 9 amatiermākslas kolektīvi, kas ar labiem rezultātiem startējuši gan Latvijas, gan Starptautiskos konkursos.



„Lai ir mans mūžs, cik dienu liktens devis,
Ar dziesmu sākts un dziesmā pavadīts.”
Šos O.Zandera vārdus var teikt par Alūksnes Kultūras centra senioru kori „Brūklenājs”.

Koris diriģentes Ilzes Briediņas vadībā koncertē, piedalās senioru Dziesmu svētkos. 2015.gadā šie svētki notika Alūksnē ar skaistu garīgās mūzikas koncertu. Katru gadu tiek organizēts kāds tālāks brauciens, apciemojot seniorus gan Latvijā, gan ārpus valsts robežām. Korim ir jaukas sadzīves tradīcijas.



Alūksnes Kultūras centra skolotāju koris „Atzele” 2016.gadā svinēja savu 30. dzimšanas dienu.


Šis ir kolektīvs, kurš guvis vairākus augstākos novērtējumus starptautiskos konkursos, koncertējis daudzās Eiropas valstīs un nenogurstoši strādā pie savas radošās un profesionālās izaugsmes. Kora diriģenti Jānis Baltiņš un Ina Perevertailo.
2013.gadā 7. Starptautiskajā koru konkursā Rimini iegūts Zelta diploms (3.vieta), 2014.gadā Pasaules koru olimpiādē Rīgā konkursā iegūts Zelta diploms un 2015.gadā 1.vieta Starptautiskajā koru konkursā Baia Mare (Rumānijā).


Kur ir JUKUMS, tur ir smukums!!!

Precēto pāru deju kopa „Jukums” kopš dibināšanas (1992.gada 5.oktobris) ir gājusi savu ceļu. Vispirms apjausta galvenā cilvēciskā vērtība - ģimene, definēta misija – dejos tikai precēti pāri, kas nav viegls uzstādījums un realizējot to, nācās krietni papūlēties. Arī uz jautājumiem, kāpēc nākam dejot, ko no tā gribam gūt un ko dot citiem, bija jāatbild katram pašam un kolektīvam kopumā. Un uz šādiem stingriem attiecību pamatiem tiek būvēts dejas mākslas tēls ar dvēseli, kur „Jukuma” gadījumā tas ir patiess, īsts, neatkārtojams! Deju kopas vadītājs Agris Veismanis.
„Jukuma” repertuārā ir oriģināldeju uzvedumi, kas tapuši ar VKKF un pašvaldības atbalstu, piedāvā izglītojošu Ziemeļvidzemes tautas tērpu kolekcijas izrādi.
Sākot ar 1998.gadu, visos valsts Dziesmu un deju svētkos „Jukums” ir plūcis uzvaras laurus! Trīs reizes bijuši valstī pirmie tautas tērpu konkursos (1998.,2003.,2008.) dejotāju grupā un 2 reizes ieguvuši 1.vietu D grupā deju fināla konkursos (2003., 2008.).Piedalījies vairākos Starptautiskos konkursos, Belgradas festivālā – konkursā 2.vieta (2014.)


Alūksnes pilsētas Tautas nama senioru deju kopa „Sidraba pavediens”. Kolektīva vadītāja Nellija Slišāne.



Senioru dejas Latvijā ir jauna kustība, kas nākusi no Eiropas. Deju kopas repertuārs sastāv gan no dažādu tautu (franču, horvātu) dejām, gan kopas vadītājas Nellijas Slišānes veidotām dejām. Kultūras centra paspārnē seniores aktīvi darbojas jau desmitogadu un šajā laikā ieguvušas draugu kolektīvus gan rajonā, gan republikā. Kolektīva dejotājas, kuru deju solim ir „otrais pavasaris”, vieno kopā sanākšana un aktīva brīvā laika pavadīšana.



 
Tautas lietišķās mākslas studija „Kalme”, to vada Ineta Leja.

Pamatojoties uz tradīcijām, studijas „Kalme” meistari gatavo laikmetam atbilstošus tautas lietišķās mākslas priekšmetus, kuriem ir vieta mūsu sadzīvē un interjerā.
”Kalmes” dalībnieki demonstrē senos amatus, piedalās gadatirgos un arī izpilda individuālos pasūtījumus.
e-pasts: tlms_kalme@inbox.lv
 
ULDA SEDLENIEKA ALŪKSNES TAUTAS TEĀTRIS “SLIEKSNIS”
Teātrim ir gara un bagāta vēsture, kura pirmsākumi meklējami jau 20.gadsimta sākumā. Pirmsākumos to vadīja Emma Čēma, kuras vadībā 1945.gadā teātris ieguva labus panākumus skatēs. Vēlāk, no 1959.gada līdz 2003.gadam, teātra režisors bija Uldis Sedlenieks. Viņa laikā teātris ieguva goda nosaukumu “Tautas teātris”, tika izbūvēta kamerzāle, aizsākta tradīcija organizēt amatierteātru festivālus, iestudētas daudzas lugas un literārie uzvedumi. U.Sedlenieka laikā teātris tika ierindots 12 labāko Latvijas amatierteātru sarakstā.
No 2003.gada teātra režisore ir Daiga Bētere, kuras vadībā teātris turpina izkopt un attīstīt aizsāktās tradīcijas un veidot jaunas
Alūksnes Kultūras centra Mazais teātris ir kolektīvs, kurš neatsaka savu palīdzīgo roku, veidojot latviešu tautas tradīciju pasākumus. Kopā ar viņiem tapis uzvedums Lieldienām, apzinātas Mārtiņdienas un Meteņdienas tradīcijas. Teātra režisore ir Daiga Bētere.



Alūksnes Kultūras centra deju kopa "Olysta"

Darbs uzsākts 2013.gada 23.oktobrī. Dejotājus apņēmušies vadīt Agris Veismanis, repetitors Didzis Eglītis. Nosaukums ”Olysta” demokrātiskā balsošanas ceļā apstiprināts 30.12.2014. Tas ir senākais Alūksnes vietas nosaukums, ap 8.-12.gs. Kolektīvā dejo skološanos pabeiguši, Alūksnes novadā nostabilizējušies jauni cilvēki, kas vēlas saturīgi pavadīt brīvo laiku ar domubiedriem dejojot latviešu tautas dejas. Šobrīd sastāvā 25 dejotāji.



Ar 2015.gada rudeni darbu uzsākuši arī bērnu vokālie kolektīvi Ritas Staunes vadībā.








Laika posmā no jūnija līdz septembrim visas kultūras dzīves aktivitātes notiek Pilssalas estrādē: koncerti, zaļumballes, brīvdabas izrādes. Burvīgo Pilssalas estrādi vasarā iecienījuši gan mūziķi un aktieri, gan tūristi un atpūtnieki, gan lielie un mazie alūksnieši. LAIPNI LŪDZAM!