http://www.aluksne.lv/
 | LAT | ENG | EST | RUS |
Alūksnes Kultūras centrs

Alūksnes Kultūras centrs
Dārza ielā 11
Alūksnē, LV 4301
Direktore: Sanita BĒRZIŅA
Tālruņi: 64322105, 26590320 (direktore); 64322834, 64322833;
e-pasts: sanita.berzina@aluksne.lv; tautasnams@aluksne.lv
 
Darba laiks:
P: 9:00-17:00
0: 9:00-17:00
T: 9:00-17:00
C: 9:00-17:00
P: 9:00-17:00
S: pasākuma laikā
Sv: -

Jau vairāk nekā simts gadus Alūksnes ezera krastā stāv ēka, kas pēdējo astoņdesmit gadu laikā pulcējusi savā paspārnē aktīvus cilvēkus. Uz tautas nama skatuves kāpuši Latvijā pazīstami aktieri, dziedātāji, mūziķi, politiķi un žurnālisti. Mēģinājumos, koncertos un ballēs te pavadījušas vairākas pašdarbnieku paaudzes. Tas devis ceļamaizi ne vienam vien lielam talantam.
Šobrīd Alūksnes pilsētas Tautas namā rit 86.sezona un darbojas 9 tautas amatiermākslas kolektīvi ar trīs simtiem dalībnieku.

1946.gadā ar latviešu tautas dziesmu „Pūt, vējiņi” savu skanējumu sāka Alūksnes Kultūras centra jauktais koris „Dzelme” (toreiz - skolotāju nama koris).

1957.gadā kora vadību pārņēma Cēsu mūzikas vidusskolas absolvents Jānis Kravalis. Kad nedaudz vēlāk tika apvienoti Alūksnes rajona kultūras nama kori ar skolotāju nama kori, pie diriģenta pults palika Jānis Kravalis. Un tā visus šos spraigos un raženos gadus līdz 2002.gadam, kad kora vadību pārņēma Ināra Kravale. 1970.gadā tika iegūts Tautas kolektīva goda nosaukums. Koris piedalījies TV raidījumos, aizstāvot mūsu pilsētas vārdu, daudzos koncertos republikā un ārpus tās robežām. Iegūti neskaitāmi diplomi un goda raksti, daudz draugu. Kopīgi tīts dziesmu kamols, kopīgi lieti sviedri un kopīgi aizvadīti svētku brīži.
Koris „Dzelme” no pirmsākumiem sevī vienojis dažādu paaudžu dziedātājus.„Lai ir mans mūžs, cik dienu liktens devis,
Ar dziesmu sākts un dziesmā pavadīts.”
Šos O.Zandera vārdus var teikt par Alūksnes Kultūras centra senioru kori „Brūklenājs”.

Koris diriģentes Sarmītes Brīdakas - Eliases vadībā koncertē, piedalās senioru Dziesmu svētkos. 2005.gadā šie svētki notika Alūksnē - pirmo reizi koru svētku vēsturē tika sagatavots garīgās mūzikas koncerts. Katru gadu tiek organizēts kāds tālāks brauciens, apciemojot seniorus gan Latvijā, gan ārpus valsts robežām. Korim ir jaukas sadzīves tradīcijas.Alūksnes Kultūras centra skolotāju koris „Atzele” 2010.gadā svinēja savu 25. dzimšanas dienu.


Šis ir kolektīvs, kurš guvis daudzus augstākos novērtējumus starptautiskos konkursos, koncertējis daudzās Eiropas valstīs un nenogurstoši strādā pie savas radošās un profesionālās izaugsmes. Kora diriģents Jānis Baltiņš.
2008.gada jūlijā XXIV Vispārējos latviešu Dziesmu un XIV Deju svētkos koris „Atzele” piedalījās Dziesmu karu finālā, kā arī ieguva 3.vietu koru grupā Latviešu tautas tērpu skatē.


Kur ir JUKUMS, tur ir smukums!!!

Precēto pāru deju kopa „Jukums” kopš dibināšanas (1992.gada 5.oktobris) ir gājusi savu ceļu. Vispirms apjausta galvenā cilvēciskā vērtība - ģimene, definēta misija – dejos tikai precēti pāri, kas nav viegls uzstādījums un realizējot to, nācās krietni papūlēties. Arī uz jautājumiem, kāpēc nākam dejot, ko no tā gribam gūt un ko dot citiem, bija jāatbild katram pašam un kolektīvam kopumā. Un uz šādiem stingriem attiecību pamatiem tiek būvēts dejas mākslas tēls ar dvēseli, kur „Jukuma” gadījumā tas ir patiess, īsts, neatkārtojams! Deju kopas vadītāji Agris un Inita Veismaņi.
„Jukuma” repertuārā ir oriģināldeju uzvedumi, kas tapuši ar VKKF un pašvaldības atbalstu, piedāvā izglītojošu Ziemeļvidzemes tautas tērpu kolekcijas izrādi.
Sākot ar 1998.gadu, visos valsts Dziesmu un deju svētkos „Jukums” ir plūcis uzvaras laurus! Trīs reizes bijuši valstī pirmie tautas tērpu konkursos (1998.,2003.,2008.) dejotāju grupā un 2 reizes ieguvuši 1.vietu D grupā deju fināla konkursos (2003., 2008.).


Alūksnes pilsētas Tautas nama senioru deju kopa „Sidraba pavediens”. Kolektīva vadītāja Nellija Slišāne.Senioru dejas Latvijā ir jauna kustība, kas nākusi no Eiropas. Deju kopas repertuārs sastāv gan no dažādu tautu (franču, horvātu) dejām, gan kopas vadītājas Nellijas Slišānes veidotām dejām. Tautas nama paspārnē seniores aktīvi darbojas jau trešo gadu un šajā laikā ieguvušas draugu kolektīvus gan rajonā, gan republikā. Kolektīva dejotājas, kuru deju solim ir „otrais pavasaris”, vieno kopā sanākšana un aktīva brīvā laika pavadīšana. 
Tautas lietišķās mākslas studija „Kalme”, to vada Renāte Pilipa.

Pamatojoties uz tradīcijām, studijas „Kalme” meistari gatavo laikmetam atbilstošus tautas lietišķās mākslas priekšmetus, kuriem ir vieta mūsu sadzīvē un interjerā.
”Kalmes” dalībnieki demonstrē senos amatus, piedalās gadatirgos un arī izpilda individuālos pasūtījumus.
e-pasts: tlms_kalme@inbox.lv
 
ULDA SEDLENIEKA ALŪKSNES TAUTAS TEĀTRIS “SLIEKSNIS”
Teātrim ir gara un bagāta vēsture, kura pirmsākumi meklējami jau 20.gadsimta sākumā. Pirmsākumos to vadīja Emma Čēma, kuras vadībā 1945.gadā teātris ieguva labus panākumus skatēs. Vēlāk, no 1959.gada līdz 2003.gadam, teātra režisors bija Uldis Sedlenieks. Viņa laikā teātris ieguva goda nosaukumu “Tautas teātris”, tika izbūvēta kamerzāle, aizsākta tradīcija organizēt amatierteātru festivālus, iestudētas daudzas lugas un literārie uzvedumi. U.Sedlenieka laikā teātris tika ierindots 12 labāko Latvijas amatierteātru sarakstā.
No 2003.gada teātra režisore ir Daiga Bētere, kuras vadībā teātris turpina izkopt un attīstīt aizsāktās tradīcijas un veidot jaunas. Par ierastu lietu ir kļuvusi kopā sanākšana vasaras sākumā U.Sedlenieka mājās un piemiņas brīdis Alūksnes Lielajos kapos.

Alūksnes pilsētas Tautas nama ”Mazais teātris” ir kolektīvs, kurš neatsaka savu palīdzīgo roku, veidojot latviešu tautas tradīciju pasākumus. Kopā ar viņiem tapis uzvedums Lieldienām, apzinātas Mārtiņdienas un Meteņdienas tradīcijas. Teātra režisore ir Daiga Bētere.
Alūksnes Kultūras centra deju kopa "Olysta"

Darbs uzsākts 2013.gada 23.oktobrī. Dejotājus apņēmušies vadīt Agris un Inita Veismaņi, Didzis Eglītis. Nosaukums ”Olysta” demokrātiskā balsošanas ceļā apstiprināts 30.12.2014. Tas ir senākais Alūksnes vietas nosaukums, ap 8.-12.gs. Kolektīvā dejo skološanos pabeiguši, Alūksnes novadā nostabilizējušies jauni cilvēki, kas vēlas saturīgi pavadīt brīvo laiku ar domubiedriem dejojot latviešu tautas dejas. Šobrīd sastāvā 25 dejotāji.


Laika posmā no jūnija līdz septembrim visas kultūras dzīves aktivitātes notiek Pilssalas estrādē: koncerti, zaļumballes, brīvdabas izrādes. Burvīgo Pilssalas estrādi vasarā iecienījuši gan mūziķi un aktieri, gan tūristi un atpūtnieki, gan lielie un mazie alūksnieši. LAIPNI LŪDZAM!

Pēdējās izmaiņas:
05-08-2015 11:28Jaunākās ziņas
Oktobris 2015
P O T C P S Sv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Eiro kalkulators


baneris

Alternative content
Alternative contentbaneris

baneris

baneris

baneris


banerisContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


baneris

banerisbaneris

baneris

baneris

baneris

baneris

baneris

baneris